Trochu nechápu skill, kdy při posture break můžu skočit za nepřítele a dát mu backstab tak, jako bych byl ve stealthu. Vůl jsem to nečetl a myslel jsem, že to jde nějak v průběhu boje a ne právě až při tom posture break.

Takže - jaký je rozdíl mezi deathblowem zepředu který uděláme běžně a tím zezadu když nepřítele přeskočíme? :D :D
já jsem si to dal od znova - jsem zase před tím soubojem s tím prvním silnějším bossem - nějakým tím velitelem těch vojáků - budu to hrát paralelně v tom mém předchozím hraní si to zmapuju a naučím se postup a pak si loadnu tu druhou uloženou pozici až průchod nějakou oblastí budu mít naučený.
@HolyMeatball (24.03.2019 02:35): mám jich 8 sekera,
kudla, kopí, oheň, petardy, deštník, peří, shurikeny

Drží se při zemi. VaatiVidya měl soutěž o nejlepší grafický návrh a některé byly neskutečné - v tomlhle budou asi všichni tihle lidé zklamani. Tady to často jen supluje tu ruku, než aby to vyloženě dávalo nějakou výhodu oproti živé ruce. :-D když už se kolem toho točí ta hra a ten Sculptor je tajemný jak..

A to místo jsem včera taky asi objevil. Akorát mi přišlo, že bych tam ještě neměl být. :-D

btw tady jsou ti výherci https://www.youtube.com/watch?v=m68K1bupM9Q to je jiná palba. :D Holt Bloodborne zůstane co se zbraní týká neporažen.
Prostetických udělátek by mělo být celkem 10, plus x jejich upgradovaných variací samozřejmě. Už to upgrade menu napovídá, že bůhvíkolik jich nebude.

Nicméně rád bych věřil tomu, že když už to není fullblown RPG ale víc arkádovka se základními skill stromy, tak že by snad mohly bejt vedle potenciálních příběhových dýelsí i klidně nějaké čistě kosmetické. Že větší datáče budou přidávat další tůly a skilly beru za samozřejmost, snad ne naivně.
@SilentWolf (23.03.2019 17:56): Já už mám těch prostetických udělátek 7 a určitě ještě nějaký přibudou. Takže bych se o to, že jich je málo nebál. Třeba Subimaru je super, vřele doporučuju.

V hradu to opět o fous přituhlo. Nadával jsem jako špaček na ty trpaslíky s rákosem na hlavě. No a pak jsem vylezl na střechy a tam to bylo ještě horší :D

Slušně se to v téhle mapě rozvětvilo a na průzkum je toho tady fůra. Jen dostávám moc často po tlamě :)
Tož jsem objevil místo, které by mohlo být tou údajnou otrávenou lokací. Jestli to věru bylo ono, tak se FromSofťáci drželi hodně na uzdě. Sorry wolfí, farron keep 2.0 se fakt nekoná :D
Tak já s hodnocením počkám. Bloodborne by na tom taky nebyl tak dobře, nebýt toho Lovecraft twistu. A zde se schyluje asi k něčemu daleko zlověstnějšímu. Zatím okusuju první dvě lokace, které navíc byly všude na obrázcích, to se zle hodnotí.. :D je tam strašně hodně obsahu no - co trochu může zklamat jsou ty toolsy, čekal jsem něco trochu šílenějšího a hlavně větší počet. Dle upgrade menu to tak ale nevypadá a k těm z trailerů přibudou dvě - tři nové.

Jezdec a Madam jsou ale naprosto skvělí bossové, na to, že se jedná o první dva a taky už provařené všemi trailery, tak je ve hře paráda na ně narazit a ani mi nevadí ty souboje opakovat, protože prostě děsně cool.

A když se vrátím do prvních částí, tak je to docela symfonie zabíjení.. :D občas to udělám, abych se malinko cítil líp.. :D

Zatím bych to shrnul tak že.. From Soft udělal nejkrásnější počáteční lokaci doposud.. ale po cca 10 hodinách už bych se rád mrkl i jinde.. :D
Je to navykovka jedna báseň, ale nemyslím si, že z toho bude srdcovka nioh/bloodborne kalibru. Též to vidím na 8-9/10, přece jenom trochu jednotvárné to je.
Prozatimní hodnocení? Mám odehraných 11 hodin a vždy si to šetřím na stream. Mimo něj se nestalo, že bych se samou nedočkavostí neudržela a rozehrála druhý průchod. (Což třeba u DMC5 nedávno proběhlo formou opakování misí). Stejně tak z toho nejsem kdo ví jak unešená během hraní, ale našly se momenty, které mě velmi příjemně překvapily. (hlavně had) Čekala jsem o mnoho větší výzvu a zatím to svým srabáckým zdrženlivým průchodem zvládám. Na NiOh ještě s jistotou nemám, tak jsem se bála, aby to nedopadlo stejně. Mechaniky, oživení a posun žánrů podle mě zvládnut na jedničku. Zatím to vidím na 85 - 90, ale potřebuju vidět víc bossů, dostat se z prvotních lokací a kdo ví, třeba se ještě někde nepěkně zaseknu a ze hry toho moc nějakou dobu neuvidím :D. Dnes se vrhnu na pokračování, tak snad bude "den na souls hry".
@Charllize (23.03.2019 16:49): No ja mám Nioh už cca 2 roky a neviem sa dokopať ho prejsť :D asi mi v Sekiru vyhovuje tá pohyblivosť, skákanie a podobne. V Niohu je nutné byť rýchli ale môj problém je že všetky hry na štýl DS ( okrem Bloodborne ) som hral na klávesnici a myši a Nioh je prvá hra ktorú si idem na gamepade :D
@kuler91 (23.03.2019 16:40): Ten combat je rozhodne fajn. Plus minus to dokonce muze i pripominat nejaky pomyslny shinobi/samuraj souboje v realu. Trochu to kazi to nabijeni teplomeru na killing blow ale jelikoz to je hra a bylo by pitomy zabijet bose na dve rany dava to smysl. Osobne ale porad mam radsi pytel brambor styl z DS:)

@RemixSvK (23.03.2019 16:48): Zajimavy, Me Nioh prijde mozna o neco lehci. Jinak v pohode, git gud (rika se to tak dneska ne?) proste :)
@Charllize (23.03.2019 16:35): No ked sa to niekomu blbe poslouchá tak bude musieť viac trénovať :D Sekiro je určite ťažké ale na Nioh bol pre mňa osobne ťahžší. Za mňa určite 9/10, ani DS ma tak nebavilo ako práve Sekiro takže super :D
@SilentWolf (23.03.2019 16:20): jako třeba to, že madam má po první fake smrti druhou, zajímavější fázi :)))

Já už se znova střetl s rukosekačem z prologu, teď už překvapivě poměrně nekomplikovaný souboj, vůbec zatím asi ten nejsnadší. Taky jsem už nafasoval deštník, tak očekávám, že se každou chvíli objeví konečně legitimně nebezpeční střelci. :)
@kuler91 (23.03.2019 16:18): vždyť to jsou stále první dvě lokace. A to že jsem Madam ubral 80% HP na první pokus asi nic neznamená, třeba je tam na konci nějaké překvápko.. jak už to tak bývá.. :D Zatím se mi nabízejí asi 3 jiné střety s pojmenovanými bojovníky a netroufám si ani na jeden.. :D :D
Achjo ... já musím občas i na sluníčko, takže mi utecete uplne :D wolf už to drti, jak kdyby jel 5 run :)
Řekl bych, ze zacatky jsou asi nejhorsi, pak už to pujde.
To je jak navrat v case do doby kdy vysla Dark Souls tyhle diskuze:) (O Demon Souls nikdo nediskutoval, pac to skoro nikdo neznal:)

Mimochodem ma nekdo tuseni jak funguje New Game +? Ne ze bych to uz mel dohrany, spis ze zvedavosti.

@SilentWolf (23.03.2019 16:06): Ja myslim ze madam bude to misto kde to plno lidi vzda:) Mozna vcetne me. Obvykle From hry dohravam z velkyma pauzama treba rok, nekdy i dyl :)
Butterfly půjde asi líp, než jsem si v promo videu představoval. A strašně hezký souboj. Zatím jsou bossové na jedničku. Žádný rotten tree apod..

Drunkard byl nakonec docela jednoduchý, všichni jdou zlikvidovat jednotlivě a pak přímo u něj backstab jednoho se štítem a pomocí sekery hned zlikvidovat druhého a pak si zavolat na pomoc toho samuraje. Ale jsem přesvědčen, že by to šlo i bez něj, protože jak už jste 1 na 1 tak je pro něj strašně těžké vám cokoliv udělat, když jen dokola sprintujete.

Fakt to chce s bossy trpělivost, jak už jednou přijdete jak na ně, tak se dají. Taky jsem u ogra asi 15x chcípl... :D :D
@Vynex (23.03.2019 15:10): Jop, a přesně na to v tom je ten stealth. Skoro vždycky máš možnost aspoň pár jinochů sundat nepozorovaně na ránu, tak si s tím dej na čas. A pak, samozřejmě, jakmile jde do tuhýho, hlavu vzhůru a hákem do relativního bezpečí. :)
@HolyMeatball (23.03.2019 14:56): Nesnažím se to hrát jako BB. Největší problém mám s více nepřáteli najednou. A když je u nich třeba ještě miniboss tak to je úplný konec. Prostě 3 najednou nedám, jednomu se vykrývám, druhý na mě utočí nevyblokovatelným útokem a su hotovo.
@Vynex (23.03.2019 14:48): Mno jestli se to snažíš hrát jako BB, tak se nelze divit, že to nedáváš. Potrénuj deflecty s nesmrtelným kámošem doma, pak je jdi trénovat na lehké řadáky, pomaloučku polehoučku přes ještě nezabité minibosse, a conevidět budeš deflectovat s lehkostí a grácií baletky. :)

Anebo vskutku radši chill s něčím jiným, však ta hra ti nikam neuteče.
To prostě nejde, jako tohle je 1000x těžší jak BB. Já prostě nejsu schopný sejmout skoro nikoho. 6 hodin jsem strávil ve hře a nedám prostě žádného bosse. Nervy mám v hajzlu. Končím, du hrát něco jiného.
@SilentWolf (23.03.2019 12:02): které mrňouse máš na mysli? Jestli ty sběrače borůvek v raidenovskych čapkách, u kterých přes ty čapky ani nejde pořádně vidět útok, a tím pádem časovat deflect, a navrch toho hází jedovatý šipky a ještě ten jed umí i vyblejt - tak přesně tyhle zmrdy jsem myslel :D sekyrou po pale a ani čapka jim nepomůže

Jo a ještě jeden tip - tajné zdi tu jsou stejně jako v soulsech, byť samozřejmě v jiné podobě. Prozkoumávejte pečlivě, nepropadejte tendenci to kauzálně spýdrannit jen proto, že k tomu ta hra skoro kolikrát sama vybízí. :)
@kuler91 (23.03.2019 11:12): Copak léčivé flašky, ale z vesměs každého padaj korálky na zvedání vitality. Takže bych řekl, že nesporná povinnost.

Navzdory únavě a původnímu dojmu, že to snad taky nedám, jsem po dlouhém, skorocelonočním dýchánku, pročistil i tu první nepovinnou lokaci. Párkrát jsem se přistihl, jak kloužu zpátky do soulsovského mindsetu, ergo 'iba uskakuj a sem tam sekni, vono to pude'. Od té doby, co se na ten guard a deflect fakt soustředím, to už jde razantně líp. Ale furt zdaleka zvysoka nejtěžší fromsofťárna ever, o tom bez.

A abych taky přihodil jeden tip, hned jak bude možné, instalujte na protézu tu sekyrku, a posléze i patřičně upgradujte. Ti nejotravnější řádoví mobové pak budou hnedle mít po ptákách. <:
Býk lehl napoprvé - aspoň nějaké ego mám zpět. :-D tip shurikeny mu ubírají dost
Ako tak vidím tak dosť veľa ľudí má problém s minibossmi. Ja neviem či len ja mám tu hru takú jednoduchú ale reálny problém som mal zatiaľ len s Blazing bullom. No a s prvým veľkým bossom na koni Gyoubu Oniwa . Inak si myslím že mi to zatiaľ ide veľmi pekne a dá sa to.
@SilentWolf (23.03.2019 10:09): cca 40 bossu a minibosu? :)

Po tomhle nasupu si jejich dalsi hru uz polovina fandu nekoupi, budou se bat :)

Jinak myslim ze zbesilym mackanim knofliku cisty deflect nejde dat, vyjde z toho jen block porad dokola. Je treba to proste zmacknout jednou a v pravou chvili:) Rudo!

Nekdo mi tady chybi..hmm...ha..Mazar! Kde ses posero, nebo ti japonsko nevoni ? :)
Jinak k prozkoumávání tam je toho dost - teď jsem objevil nový tool a nepřijde mi, že by byl na takovém místě, které najde drtivá většina hráčů. Na druhou stranu v Bloodborne byly některé zbraně taky solidně schované. Každopádně k průzkumu je tu toho dost a to se stále potloukám v těch prvních dvou oblastech z dem.. :D ještě vůbec nevím, co mě čeká.. :D
@RXQ79rudax (23.03.2019 06:15): jestli myslis nad tvym zdravim tak to jsou tusim ty ressurect pointy. Kdyz umres muzes se ozivit, pak dokud nezabijes nekolik nepratel to nejde a pak zase jo (mas je cerne preskrtle kdyz to nejde). Ty kolecka se nejak dobiji, asi zabijenim, pripadne odpocinkem u te sculptor sosky.

@Ronik (23.03.2019 09:01): Jo, to je fajn skill a celkem snadny na exekuci, jen ho clovek zas tolikrat nevyuzije, ale je dobre ho mit. Myslim ze krome gourdu a pelletu tam nebude nic, muzem byt radi aspon za ty dva. Pellety se daji koupit v omezenem mnozstvi u obchodniku.
Je to fakt nehorázně těžké. Mám nervy uplně v hajzlu už :D Ještě chvilku a odistaluju :D
@kuler91 (23.03.2019 08:18): Sice ho ještě nemám, ale údajně hodně pomáhá skill, se kterým tě každý kill trochu vyhealí. Je v Shinobi Arts úplně nahoře. Jinak jsem kromě Healing Gourd a Pellets taky zatím nic nenašel.

Mimochodem jestli jste to ještě neudělali, tak si odemkněte skill Mikiri Counter. Super užitečné, bez něj bych u Shinobi Huntera s kopím asi byl dodnes :)
Hele ... asi jsem ještě skoro moc na začátku, ale nikdy nejsou žádné healing potiony .. člověk rád, když narazí na pár prášků ... jak to řešítě ? V BB šli normálně farmit :D
Takže = člověk se nemá čím healovat, chcípne skoro na 2 rány a ty hovada občas choděj i po 3 - 4 ....
Jinak asi není na škodu zajít v kempu k trenérovi k té mrtvole :)
Jako je to super ... ale mám u toho trocha nervy ...

@RXQ79rudax (23.03.2019 06:15): Tohodle týpka jsem zkoušel tak 30x ... nedal jsem to ... Vím, že se dá stealthově ubrat 1x život, ale chtěl jsem si na něm trochu natrénovat, tak jsem chodil jen férovku :) ...
@RXQ79rudax (23.03.2019 06:15): myslíš asi jakoby ty "životy" když mu vezmeš jeden, má holt ještě druhý. Každý mu vezmeš tím finisherem.

Hádám, že různí bossové budou mít v různých stádiích odlišné útoky - možná.

@HolyMeatball (23.03.2019 01:13): o ego jsem přišel, kdy jsem asi 10x opakoval toho mini bosse (ogra). A z Hiraty jsem musel utéct u prvního mini bosse. (drunkard) :D Ale ogr byl nakonec docela v pohodě, jen mi ještě chyběla trpělivost.
@HolyMeatball (23.03.2019 01:13): jo ta explorace je ok. je tam toho dost. A aspon si pri tom clovek upusti paru kdyz na nejakym miste dostava ustavicne po tlame. spis to je v tom ze nekteri hraci to chteji hrat linearne a asi to i jde, ale je to spis skoda nevyuzit ten potencial.
A ty připomínky na 'slabší' exploraci taky nechápu. Furt se vracím do již navštívených koutů a furt nacházím nové věci, tu zašitej obchodník, tam tajná jeskyňka, zde nenápadné okno s itemem, támhle si otvírám dveře z druhé strany...jakákoliv nabytá přímočarost je jen iluze, vzniknuvší z nesrovnatelně rychlejšího tempa všeho, a ještě víc nesrovnatelně větší mobility.

@bukrrCZ (23.03.2019 01:06): Nejsi v tom sám, brachu. A copak DS a Bloodborne, ale po Niohu a Surge jsem fakt očekával poněkud hladší zážitek. :D