@Richmond (10.05.2019 09:32): Hrál, ale jen pár hodin. On tam taky řešil ten problém se save, což pak řešíš přes savestate, protože bez připojení k serveru to jinak nejde. Mě tohle MMO zajímalo hodně kvůli té lince SSI -> Bioware -> Cryptic Studio. Nakolik to má nějakou kontinuitu. Navíc je to AD&D 2.
@MickTheMage (09.05.2019 23:46): Tak kdyby to bylo fakt funkční, tak zahrajem, ne? Láká mě to více než nějaké dnešní manstreamové MMORPG plné lootů a chatových diskusí o tom, co kdo zrovna chlastá a žere :-D
@Ringo (09.05.2019 23:35): Naopak Neverwinter bol vo svojej dobe v US velmi uspesnou hrou! Akurat sme tu u nas, prakticky bez internetu doma o tom moc nevedeli (a pochybujem, ze by si to mohol niekto dovolit vtedy hrat :D )

@Elemir (09.05.2019 23:39): Tak ono je to beta, takze sa to da prejst od zaciatku do konca (teoreticky :) ). Ale ano, niekedy by som si mal najst cas a definitivne to uzavriet.
Jinak naprosto legendární stránka Excaliburu 18 (odkaz na konci) , kterou jsem ve své době přečetl snad 200x :-D Ty obrázky z Gold Box her jsem doslova hltal a krásný příklad, jak na té grafice vlastně záleží, protože jsem pořád obdivoval obrázek z Pool of Darkness, protože vypadal dokonaleji než ty obrázky ze zastaralejšího Death Knights of Krynn, který mi běžel na počítači. Normálně mě z toho časopisu fascinovaly obrázky, které měly jen pár barev navíc a jak jsem z toho byl v sedmém nebi :-D Jinak ty hry u nás nebyly moc známé hlavně proto, že chtěly slovíčka z manuálu a nidko ty manuály neměl. Já jsem měl štěstí, že jsem měl půjčenou originálku Death Knights of Krynni s manuálem od kamaráda, kterému to jeho taťka tehdy dovezl ze Singapuru.

@MickTheMage (09.05.2019 23:28): Tu jsem právě možná předtím našel, ale pokud to i tenkrát fungovalo s MMO jako dnes, tak to byl v podstatě jen klient.

Každopádně to svoje dílko dodělej, vždyť si to byl vlastně ty, kdo mě na FRUA navedl :D Teď si mi to tím odkazem připomněl. Mě to pořád padalo mezi různým vyhledáváním na eBay, ale neuměl jsem to nikam zařadit :)
@MickTheMage (09.05.2019 22:57): Unlimited jsem nikdy neuměl považovat za hru jako takovou, šlo hlavně o editor, kde sis tyhle dobrodružství mohl sám vytvořit a naeditovat. NWN jsem taky nepočítal, přišlo mi to jako pokus, který se nezdařil :-) Ale jinak jo, tohle do toho taky patří.
Och jo, Unlimited Adventures, mi napada, ze to moje dobrodruzstvo ostalo v nejakej bete :D Asi by som sa k nemu mal vratit a skusit ho odladit - niekedy.

Btw. ona niekde sa dala stiahnut Neverwinter Nights, ktora sa dala pustit offline, ale prakticiky si tam nic rozumne robit nemohol.
@Ringo (09.05.2019 22:16): Eeeer, sci-fi ne :D Ale díky za vyčerpávající popis. Dragonlance to bylo, to je ten svět. Dobrý, takže B zatím vynechám a zkusím A, teda ne komplet :) Ono je toho docela dost, to jsem nečekal. Já sice nějaký článek o Goldboxech kdysi četl, ale prd si samozřejmě pamatuji.
@Elemir (09.05.2019 21:53): Jsou to vlastně 3 série (nepočítám teď tu sci-fi Buck Rogers).

A. 1. Pool of Radiance, 2. Curse of the Azure Bonds, 3. Secret of the Silver Blades, 4. Pool of Darkness. (První dva jsem dohrál a byly skvělé, Secret jsem rozehrál a přišel mi trochu jako opruz, ale možná je to tím, že jsem si nedal pauzu a pokračoval hned ve stejném gameplayi)

B. 1. Champions of Krynn, 2. Death Knights of Krynn, 3. Dark Queen of Krynn (První dva jsem dohrál jedním dechem, Death Knights of Krynn navíc považuji za nejlepší Gold Box hru zatím, ale trochu to umocňuje zážitek z ranných devadesátek, kdy jsem rozehrál a tehdy ještě nedohrál a hra mě tak uchvátila, že jsem pak narazil v knihkupectví na knihy ze sveta Dragonlance a hned jsem je koupil a jsem od té doby velkým fanouškem světa KRynnu. Dark Queen už mám ve fázi rozehranosti a rozmapovanosti na oldgames snad už dva roky, jedním dechem jsem to dojel k finálnímu dungeonu a tam jsem vysílen dal pauzu a ta už dva roky trvá, nechápu, proč jsem to nedorazil ještě :-)

C: 1. Gateway of the Savage Empires, 2. Treasure of the Savage Empires. (Zatím jsme nehrál, ale název a obrázky krajiny ve mě evokují něco jako že tady se budu cítit doma, vyvolává to zvláštní mrazení v zádech :-)

Série A a C jsou ze světa Forgotten Realms, série B je Dragonlance, odehrávající se na Krynnu.

Jednotlivé díly na sebe navazují a lze převést postavy z jednoho dílu do následujícího.

No a pak si teda můžeš dát sci-fi inspirované komixem, Buck Rogers 1 a 2 :-)
@Elemir (09.05.2019 21:53): No určitě je nejlepší začít Pool of Radiance (nebo třeba tím Champions of Krynn z té druhé série). Oba první díly. On bude dost záležet, co od toho budeš čekat. On to totiž není klasický dungeon crawler ačkoliv to tak může vypadat (pohyb po čtvercích, viděno z pohledu první osoby). Nejsou tu de facto žádné klasické (mechanické puzzly). Ale koneckonců to uvidíš sám a třeba do toho i tak nepronikneš, protože tě to nebude bavit. Netroufám odhadnout.
@Richmond (09.05.2019 21:36): Asi to vezmu hned po Areně. Mě to vždycky v ten den nadchlo, ale jak jsem hru skončil, tak už jsem druhý den neměl potřebu se vracet. Ale já tomu přijdu na kloub ;) U Silver Blades si pamatuji, že si mi je jako začátek nedoporučil, ale možná se mi to plete s jinou hrou. Vím, že si mi k tomu posílal odkaz na blog jednoho nadšence, ale jako na potvoru jsem ten odkaz vytratil.

@Ringo (09.05.2019 21:47): To je ona, ale já to nevydržel a pak jsem dokoupil i další verze :)
@Elemir (09.05.2019 21:33): U MM II mám taky jen černobílou obálku manuálu. Ale tohle jsem se rozhodl nehrotit, jsem rád, že mám krabici, kdybych měl pokaždé dohledávat ještě lepší verzi dané hry s lepším manuálem, lepší mapou a pod., tak se zblázním a sbírku nedám do kupy do konce života :-)
@Richmond (09.05.2019 21:24): Takhle jsem si naběhl u MMII, kde se taky objevilo levnější balení. Silver Blades jsem ale dost často viděl na eBay s těmi barevnými příručkami. Mimochodem si mi připomněl, že bych měl kolem Goldboxů přestat konečně našlapovat a pořádně se položit do své opakované rozehrávky Pool of Radiance.
@Elemir (09.05.2019 21:19): Rozjetí a postupné dojíždění sérií není někdy úplně šťastný nápad...Wizardry 4, Ultima 2, Goldbox 3, MM4...to jsou akuální adepti (a to nepočítám BT2, který už ale opravdu vyhazuju ze seznamu). Já totiž nějak při prohrabování krabic zjistil, že nemám ty barevné brožurky jako má dj ve své sbírce, tak jsem mu to rozhořčeně napsal na oldgames a při pátrání po důvodech jsem narazil na ty prodejní čísla a absenci knížní před/po-lohy :)
To vypadá na jediný díl goldbox her (pominu li Krynn sérii), která nemá knižního bratříčka? Pool of Radiance i Azure Bonds jsem četl a společně s Pools of Darkness mám na předních místech knihovny :) Ale tohle asi bude čistě bez románové adaptace. Zase aspoň nebude takové to pnutí, jestli číst dříve knihu anebo hrát hru. Čas na rozehrání se pomaličku blíží...

Mimochodem, prodalo se prý cca 146 tisíc kousků v té době a byl to poslední titul goldbox série s prodejem nad 100 tisíc...pak to šlo už z kopce.