@Akhera (29.12.2021 09:32): Jo 1v1, tak to vůbec.:-D Já jsem na multiplayer strašná lama a ani ho nehraju. A kor ve strategiích, já jsem čistě single player hráč, který se nejdřív brání, vylepšuje a upgraduje úplně všechno, co jde, pak postaví jednu velkou armádu a pošle ji na nepřítele.:-D Takže do multiplayeru nic moc přístup..

Ale ten coop bych dal spíš kvůli splnění achievementů a těch bonusových úkolů tam, protože i když se třeba na Steamu tváří hra pořád živě, na vlákno mi nikdo ani neodepsal a přímo ve hře taky není ani noha.

Ale ono se není co divit, je to 10 let stará hra, která už dneska nejde ani nikde sehnat..
@veselykralicek (25.12.2021 22:33): Promiň za pozdní odpověď, během Vánoc jsem měla nabitý program. Jo, můžeme dát i nějaké coop mise, ale já osobně miluju hlavně 1v1. Zítra bych nejspíš měla mít čas, případně až po novém roce.
@Akhera (24.12.2021 14:36): Já bych se když tak vrhnul do Tobruk '45 a Operace Západ, což jsou dva kooperativní scénáře. Tak budu rád, když se do toho vrhneš se mnou. Bohužel Trojspolek proti Ose je scénář pro tři, tak tam bysme si museli sehnat ještě někoho..
Je tu ještě někdo, kdo to v dnešní době ještě hraje?

Nebo to má aspoň na Steamu v knihovně?:-D
Garion: Spíš už nikdo není v té nejnižší lize :-D

Akhera: :´( Ok, klidně můžeme. Sobota/neděle.
Bodkin - Bohužel RUSE poslední dobou poněkud upadá a hráčů je málo. Jestli chceš, nabízím se jako soupeř, ale nevím jak moc proti mě budeš mít šanci :)
Myslím, že by udělali lépe, kdyby tam žádný nedávali.

Co se mulťáku týče, včera jsem to zkoušel a nenašli mi vhodného soupeře :(
Právě že o příběhu to vůbec není. Kampaň je jen tutorial pro multiplayer
A hotovka.

Na poslední misi se mi nejvíce páčilo to, jak mi hra v ten nejvytíženějším okamžiku hodila na krk obranu další základny.
Prototypovým dělostřelectvem sis akorát vyplýtval zásoby. Na tu hlavní základnu se musí zaútočit větším množstvím těžkých tanků (a nezapomenout na průzkumníky, samozřejmě)
Tu sjem vybil, tu západní (prototypovou) obsadil, takže jsem spamoval unique dělostřelectvo, ale stejně to nikdy nestihnu.
Na to ti dám jednu dobrou radu - co nejrychleji obsaď parašutistama nepřátelskou základnu na jihozápadě (teda pokud výchozí nastavení kamery je na sever :)). Pak se nebudeš muset starat o útoky z té strany a půjde to výrazně líp.
Ok, po týdnu jsem se k tomu vrátil, ale ta předposlední mise (22. - obsadit nepřátelské HQ než stihne nabrat 2000 res) mi stále ne a ne projít.
Bodkin: Mno, mě to někde za půlkou hry přišlo dost těžký. Ani jsem to kvůli tomu nedohrál :(
Nu, není to MoW ani CoH, ale docela zábavné... to je. Člověk by řekl až casual.

Na GamersGate za 7.50 e. Jen nevím, co je ten third party download and account. Steam nebo ta jejich Ubi-thing?
Ne, ale nebyla by to zábava. Hlavně když jedna ze tří map, na kterých se hraje je Frontline, kde bez dělostřelectva vyhraje ten, kdo nezaútočí :)

EDIT: Ne, vlastně by to bylo jinak - všichni by hráli za Francii, protože jejich tank, který je zároveň smohybné dělostřelectvo, určitě zakázán není :)
Nesmí se používat dělostřelectvo? Co je to za pitomé omezení? Mapa Frontline je bez dělostřelectva remíza. Limit 60 minut? Aby se mohly používat administrativní budovy, nebo co? 25 minut z ligy je ideální limit. Do takového turnaje nechci.
Hraje tu někdo RUSE? Chtěla bych nějakého trvalejšího soupeře, proti kterému bych nemohla používat stále stejné taktiky jako proti náhodným protivníkům.
Tak jsem si přečetla recenze na Hrej a Eurogameru a musím říct, že jsem znechucena. Proč se tak strašně soustředí na kampaň? RUSE je především multiplayerovka a kampaň slouží spíš jako tutorial.
Ligu momentálně hraje přes 3300 hráčů, kolik jich hraje volnej multiplayer ale nevím. Jsou tu teď trochu problémy s regionálním zámkem, takže se zobrazují jen hry ze stejného download regionu, ale pracuje se na patchi. Nikdy jsem ale neměla problém najít někoho na hraní ligy.
To velmi brzo zjistím, protože právě posledních 5 misí mi zbývá :) Rozhodně si ale myslím, že každá další mise je lepší než ta předchozí.
Teďka hraju kampaň a zpočátku je to takové nemastné neslané díky absenci těch různých vychytávek a lestí. Teď jsem projel 7 a 8 misi a to už jsem se slušně bavil. Prý je ale zbylých cca 5 misí poměrně těžkých. Co je na tom pravdy?
MIGtheDRAGON: To bude stát 700 jen pro předobjednávky, potom to bued stát klasicky 899.
To určitě dohraj - na konci je překvapení, které v plné určitě nebude :)
Akhera: Tak já tu misi neodehrál celou, ale dneska si jí asi dohraju :) tak sem koukal na net a za 700kč to vypadá celkem levně na novinku většinou těm hrám co na začátku nestojí víc než 999kč moc nevěnuju pozornost, protože tak nějak předpokládám, že to bude nějakej béčkovej titul :D a pokud je ten multiplayer opravdu dobrej tak si to asi pořídim.
Jak jen pár tanků a vojáků? Ještě můžeš stavět protitanková děla, když dobudeš dělostřeleckou základnu, tak dělostřelectvo a když letiště, tak nějaká letadla. Ale pravda že tahle mise je tak jednoduchá, že tanky a pěchota stačí - nepřítel nepoužívá průzkumníky, takže všechno, co je schované v lese, je prakticky nezničitelné.
Tak po tom co jsem si všim, že někteří jsou z téhle hry nadšení jsem se jí taky rozhodl skusit a musim říct, že sem docela překvapenej. Snad nikdy sem nehrál žádnou takovou strategii jsem spíš na ty jako warcraft, nebo age of empires, ale tohle mě celkem překvapilo. Konečně nějaká pořádná strategie, kde to vypadá, že jde doopravdy o taktiku. Sice v demu se ovládá jen několik tanků a později vojáků, ale plná hra by mohla stát za to.
To s tím nemá nic společného - seriály žijí z reklam a hudba z koncertů. Pokud si ale nebudeme kupovat PC hry, tak skončíme u konzolí nebo drakonického DRM.
Pokrytecké moralizování by to bylo, kdybych sama pálit nepřestala, nebo ho kritizovala i za to, že by s tím přestal ale v minulosti to dělal (jako já).
Ne všichni si to uvědomí sami, některé je k tomu potřeba dokopat.
Akhera: "Taky nejsem svatá a dřív jsem pálila jak divá, ale uvědomila jsem si, co tím způsobuju."

Tak nech ostatní, ať si to uvědomí taky. Není potřeba "šířit dobro" a pokrytecky moralizovat. Koukejte na Paula, jaxe z něj stal vzorný občan...
Dobře, ok. Chtěl jsem jen říci, že nemám rád tyhle pokrytecký kecy. Nemyslím teď tady, ale třeba na jiných fórech. Jeden nejdřív dělá velkýho moralistu a poté na jiném webu nadšeně nahazuje linky na novou hru a ještě se tím chlubí. A nebylo by to poprvé, co jsem si něčeho všiml.

nejen pro Chucka: Problém je právě v těch novinkách. Na ně, jako student, opravdu nemám tak si počkám, až se slevní. Bohužel velmi často prostě a jednoduše nevydržím. Teď budu jmenovat: Gears of War, GTA IV, Crysis, Mafia II, Lost Planet a pár dalších. Na Mafii 2 a GTA IV jsem si předem šetřil, ale ty ostatní jsem si chtěl hrozně zahrát, ale bohužel jsem je chtěl hrozně zahrát. Třeba u takového Crysis by se koupě originálky hned zpočátku opravdu silně nevyplatila. Cca půl roku/možná rok zpátky jsem si pořídíl Maximum Edition za krásných 499 Kč. Pokud si ale vezmu, že bych platil za obě hry kolem litru, tak mi u ME vyjde cena o 2/3 nižší. A o tom to je. Crysis byla revoluce a jelikož byl v té době nový PC (ne přímo, ale o pár měsíců později, cena ale přetrvávala), byl by hřích čekat, až grafika zastará. A o tom to je. I když nechápu, jaký má teď můj post smysl, ale měl jsem pocit, že se potřebuju nějak obhájit :)
Taky jsem k tomu chtěla ještě něco napsat, ale napsala bych to samé, co ViRus :) Taky nejsem svatá a dřív jsem pálila jak divá, ale uvědomila jsem si, co tím způsobuju. Navíc jak říká Chuck - hry nikdy nebyly tak levné jako jsou teď.
JohnCZ: Přesně jak napsal Chuck, to nebyl útok na tebe, já taky nejsem svatý, myšlenku stáhnou vyzkoušet a koupit docela beru nebo to, že spousta her spojí rozhodně míň, než když jsem je začal kupovat já a na střední jsem měl originálních her, které bych spočítal na prstech jedné ruky. Mě jen vadí, že hodně lidí zastává názor "nic se neděje atd." a jak už bylo mnohokrát napsané odserou to vždy jen ti poctivý (DRM ochrana, zrušení některých her pro pc nebo i to, že nemá smysl dělat sběratelské edice pro ČR, když je tu jedno z největších pirátství v Evropě)
JohnCZ: On to nebyl vysloveně útok (jenom trochu) a už vůbec ne na Tebe, který, jak jsi sám říkal, si hru nejprve "cvičně" stáhneš a když se Ti líbí, jdeš do originálky, což mi přijde O.K. Já také v tomhle nejsem na 100% svatý, ale na ty výjimky by mi v pohodě stačily prsty jedné ruky. Nejednou tu bylo zmíněno, že při současné ceně originálek, která leckdy klesá ke 100 Kč (viz současná déletrvající akce s Kolekcí klasiky, v níž můžeš mít hry hned klidně 2 - 3!!), je minimálně obdivuhodné, že se hry tak často stahují. Pak je tu další problém v tom, že hráč nevydrží čekat na finančně únosné zlevnění několik měsíců a chce hru pařit "začerstva". Až vyjde např. F.E.A.R. 3, budu určitě také nervózně přešlapovat, ale za nějakých 1100 Kč to prostě nevezmu a počkám, jelikož mi koneckonců nic neuteče.
Akhera: Heh, teď jsem nemyslel, že si hru stáhnu, jen jsem tam napsal "originálku", což do té věty nesedělo významem. Ale i kdyby, nevím co tu každej jančí při jakémkoliv, byť jen náznaku, warezu. Dokud se tu nebudou řešit pálené hry (viz zmiňovaná Mafia) a posílat linky, tak si myslím, že není nač si stěžovat. Sám přiznávám, že ne všechny hry vlastním v originále (prachy na všechno nemám a tak si kupuju jen hry, které za to stojí). Ani ve svém okolí neznám nikoho, kdo by neměl jedinou pálenku, a pochybuju, že jste úplně všichni na 100% čistí (čest výjimkám jako je třeba Chuck). Takže, proč hned útočit?
To mi připomíná jeden vtip.

Jeden chlápek koná celý život dobro a nakonec se dostane do nebe. V nebi každý den k snídani, obědu, večeři mají chleba s máslem. Podívá se tedy takhle dolů do pekla a tam vidí, že se cpou jen pečenými kuřaty. Zeptá se tedy jednoho dne boha "Jak to, že my máme každý den chleba s máslem a v pekle jedí pečená kuřata?" a bůh na to odpoví "To víš, pro nás dva se neoplatí vařit." :)
SilentWolf: No moc bych tomu nevěřil, protože v nebi asi bude trochu problém se připojit k netu přeci jen je to dost vysoko, takže takový AC2 nebo hry které potřebují steam si moc nezahrají :D a to nemluvim o multiplayer hrách. To radši do pekla natáhnem kabel ... :D
Akhera: Jo holka, takových tady je. Mafia II je ukázkovým příkladem.
Akhera: Nechci být nějaký moralista, ale souhlasím s tebou a to není problém jen R.U.S.E., ale pak se nesmíme divit, že některé hry na pc nevyjdou vůbec nebo ze zpožděním.
JohnCZ - Cože?! Kvůli takovým jako jsi ty mělo RUSE málem tu pitomou always-online ochranu od Ubisoftu. Buď si to kup nebo to nehraj!
plnou verzi (ne "originálku", překlep)

Mutiplayer může být skvělej, ikdyž asi bude trochu nad moje síly. Měl jsem problémy v SP, který jel tuším na lehkou obtížnost. Tento typ her strategií moc nehraju, ale tohle vypada fakt hodně slibně. A to, že při oddálení je bojiště viděnné jako strategická mapa, je jen třešničkou. Jedním slovem, super!
Konečně někdo, kdo sdílí moje nadšení :) Ale to ještě nic není, počkej až zakusíš multiplayer! :)
Wow, teď jsem tak z nudy čekání na Mafii 2 stáhnul demo a vyzkoušel. Zpočátku mě to moc nelákalo a vypadalo to složitě. Skoro jsem tu hru odinstaloval, nebýt bratránka, který říkal ať tomu dám šanci. Jakmile jsem pořádně pochopil principy, RUSE mě chytla takovým způsobem, že se brutálně těším originálku. Docela mě to překvapilo, protože to je pěkně solidní krok od ostatních strategií. Tady taktizování dává uplně novou dimenzi. Pecka, těším se na fullku.
No, zatím u všech singleplayerových mísí, ze kterých jsem viděla video, to není odpočet ale hodiny (třeba tady). Takže všechny určitě ne.
To byla ta otevřená beta. Pak v létě byl free weekend a teď bude demo.
Už se nemůžu dočkat. Podle bety a free weekendu je R.U.S.E. kandidát na stovku. Dneska v 18.00 vychází demo, tak snad trochu ulehčí to strašlivé čekání :)