Secret of the Silver Blades

Strategic Simulations •  MicroMagic (Amiga) •  Marionette (PC98)
1990
29.07.1991
17.07.1992

Hrdinovia z Pool of Radiance a Curse of the Azure Bonds sa opäť vracajú v pokračovaní tejto goldbox série (RPG hry založené na spoločnom engine a pravidlách Advanced Dungeons & Dragons.) Tentoraz sú vtiahnutý do magickej studne a ocitajú sa nahý v zamrznutom mestečku, ktoré nutne potrebuje pomoc hrdinov. Mesto je obliehané, a družina hrdinov mu musí pomôcť a popri tom odhaliť i tajomstvo Strieborných čepelí (Silver Blades)...

Opäť nás čaká dvojí pohľad na svet. Mimo boja, hráč preskúmava svet v pseudo-3D pohľade, ktorý je zobrazený v malom okne v rohu obrazovky. Zvyšok tvoria informačné okná o postave a okolí. Druhý pohľad je pohľad na boj, ten prebieha na ťahy a vaše postavy sleduje z pohľadu „z hora“ – takpovediac nad hlavami vašich postáv.

@Richmond (10.05.2019 09:32): Hrál, ale jen pár hodin. On tam taky řešil ten problém se save, což pak řešíš přes savestate, protože bez připojení k serveru to jinak nejde. Mě tohle MMO zajímalo hodně kvůli té lince SSI -> Bioware -> Cryptic Studio. Nakolik to má nějakou kontinuitu. Navíc je to AD&D 2.