Silver

29.09.1999
28.06.2000

Silver je akční RPG, které je značně inspirované Final Fantasy VII. V království Jarrah panoval král Silver. Král ale jednoho dne neodolal, a přijal ďábelskou nabídku, která ho učinila nesmrtelným vládcem černé magie. Za tuto službu ale musí zaplatit vysokou daň. A to obětovat stovky krásných žen. Silver tedy pošle svého syna Fugeho, aby našel ženy pro dokončení obřadu. Na lodi se ale také nachází manželka hlavního hrdiny Davida Jennifer, a tak se David musí vydat na záchranné dobrodružství. A tím vlastně začne samotná hra.

Tvůrci Silveru nechtěli ve své době konkurovat obtížným RPG hrám, a proto se zaměřili na zjednodušení a zpřístupnění pro širší hráčské publikum.

Jedna z těch starých krabicovek, které už asi nikdy nenainstaluji (a z archivních beden nevyhrabu).

tohle rpgčko je moje velká srdcovka. dostala se mi do ruky docela náhodou a oslovila od prvních obrázků. pohádková adventure/rpg s krásně vykreslenými postavičkami a pohyby, jak říkával už tenkrát můj táta: "ten david, jak se hejbe, je takovej vláčnej... :)" soubojový systém byť je zajímavě provedený trochu pokulhává díky neustálému přecvakávání komb a měnění orbů, což je při realtime hraní poněkud nepraktické... nicméně hudba, srdceryvný příběh, dabing, rozmanité prostředí, roztomilé postavičky... to je můj nezapomenutelný dojem z této hry. doporučuju všem. i tuto hru chci nepochybně zařadit na svůj lp kanál. ;)

Pro: roztomilé postavy, krásné pohádkové prostředí, nádherná hudba, citlivý příběh, skvělý dabing

Proti: nepraktický soubojový systém