Scrap Garden

06.05.2016

Nízkorozpočtová 3D plošinovka Scrap Garden dává mile vzpomenout na velikány žánru z 90. let. Láska autorů k devadesátkovým hopsačkám je zřetelná na první pohled.

Příběh nás zavádí doprostřed kolonie robotů, kteří na Zemi našli klid a mír, jenž tak dlouho hledali. Lidská populace dávno neexistuje a plecháči o ní nemají ani tušení. Roboti, s troškou fantazie, se chovají a vypadají jako lidé. Vytvořili si vlastní ekosystém, který naplňuje robotí filozofii a odpovídá jejich přesvědčení. Každý má své místo jako figurka na šachovnici.

Jednoho dne se však osada promění v město duchů. Všechny obyvatele zčistajasna ochromí jakýsi staletý spánek. Ulice, jež kdysi byly kulisami běžného ruchu, již nejsou tepnou, jíž proudil život. V okolí se rozprostírá šedivá, hnědá, rezavá a okrová barva. V bdělém stavu se ocitá jen náš hlavní hrdina, malý ošuntělý Canny. Prozatím neexistují žádné indicie, které by Cannymu mohly pomoct k rozluštění stávající situace. Rozjíždí se tedy vyšetřování s cílem zjistit, co za tím vším vězí.

Hratelnost je podřízená tradičnímu plošinovkovému vzorci. Základ hry tvoří mnohočetné hopsání, souboje s nepřáteli, zdolávání překážek a shromažďování všudypřítomných blyštivých drahokamů, jež otevírají jednak speciální úrovně a jednak pomohou splnit questy. Ke slovu se dostanou i klidnější pasáže s hádankami. Kdo hrál Spyra, Croca či Crashe Bandicoota, má přesnou představu, jak to bude ve Scrap Garden vypadat.