Hopsačka je poněkud překonaný žánr a kor tady, v plně trojrozměrném prostředí, je do očí bijící, jak se člověk pohybuje jen v jedné vrstvě. Na pohled se tak pohybuje úplně nesmyslně (viz schody) a kazí to dojem ze hry. Bohužel začátek je fakt nůďo, a to docela dlouho. Jak se člověk dostane k vylepšením, začně to být úplně o něčem jiném a druhá půlka hry mě fakt bavila. Ovládání je perfektně responsivní, díky čemuž se to hraje dobře. Grafika nic moc, ani stín postavy není dle zdrojů světla. O to víc překvapí, jak blbě to jede. Pro stable 60 FPS jsem musel jít až na FullHD. Není to asi úplně výtka, ale nemám rád hry, který mi umožní vidět něco (bonus, power up apod.), ke kterýmu se ale nemám jak dostat. Já nad tím dumám, ztrácím čas, abych zjistil, že za hodinu dostanu něco, co mi umožní dostat se tam snadno. Pro sběratele trofejí asi fajn, ale já nakonec dokončil hru, přičemž jsem ve čtvrtině mapy ani nebyl. Ani jsem neměl poslední vylepšení. Nicméně z mého pohledu je motivace načítat starší save a vracet se tam nulová, takže mám dohráno, uninstall a jde se na něco dalšího.
Uf, dohrano. Gameplay je zuzovni, ale ten pribeh je nejvetsi sracka za hodne dlouhou dobu :D
@pipboy (12.07.2016 01:40): Já už si to nepamatuju :) Ale tuším, že ses vpravo nebo vlevo mohl někam promlátit dolů a propadnout přímo do onoho komplexu. Je třeba se tuším skrčit a dostat se někam, kam se vzpřímený nevejdeš. Zkus si všude posvítit, pod světlem baterky by se měly aktivní průlezy a předměty zabarvit.
Baba odjela do pryc. Co ted? Prolez jsem mapu a nejak uz nevim o miste kam bych se imo byl schopny dostat, ale nenasel jsem nic zasadniho.
@MartinezZ (22.01.2016 12:31): Yop, $17,99 v launcheru. Takže časově omezená akce vypršela koncem roku. Nevim, proč jsem si myslel, že stačí stáhnout jenom instalačku toho EGL, ale bylo toho nějak víc, tak jsem to nezkoumal podrobně. :D
Může mi někdo ověřit, jak je to s dostupností hry nyní? V Epic Games Launcheru už hru mám, takže nějakou změnu ve způsobu distribuce/prodeje asi nezaznamenám. Na webu ale píší "Buy Now" s odkazem na stažení instalačky EGL, ale na jejich Store se o hře stále nepíše. A to období freeware už asi pominulo a nevím o tom, že by kde byla ohlášena nějaká cena.
Je možné použiť túto hru do DH výzvy ako freeware? Je tu tak označená. Zadarmo síce bola, ale je to vysoko komerčný produkt, ktorý sa bude predávať o pár týždňov znovu za prachy. Lebo pár minútového Samorosta by som nahradil niečím dlhším :)
@Bodkin (02.01.2016 15:04): No, jak jsem psal ten příspěvek, tak jsem to nainstaloval - vyzkouším a uvidím (až se k tomu časem dostanu). Zatím mě plně vytěžuje XCOM EW a Revelations (jako Abyss je tedy opravdu O_o).
Mě to nevadí, protože právě UT :) To už ani neberu jako testování, protože je dost funkční, padá velmi, velmi výjimečně a lidi už ho taky hrajou - vlastně se divím, že je to stále v alfa verzi.

Plus možnost se zaspat do testování Paragonu a Fotnite. A jako každý další herní klient, automaticky všechno aktualizuje. Ale je fakt, že už i na tamním fóru a FB někteří psali, že moc nechápou dalšího klienta. já zase chápu, že je to pro Epic asi jednodušší než se dohadovat s dalšími partnery. On ten klient funguje i pro stažení UE3 a obecně i pro další nějaké vývojářování s UE3, takže má epic tak nějak všechno pod jednou střechou a čekám, že i ten komunitní trh pro UT bude řešen přes tohoto klienta.

"Neplacené betatestování nepovažuji za bonus." - neber to jako betatestování, ale pokud tě ty hry zajímaví, tak jako nakouknutí pod pokličku :) Nic t tam nenutí aktivně bugy hlásit :)
Depresivní. Docela bych si SC rád zahrál (čekám na port dost dlouhou dobu - zas tak moc Metroidvanií v posledních letech nevzniklo), ale nemožnost instalace přes Steam mě odrazuje - takový úpadek bych u sebe tedy nečekal.