Mohl by mi někdo vysvětlit jak funguje náboženský tlak? Už si nejsem vůbec jistý jestli ten tlak co se ukazuje u názvu města značí příchozí tlak z okolních měst (rychlost konverze) nebo odchozí - ukazuje kolik toto město vyvíjí tlaku na okolní města? V diskuzích říká každý něco jiného.
Hraje někdo ještě multiplayer? Klidně bych se přidal, sice nejsem nijak dobrý (většinou hraju na obyčejnou obtížnost Princ), ale zahrát si umím a v singlu je tragická AI :)
na key4you to vychází na 349 kaček, zajímavý. Má někdo s tímto obchodem zkušenost?Ale mate mě, že tam mají ještě Brave New World EU o kilčo dráž, než BNW bez EU, aby v tom nebyl háček nějaký.
@Bodkin (17.08.2013 10:24): diky. teď jsem něco srozumitelnějšího našel. takže správná odpověď na moji otázku je.. ANO! boostnou se mi moje a jemu jeho kádinky. Ano. nikdo na nikom neparazituje. Každý dostane JINÝ svůj bonus kádinek podle toho jak je pokročilý.(svých 50%)
nevim jak jsme to včera hledal, ale dneska první google odkaz. pche.
při dohodě o výzkumu neparazituje slabší civilizace na silnější že? boostnou se mi moje kádinky a druhýmu jeho - žádnej komunismus doufám, když jsem silnější ve výzkumu.
Velmi sa na toto tesim, ale cena je este moc brutalna..... akonahle sa to niekde objavi za 10-15 tak to beriem.
Update CiV na CiV gold je další pár hodin za 2.5€ a kromě všech těch preorder DLC by člověk měl dostat i Gods&Kings, což se všem s vanilla CiV docela vyplatí.
AIčka sa prekonáva. Za Assýriu oblieham Paríž tromi Siege Towers (mimochodom, extrémne silná early unita), a on vyšiel svojim swordsmanom z mesta a zaútočil ním na neďalekú barbarskú dedinu,... :
@Ebb (11.07.2013 12:26): jo aha ono je to, až takhle vlastně čerstvé.
no ja si hry kupuji spíš jen ve slevách tak do 5eur Civka je výjimka a G&K jsem získal upgradem Vanilly za 10€ společně s dalšími DLC. Plnou Steamovskou dardičku se mi za to dávat nechtělo. Tak snad by i u tohoto datadisku mohl být nějaký podobný upgrade.

Jinak různé obtížnosti mohou dělat fakt rozdíly. Ve 4ce na císaře jsem byl z AI nadšen...na ostrovní mapě mně objížděla loďstvo, vpadala do zad, přeskupovala jednotky, vyhlazená města okamžitě znovuobnovovala...
@bartas (11.07.2013 12:02): Jsou drahé, protože jsou nové. Tenkrát jsem si CIV complete koupil za 10€ a bylo to. U pětky jsem dal za původní hru do 10€ a za G&K taky do 10€, takže to není tak hrozné. Vanilla IV byla taky okleštěná, až po dvou datáčích ok.

@bartas (11.07.2013 12:05): Tak, tak. A to tento datadisk ještě přinese tolik věcí. A na rozdíl od paradoxích her, je to i docela relativně rychle dohrané.

@Ebb (10.07.2013 23:17): Bitvy jsou mnohem lepší a taktičtější, ale také dávám značnou přednost systémům naboženství i špionování v pětce.

@Red (11.07.2013 10:22): Taky na to má nejspíše vliv obtížnost, teď na Kinga nedělají chujoviny co při princi a nižším.
Miluju Civilizaci IV mastím ji už na císaře. Ale setkal jsem se s ní už se všemi datadisky a nevidím důvod proč si zahrát vanillu. Proto když jsem slyšel jak je Vka okleštěná dlouho jsem si ji nekoupil a z důvodu okleštěnosti pak ani nehrál. Rozjel jsem ji až s GaK a celkem spokojenost...štve mě ale, že datadisky k pětce jsou tak drahý:(
Jestli už má někdo Brave New World těším se na dojmy Ebbe? :)
To bylo velmi inteligentní jít omrknou dobu loadingů a tahů počítače a...
@Red (10.07.2013 23:13): Hmmm, máš čistou CiV nebo i s G&K, protože vanilla byla opravdu taková... nedostatečná. Což má myslím společné s CIV, která potřebovala datadisky dva, aby byla co k čemu :D

add modding - nj, přešli z pythonu na Lua, a omezili její vliv, to je největší slabina V
@Bodkin (10.07.2013 23:03): Nenahrál jsem zatím dost abych ti nějak hlouběji odporoval, ale zatím jsem hodně zklamanej. Jedinej prvek kterej mě potěšil jsou nezávislá města, který bych si představoval však v ještě trochu lepší podobě. Ale jinak AI, Diplomacie, mikromanagment atd...radši starší díly. A nechci říkat že je pětka o tolik horší, možná je v těch základních věcech i srovnatelná s trojkou. Ale náklady v podobě těžkýho moddingu, dlouhý loading a na tahovku náročná grafika mi tohle řadí na konec žebříčku.
@Red (10.07.2013 22:52): Nemohu souhlasit. 4ku jsem hrál jen kvůli Duně, čistá pětka mi vydržela jen o kousek déle než před tím 4, ale po prvním datadisku to hned byla nejlepší civka (od jedničky), takže na tento datadisk vsázím, že CiV dovede téměř k dokonalosti.
Tak existují různé mody a scénáře, že ano. Ten základ je však geniální a asi težko překonatelný. Ale já bych dal přednost čtyřce, pětka je rozbitá.