Je fakt, že se soulovky moc zkušenost nemám, ale Sekiro mi nepřišlo těžší, spíš naopak. Dost tam napomáhá to uskakování do stran, krytí se mečem a odlítnutí z boje pomocí kotvy. Navíc když umřeš, tak tě to nehodí pryč k bonfire ale můžeš se oživit kousek vedle a souboj si zopakovat.
@SilentWolf (07.03.2019 20:12): A jo clovece, Kuon. Uplne jsem na tu hru zapomel. Hral jsme to, ale jen par hodin. A abych pravdu rekl uplne se mi to uz vykourilo z hlavy. Pobihalo se tam s nejakou vrazednou gejsou :)

PS: na PS4 PRO to je jak pres toaletak, ale ten trojvrstvej, kvalitni:)
@Vynex (07.03.2019 19:57): tak pokud máš dobrý PC, tak je vždy možnost modů a hry tak nestárnou. Já teď čučel, co s Dark Souls 3 udělal jakýsi mod. Hrál jsem to měsíc zpátky a nedokázal jsem si v tu chvíli představit lepší grafiku. Třeba takovému Bloodborne by to pomohlo dost. Tam je to občas jak přes mokrý toaleťák ten obraz. :D díky tomu jsem i rád, že to vyjde i na ten PC a nezestárne to tolik. Ale určitě si kup xboxový gamepad.

A pokud bude port domrvený, je zde Durante. Ten dokázal opravit Dark Souls 1 i Deadly Premonition v řádu hodin (nebo myslím i minut). :D

@Charllize (07.03.2019 19:50): Nehrál jsi Kuon? Nějaké teorie si s tou hrou docela pohrávají.
@Charllize (07.03.2019 19:58): Myslím že PC by mi to utáhlo. Sice asi ne na ultra a musel bych udělat kompromisy nějaké, ale tak nejnovější hry ještě furt rozjíždím. Metro, Resident 2 atd... Gamepad na PC nemám, a je fakt že je mě celkem vzácné hrát na konzoli, protože ještě furt co jde tak valím na PC, ale zase si říkám že právě tahle hra by se mohla hrát na konzoli pohodlně a aspoň bych ji zase zapnul.
@SilentWolf (07.03.2019 19:40): ja bych od pribehu a postav nic moc necekal. Ale treba to prekvapi. Obecne oni ti ruzny samurajove/ninjove a tak dale byli pekne nudna a nemluvna chaska, takze :)

Sosky u sberatelek jsou jak kdy, treba ten Sekiro je jeste mozna ok, pusobi docela seriozne a ne jako saskarna. Pekny sosky ma TESO ke sberatelkam. Posledne u Summersetu byla socha Namiry, to si klidne clovek muze dat do vytriny aniz by si pripadal jak maly dite:)

U mne to uz kvuli zasazeni nemuze byt nej From hra, ale mozna kecam a az to dohraju budu mluvit jinak:)
@Charllize (07.03.2019 19:32): právě že moc peněz to není, ale ta soška se mi děsně nelíbí. Kdyby byl aspoň v té póze co má na coveru. Pitomá deskovka Rising Sun má zajímavější figurky. :D ale mě obecně přijde Sekiro jako hrozně nudná postava, tak snad ve hře překvapí, když už si nejde vytvořit postavu vlastní.

Je to BTW navíc PC verze, což jak tak čtu je problém sehnat i v zahraničí. Stejně sice tak trochu počítám s tím, že mi tu objednávku nakonec zruší z důvodu nedostatku kusů. Ale zatím vyčkávám.. :D spíš doufám v nějaké unboxing video před vydáním.

Stejně tajně doufám, že to bude nejlepší From Softka, když už se plně soustředí na SP a nemusejí řešit MP.
@SilentWolf (07.03.2019 19:23): to bud rad ze se na tebe dostala, je jich malo. Nam je odrekli uplne, kvuli malemu poctu :(
Ale pokud zrusis, urcite ceka dalsich 100 lidi co to hned vezme. nastvany na tebe asi nebudou:) Taky vim o par lidech kterym treba z JRC prisel email o zruseni predobjednavky z duvodu nedostatku. Jeste to zvaz :) 2700 byla? tusim..no to neni takova desna darda.
@Charllize (07.03.2019 19:19): jo. Prý to je těžší než soulsovky. Já přemýšlím, zda nechat či zrušit objednávku sběratelky. :-D nakonec jsem neodolal, ale možná toho spíš lituju. Ten artbook bude stejně ten malý crap co byl u Bloodborne.
@SilentWolf (29.01.2019 15:41): Skoda ze jsi nehral nejaky Kings Field, tam prave ten system mapy sveta je stejny jako u DS1. Bohuzel takovy pekny nakres k nemu neexistuje. Ale ve KF : Ancient City je na jednom miste ve hre kompletni nakres sveta. Kdyz jsme to hral tak az teprve u toho nakresu mi doslo co jsem vlastne prosel, dost sem na to tenkrat ziral.
proste From, kluci sikovny jsou to:)

Neee, survival horory nehraju :)
@Charllize (29.01.2019 15:36): Však je a docela dobré. Neprovokuji, chtěl bych prostě dvojku v podobném duchu, tak jsem to myslel. From Software mi nepřijde zrovna jako dobrá volba pro RPG, už teď se trochu děsím té otevřenosti světa v Sekiru. Jejich svět v DS1 považuji za perfektní. http://www.tettix.net/files/lordran.png tohle si fakt jednou koupím na zeď... :D a trochu se bojím, že kvůli otevřenosti nebudou ty lokace tak zajímavé.

Ale naopak nějaký totálně nervydrásající dungeon survival horror v lokaci na způsob Sen's Fortress. To si představit dokážu.
@Charllize (29.01.2019 15:26): tak ona hlavně ta skepse byla způsobena tím, že jsem byl přejezen Londýnského feelingu z Order 1886 a vlkodlaci mi přišli hrozně nezajímaví. Nevěděl jsem, že dostanu kosení prastarých a jiných Lovecraftovských potvor v Praze kráječem na pizzu. :D

@Paul (29.01.2019 15:25): mě lákají všechny změny, které zatím prezentují. Jen mě ale prezentace sama o sobě nijak neučarovala. Podobně jako to tehdy byli "jen vlkodlaci" tak je mi jasné, že i teď vše drží pod pokličkou. Ale prostě kdyby hra vypadala po celou dobu tak jak ukazují tak mě to nezajímá.

@Charllize (29.01.2019 15:26): na RPG ať se vyserou. Pořádný survival horror by jim seděl. RPG by mohli udělat tvůrci Dragons Dogmy.
Za sebe, jak se mi From formula už dost zajídala, tak Sekiro mě z jejich her láká možná nejvíc. Větší důraz na příběh a protagonistu, perfektně vypadající movement a prostředí japonska, všechno jsou to lákavý propriety.
@Charllize (29.01.2019 15:14):
@SilentWolf (29.01.2019 15:09): dal jsem omylem odeslat, než jsem dopsal že mě tvá skepse těší proto, že by to mohlo být potvrzení, že to bude dobré. :D Což já mám ještě docela rezervu a raději bych měl taky DS nebo BB2. Ale dáváš mi naději že to bude GOTY!

A jo, na PS5 to podle mě kutí. Pokud mají se Sony nějaký deal, tak ta značka dává nejvíc smysl. A na PS5 ideálka.
@Shoggot (29.01.2019 14:48): Me by nejvic potesilo pokracovani Kings Fieldu, ale to je jen mokry sen, doba tomu nepreje. hardcore fps dungeon by jim asi momentalne moc ovoce neprinesl. Taky by se mi libilo kdyby udelali skutecny rpg, at uz ze sveta DS nebo Bloodbornu. Myslim ze na to maji a nemeli by se toho bat.

nejhorsi varianta je mmo pripadne multiplayer only hra, coz podle me muze hrozit...doba je na to jak delana.

@Paul (29.01.2019 14:56): Hmm, japonci jsou dost konzervativni a opatrni a spatne se prizpusobuji, jen kolik jim trvalo let nez nejak solidne pronikly na steam. navic distribuci ma Activision, takze tam by spis hrozil Blizz launcher:)
@Bodkin (28.01.2019 13:27): mě je jasné co myslíš. Proto jsem schválně reagoval tím filmem. :D

A odpověď je jednoduchá. Na to, že se jedná o dílko od FromSoftware, tak mě to nechává ještě v docela meh fázi. Prostě to co ukázali, je ještě takové při zemi a pár soust by ten hype ještě snesl. A třeba tohle potvrzení mě hodně potěšilo (a teď už můžu jít natěšen do nějaké té fáze vyhýbání se spoilerům). Což je samozřejmě kontraproduktivní, protože čím víc se těšíš, tím pomaleji ten čas utíká. Ale my hráči holt máme rádi hardcore režimy. :D
Miyazaki víceméně potvrdil midgame twist.

Q: With all the giant monsters and crazy creatures and stuff like that, are we going to see a mid-game Bloodborne plot twist where everything goes crazy and it’s a totally new game?

A: Hypothetically speaking, if this was a Bloodborne interview, we wouldn’t go, “Hey, guess what happens in the second half.” But if you can think of the opening of the game as a more traditional Japanese ninja fantasy, then it’s not going to continue along that same exact track the whole way through. I think it’s safe to say that much and I think more would be a spoiler.

A taky uvedl jako hlavní inspiraci mangu Blade of the Immortal. Dneska možná shlédnu aspoň film podle ní.
@Paul (17.01.2019 11:00): Tak údajně flashbacky budou i o interakci s tím princem, kterého chráníš. Jakože na začátku ho ztratíš spolu s rukou :D ale budou tam právě flashbacky abychom jej asi poznali. Zní to zajímavě, já se jen bojím trochu sterilního prostředí a otevřenosti světa. Jakože jedno s druhým. Viz. God of War měl taky docela velký svět, ale nic z něj nevynikalo.

edit: ah, ono se to tam píše. A zas trochu jinak než před pár dny. Tak uvidíme, jak to nakonec bude.

Každopádně s tím jak teď hraju DS3 s modem na hezčí grafiku se nejvíc těším asi z toho, že to nezestárne jako Bloodborne, protože mody. Díky za PC verzi.
Já bych se vsadil, že nám prostě jen ty opravdu zajímavé místa neukazujou. Bloodborne taky byl prezentovaný jako plně Bram Stoker a o tom jak moc je to Lovecraft jsme zjistili až po vydání.
Mě se to prostředí moc nelíbí :D ale když má být ten svět relativně velký, tak snad tam budou ještě památné lokace srovnatelné s Ash Lake, New Londo, Shrine of Amana, Irithyll atd..
@SilentWolf (10.01.2019 12:07): komiks je médium jako každý jiný a čtu je jen 5 let, takže všechno, co jsi napsal, je špatně.

Asi ne, díky, já sem přišel zjistit, esli se mám o tuhle hru dál zajímat, zjistil jsem, že ne, takže to byla úspěšná diskuze. Což je vzácné!