@Jirka_Mustang (komentář): No v podstate nesúhlasím rovno v dvoch bodoch. S loadingami som problém vôbec nemal a to má moje pc k dnešnému dňu už takmer 6 rokov, čiže je otázka na akom hardware si to hral, ale hlavne čo sa týka prípadov, vo väčšine prípadov sa dalo nájsť určitý počet stôp a išlo aj o to, aké otázky dostali svedkovia, prípadne podozriví a vždy tam bolo niečo, čo vylučovacou metódou ukázalo, kto je na vine, aj keď veľakrát šlo v podstate aj iba o jednu stopu, ktorá robila rozdiel medzi dvoma podozrivými.
@Starletka (26.05.2020 12:20): Budem doufat. A i se modlit, je to má oblíbená série, tak snad ji s ostudou nepohřbí.

Mycroft by to teoreticky mohl být, museli by do příběhu zakomponovat, že jejich odtažitý vztah vznikl až později na popud něčeho.
Podle tohohle, to bude něco jako Sinking City a přítel bude nějaký Jon.

V tomto detektivním thrilleru poháněném příběhy se mladý Sherlock Holmes snaží prokázat své schopnosti, když naviguje exotickým nebezpečným ostrovem ve Středozemním moři, aby prozkoumal tajemství smrti své matky.

V první kapitole Sherlocka Holmese jste Sherlock - dvaadvacetiletý brilantní, ale vzpurný mladý muž, který se svěří, aby se dokázal. Když vás stará rána přinutí zpátky na pobřeží Středozemního moře, kde vaše matka zemřela, zdá se, že je to skvělá příležitost, jak to udělat.

Pod pulzující městskou dýhou ostrova však rytmus místního života zasáhne zlověstnější rytmus. Zločin a korupce, zkroucený smysl pro spravedlnost a morálku ... To je jen několik kamenů úrazu ve vaší snaze o pravdu.

Jako Sherlock, váš odkaz je napsán rozhodnutími, která jste učinili v tomto otevřeném světě. Klam, násilí a dedukce jsou ve vašem arzenálu jen pár zdrojů - dalším tajemným přítelem a zvukovou deskou Jon.

Ať už si vyberete hrubou sílu k řešení problémů, nebo zůstanete o krok napřed před svými nepřáteli pomocí svého důvtipu k odhalení zranitelností, rozhodnete se, co každá situace vyžaduje, když vylepšíte své vyšetřovací schopnosti. Je čas konfrontovat svou minulost, abyste se mohli stát legendou, kterou jste předurčeni být!

KLÍČOVÉ PILÁŘE
Muž předtím. Jako mladý kavalír Sherlock na propasti dospělosti získáte svou pověst způsobem, který dosud žádná hra ani příběh nezkoumal. Nikdy jsme neviděli mladou aroganci a naivitu člověka před legendou - nyní to žijete.

Globální vyšetřování. Nikdy nevíte, odkud přijde vaše další vodítko. Prozkoumejte a využijte celé město ve snaze o pravdu. Použijte stopy, fámy, přestrojení, štítky a připnuté důkazy k vybudování solidního pouzdra ve vašem paláci mysli.

A zůstaň dolů. Pomocí slabých pozorovacích dovedností zjistěte zranitelnost nepřítele nebo využijte prostředí k tomu, aby někoho sundal a přitom si udržel čisté ruce. Zbraně by vám mohly pomoci v špetku, ale je tu něco, co by se mělo říci o stylu - a máte to v piky.

Jiný Jon. Před Johnem Watsonem byl jiný Jon - váš nejlepší a jediný přítel. Ale kdo to vlastně je?

Tmavý příliv. Živý ostrov otevřeného světa ve Středozemním moři slibuje nic jiného než ráj. Politická korupce a zločin probíhají nekontrolovatelně, zatímco ostrovani se drží tradice a vyhýbají se outsiderům, takže vaše práce je ještě obtížnější.

Pravda a lži. Každý příběh má dvě strany a hrdí ostrovani mají své vlastní představy o pravdě a spravedlnosti. Je na vás, abyste se rozhodli, zda odhalení pravdy způsobí více škody než užitku. A jak to bude formovat člověka, kterého se stanete.

Sherlock Holmes: Kapitola jedna bude kompletní hra, kterou vyvíjíme a publikujeme zcela sami. Vydá se někdy v roce 2021 a bude k dispozici na platformách PC, PS4, Xbox One a next-gen.

Original info
@účet smazán (26.05.2020 10:09): :-D Tak hlavně aby nešli do krajností, a následný díl se nezměnil v simulátor určitého aktu, kde se hráč bude snažit o Sherlockovo zplození. :-D

Každopádně jsem docela zvědav, doma rádi hrajeme Sherlocka, tak doufám, že i přes změnu konceptu to bude dobrá hra. A zároveň mám trochu obavy. Tak se necháme překvapit.
Už to začíná? Hnusní tlustí nerdi se pohoršují nad dokonalým vzhledem mužské postavy? Co jonesi?!
První dojmy byly: Toby je pořád naživu, jak je to možné? Holmes vypadá méně holmesovsky než v Testamentu, který jsem hrál minulý týden. Vzhled Watsona je mimo, připomíná mi Jacksona z Ripper Street. Pohyb postav se výrazně zlepšil (ještě aby ne), graficky dobré. Děti ve hře opět působí divně a Holmesova slečinka je mi nesympatická.

Teď mám odehraná dvě dobrodružství, počáteční turnaj ve Studii na greenu byl příjemné zpestření, akčnější pasáže začínají ale rychle prudit. Rádoby Tomb Raider vložku považuju za otravné šlápnutí vedle.
@Starletka (31.12.2016 22:26): Jo, tam jsme se taky sekli. Nějak jsme si hned neuvědomili, že je tam víc možností provedení. Ale pravda, exorcismus u věřící matky byl opravdu hezky provedený a vtipný. Na druhou stranu lezení a čištění komína dítětem před udušením, no, to si mohli odpustit.
@Starletka (30.12.2016 12:43): No to je jak píší v recenzi, navázání na The Testament, který zrovna nic moc nebyl, tady mu ještě protáhli agónii. Zatím asi nejlepší byl Zločin a trest a Jack Rozparovač.
@ajne (27.12.2016 11:48): Vandráka Holmese bych ještě nějak překousla, ale je to celé na můj vkus už až moc akční a místy i docela zmatené. Útěk v bažinách, který jsem musela opakovat asi desetkrát, protože mi pokaždé Holmes někde zahučel, to bylo na moje nervy fakt něco. Teď hraju Study in Green a dost mi to připomíná Blood Bath z C&P.
A je to škoda, je to má oblíbená série. Možná bych raději, kdyby dodali DLC s novými případy k předchozímu dílu. No, snad to Frogware nezabalí a příští díl bude stát za to.
@Starletka (25.12.2016 20:12): Že jo? Taky jsme to s přítelkyní čekali lepší. A hlavně delší. Zločin a trest nadchnul mnohem více. Ještě, že jsem aspoň na Steamu počkal na akční cenu, i tak to nebylo za stovku, ale za plnou cenu by mne to asi mrzelo víc.
@ajne (18.06.2016 17:52): Je to podobné ako Crimes & Punishments, možno až príliš. Akurát to má v niečom bližšie k Sherlockovi s Robertom Downeym Jr. Mne to vôbec nevadilo, ale každý to môže vnímať inak.
Hmm, tak podle reakcí tady i na cizojazyčných webech není hra nic moc. Tak to je škoda, protože Zločin a trest bylo vážně skvělé. Měli se toho držet :(
Absolutně zbytečná a trapná zápletka s dcerou. Měli nechat jen hlavní 4 případy a vůbec by mi to nevadilo. Klikací akční pasáže, aby to bylo víc cool, si mohli taky odpustit. Posun k debilním Ritchieho filmům a jeho akčnímu vyobrazení Sherlocka, které neodpovídá knihám autora.
Ahoj, už to někdo hraje? Mám na tuto hru zálusk, Sherlocka mám rád, ale zatím se mi zdá cena dost vysoko, protože i když mám tyhle hry rád, jsou tak na jedno zahrání, pak už to není ono. Abych to nedohrál, a pak neprodávali hned hru za půlku jako ostatní.
@Paul (10.02.2016 21:31): To máš opravdu jen dojem nebo si to kupoval jinde. Nejnižší cena na steamu dle steamprices byla 10€ zatím. A to mi příjde moc, za ty prachy jde sehnat krabička.
To je asi nejhezčí cover u ačkové hry, který jsem za dlouhou dobu viděl. Tohle bych si s radostí pověsil zarámované na zeď.