Shakes and Fidget

06.02.2011
13.12.2012
24.02.2016

free to play

Jde o původně webovou MMORPG hru na motivy stejnojmenného německého komiksu. Komiks je parodií na známou RPG hru World of Warcraft a popisuje dobrodružství kouzelníka Fidgeta a válečníka Shakese. Komiks je velice úspěšný a byl přeložen do mnoha jazyků včetně českého fan překladu.

Ve hře si vytvoříte postavu a jednoduchým klikacím způsobem plníte questy, čistíte podzemí, bojujete s ostatními hráči a vybavujete si svou postavu. Můžete také založit cech nebo vstoupit do již existujícího. V cechu získávají členové bonusy a mohou plenit cechovní podzemí nebo útočit na konkurenci. Hra je pravidelně rozšiřována a tak již můžete stavět vlastní pevnosti či roztáčet kolo štěstí.

Z webového prostředí se hra dostala na mobilní platformy iOS, Android a Windows Phone. Od roku 2016 je k dispozici na Steamu pro Windows a Mac OS X. Hra je kompletně lokalizována do češtiny.

Krátka story na začiatok:"Jedného dňa ako štvrták na základnej škole som na informatike sedel za počítačom a rozmýšľal som čo si zahrať. Zrazu mi spolužiak povedal nech skúsim hru Shakes & Fidget. Tak som si založil účet a s ďalšími spolužiakmi som to stále hrával. Po niekoľkých mesiacoch som bol už úroveň 90 a akurát sa mi pokazil notebook. Tak som spolužiakovi, ktorý bol na tom už skoro závislí a hrá tú hru asi doteraz, dal svoj účet. Po pár týždňoch som si vypýtal svoj účet naspäť, ale on mi povedal že ho predal. V ten moment sa mi zrútil celý život. Síce som mal aj iné účty, ale to už nebolo ono. Neskôr ma to už aj prestalo baviť."

Hra síce nemá príbeh, ale je chytľavá a to sa mi páčilo. Na začiatku si vytvoríte postavu podľa vašich predstáv. Potom budete chodiť na cesty necesty, kde na vás po určitom čase bude čakať fight s nejakou príšerou. A tu to všetko začína. Ďalej môžete robiť hliadku, za ktorú si niečo privyrobíte. Môžte chodiť do arény, kde budete bojovať proti iným hráčom. Nakupovať si môžte zbroj, zbrene, elixíry atď. Vaše cesty vám urýchli zviera, ktoré si môžte tiež kúpiť. Vašu postavu si za získané body vylepšujete a vylepšujete a tým ste silnejší. Keď chcete môžte sa pridať do nejakého cechu, alebo si ho rovno založiť. Keď ste väčšia úroveň môžte ísť do podzemia a postupne ho čistiť od bossov, z ktorých vám môžu padnúť lepšie veci. Hra má dobrú grafiku, aj keď je to 2D plošinová ťahovka. Môj poslední verdikt je, že táto hra je vhodná každému kto nemá čo hrať a chce sa odreagovať.

Prepáčte, ak som niečo zabudol napísať, ale túto hru som naposledi hral pred necelými dvoma rokmi.

Pro: Všetko čo som spomenul v komentári

Proti: Trošku repetetívne

• Browser 70
  • Android 60
Asi kdekdo má nějakou historku o tom jak hrál Shakea na základce. Mám je samozřejmě i já, pořád si pamatuju jak jsme hráli všichni ve třídě a střídali se u jediného počítače, jak zůstávali na síti přihlášené účty a děti z jiných tříd ničily cizí postavy i to jak jsme začínali stále znovu a znovu na dalších serverech s novými postavami. Mám ale ještě jinou historku.

Byl listopad 2020, všichni jsme byli zavření doma a neměli moc co dělat kromě hraní, kterým jsem tenkrát trávil v podstatě veškerý čas. A jednoho večera mi přišla zpráva od kamaráda. "Hej, budeme hrát Shakea." Chvíli trvalo než jsem mu vůbec uvěřil že to myslí vážně a následně mu napsal jak hloupej nápad to je. Ale nechal jsem se přesvědčit. A tak jsme ve skupině nějakých šesti lidi začali po dlouhých letech zase hrát tuhle obyčejnou, jednoduchou, prohlížečovou hru.

Překvapilo mě kolik věcí tam za ty roky přibylo a kolik jich tam i nadále přibývá. Oproti té verzi, kterou jsem si pamatoval a která ihned od začátku odhalila vše co měla a s čím jste se museli spokojit dokáže současná verze stále představovat různé nové mechanismy či minihry až do nějakého levelu 200. I přes to se ale stále v jádru jedná o obyčejnou browser hru, kde jen každý den odklikáte pár věcí a zastavíte se zase zítra. Takže se to časem omrzí.

Nebo by alespoň mělo, všichni moji kamarádi postupně odpadli. Jako první ten, který to celé vymyslel. Poslední loni v létě. A já hraju dál. Netuším čím si mě to pořád drží, ale dokud se tohle zvláštní kouzlo nezlomí a konečně to neomrzí i mě, tak budu hrát dál...

Pro: Jednoduché, Na vyplnění času, Zábavně pojatá grafika

Proti: Repetetivnost