Shakes and Fidget

Shakes & Fidget

online > online RPG
free to play
24.02.2016 PC
Jde o původně webovou MMORPG hru na motivy stejnojmenného německého komiksu. Komiks je parodií na známou RPG hru World of Warcraft a popisuje dobrodružství kouzelníka Fidgeta a válečníka Shakese. Komiks je velice úspěšný a byl přeložen do mnoha jazyků včetně českého fan překladu.

Ve hře si vytvoříte postavu a jednoduchým klikacím způsobem plníte questy, čistíte podzemí, bojujete s ostatními hráči a vybavujete si svou postavu. Můžete také založit cech nebo vstoupit do již existujícího. V cechu získávají členové bonusy a mohou plenit cechovní podzemí nebo útočit na konkurenci. Hra je pravidelně rozšiřována a tak již můžete stavět vlastní pevnosti či roztáčet kolo štěstí.

Z webového prostředí se hra dostala na mobilní platformy iOS, Android a Windows Phone. Od roku 2016 je k dispozici na Steamu pro Windows a Mac OS X. Hra je kompletně lokalizována do češtiny.

Krátka story na začiatok:"Jedného dňa ako štvrták na základnej škole som na informatike sedel za počítačom a rozmýšľal som čo si zahrať. Zrazu mi spolužiak povedal nech skúsim hru Shakes & Fidget. Tak som si založil účet a s ďalšími spolužiakmi som to stále hrával. Po niekoľkých mesiacoch som bol už úroveň 90 a akurát sa mi pokazil notebook. Tak som spolužiakovi, ktorý bol na tom už skoro závislí a hrá tú hru asi doteraz, dal svoj účet. Po pár týždňoch som si vypýtal svoj účet naspäť, ale on mi povedal že ho predal. V ten moment sa mi zrútil celý život. Síce som mal aj iné účty, ale to už nebolo ono. Neskôr ma to už aj prestalo baviť."

Hra síce nemá príbeh, ale je chytľavá a to sa mi páčilo. Na začiatku si vytvoríte postavu podľa vašich predstáv. Potom budete chodiť na cesty necesty, kde na vás po určitom čase bude čakať fight s nejakou príšerou. A tu to všetko začína. Ďalej môžete robiť hliadku, za ktorú si niečo privyrobíte. Môžte chodiť do arény, kde budete bojovať proti iným hráčom. Nakupovať si môžte zbroj, zbrene, elixíry atď. Vaše cesty vám urýchli zviera, ktoré si môžte tiež kúpiť. Vašu postavu si za získané body vylepšujete a vylepšujete a tým ste silnejší. Keď chcete môžte sa pridať do nejakého cechu, alebo si ho rovno založiť. Keď ste väčšia úroveň môžte ísť do podzemia a postupne ho čistiť od bossov, z ktorých vám môžu padnúť lepšie veci. Hra má dobrú grafiku, aj keď je to 2D plošinová ťahovka. Môj poslední verdikt je, že táto hra je vhodná každému kto nemá čo hrať a chce sa odreagovať.

Prepáčte, ak som niečo zabudol napísať, ale túto hru som naposledi hral pred necelými dvoma rokmi.

Pro: Všetko čo som spomenul v komentári

Proti: Trošku repetetívne