Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

SimCopter

31.10.1996
67
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Simulátor helikoptér v mestách postavených v SimCity 2000, aj tak by sa v skratke dala nazvať táto experimentálna hra Willa Wrighta. Hráč dostal možnosť lietať v mestách a plniť rôzne druhy misií, od rozháňania protestujúceho davu, cez hasenie požiarov až po prepravu osôb na miesta určenia. 9 helikoptér zabezpečovalo dostatok zábavy, ktorú však miestami kazila mierna zabugovanosť hry. Inak je to dodnes jediná možnosť ako si zalietať vo vlastnoručne postavenom meste zo SimCity 2000.


Poslední diskuzní příspěvek

Je pravda, že být v roce 1996 herním recenzentem, který viděl, hrál a dohrál snad i stovky her, také bych možná viděl na Sim Copter více toho špatného než dobrého. Když je ale člověk kluk, který hrál sotva pár starých a ještě starších her, byl Sim Copter naprostý sand-boxový zázrak plný netušených možností.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Když vám budu vyprávět o hře, v níž můžete svobodně létat rozlehlým městem v 3D perspektivě a s několika typy vrtulníků plnit záchranářské, policejní a přepravní mise, či se jen znuděně s prstem v nose procházet po večerech v potěmnělých ulicích a sledovat hemžení spoluobčanů ve Vaší metropoli importované ze hry Sim City, nebude vám to znít prostě sladce? A pokud ano, bude pro vás velký šok, že tyto možnosti nabízela hra SimCopter už v roce 1996?

Když jsem tento titul vyhledal v databázi, zarazilo mě, že jsme teprve druhý hodnotící. Hra, která už před tolika lety přišla s revoluční koncepcí a tak málo známá? Demo hry, které vyšlo na cd příloze časopisu Excalibur 58 (ne že bych si to pamatoval z hlavy), jsem svého času hrál až do zblbnutí. Považte, že více free-formová hra v té době zkrátka nebyla. Jen do vydání prvního (izometrického!) GTA zbývaly necelé dva roky. Časem přišla i plná verze (při nedávném stěhování odešla) a dalších x hodin prosezených u počítače bylo na světě.

Ale ať nepěji jen oslavné ódy - hra měla své mušky. Modely i textury lidí a aut vypadaly dokonce i na svou dobu celkem podezřele a co se týče jejich AI, nebylo daleko od dojmu, že vaše krásné město zaplavila skupina zfetovaných technařů. Občasné grafické i herní bugy také nebyly vyjímkou, ale na druhou stranu, kdo by to tak odvážnému hernímu pokusu neodpustil.

Dnešnímu zhýčkanému pařanovi už hra nemá příliš co nabídnout, ale jako výlet do historie a zjištění o co většina hráčů přišla, poslouží skvěle. (Demo -17mb- dodnes stáhnete skoro kdekoliv a problém s instalací vyřešíte změnou kompatibility na W98)

Pro: freeformová hratelnost, odvážný revoluční koncept, atmosféra, den/noc, možnost létat i chodit po svých, textury budov

Proti: všechny ostatní textury, mizivá AI spoluobčanů, bugy

+14 +15 −1
  • PC 100
SimCopter je hra, která byla ve své době opravdovou špičkou a u mě si tento status drží dodnes. Bylo kouzelné nastoupit do vrtulníku, roztočit rotor a odlepit se od země Kabinou zazní hlášení a hráč se vydává vstříc lidem, kteří potřebují jeho pomoc. To všechno za denního světla, nebo i do noci ponořeného velkoměsta. Člověk si tak mohl užívat, tohle všechno v doprovodu několika výborných skladeb jako "Valkýrie" Richarda Wagnera.

Když se nato podíváme objektivně, tak grafika této hry je katastrofální. Uchylný vzhled jednotlivých obyvatel, překonává jen ještě úchylnější podoba psů.
Na druhou stranu hra nabízí velké množství úkolů, které lze plnit efektivněji s vylepšováním vybavení a nákupem nových strojů, tudíž tak nabízí desítky herních hodin, plných zábavy. V misích si lze solidně ztížit podmínky, takže se často stává, že vezete těžce raněného do nemocnice a během letu uhasíte požár, či obnovíte dopravu.

Během letů lze nabrat několik pomocníků (zdravotník, hasič, policista.....), kteří vám mohou pomoci s řešením problémů, často jsou ale spíše přítěží - AI tu není moc zvedená.

Z mého pohledu však musím dát 100%, protože se jedná o originální hru, která mě dokázala pohltit na dlouhé hodiny.

Pro: Plno zábavy v doprovodu skvěle zvolených skladeb.

Proti: Některé grafiky, špatná AI

+9
  • PC 70
Spolu so SimCity 2000 ultimátna vec a jediná šanca ako si svoje postavené mestečko prezrieť v 3D. Voľná hrateľnosť, skvelá zábava, trochu zrážaná malými bugmi a podivným spracovaním áut a postavičiek.

Pro: import mesta zo SimCity 2000, lietanie, zaujímavá myšlienka, zábava

Proti: divné spracovanie aút a postavičiek, bugy s textúrami, zasekávaním sa

+5