Tuto hru mám rozehranou, již několik let váznu na poslední planetě. Chtěl jsem si udělat pauzičku, protože hra mírně trpí úmornosti. Prostě po těch nějakých 40 hodinách vás přestane bavit to, co ve hře děláte celou dobu a nevím, čím to je. Prostě to nejsem schopen dotáhnout. Akční souboje nemusím, ale zde jsou docela zábavné, jenže po čase byste chtěli, aby ty řadové souboje odsýpaly, ale nějak neodsýpají a při každém přepadení si řeknete, ach jo. Dokonce jsem v pozdějších fázích hry ze soubojů zdrhal, naštěstí to šlo. Faktem ale je, že jak ze hry opravdu cítíte, že tam není to něco, tak se musí nechat, že je graficky okouzlující a vlastně nemá nějakých chyb. Dalo by se říci, čistě až profesorská práce, až tomu chybí nějaký náboj. Docela zklamáním je, že hra je absolutně čistý chodbičkový koridor, oproti Dragon Questu 8 to na mě působilo doslova béčkově. Bohužel nemám rád minihry a hra jich má plno. Nebaví mě moc ani skládání a vylepšovaní zbraní, děláte to každou chvíli, protože každou chvíli seberete nějaký předmět schopný o pár čísel upgradnout vaší zbraň. Jinak hra je občas komentována jako v podstatě Dark Cloud 3. Dost připomíná v některých aspektech Dark Cloud 2.
@Solidor (01.09.2018 16:17): me to PS2 vzala bez problemu. Ale paradoxne jsme mel jako prvni verzi na dvou DVD. novinarskou verzi. A ta mela problem ze se nedalo jit na druhy disk, proste skoncil prvni a po vlozeni druheho se nic enstalo a hra nesla ani nahrat. Nevim jak to ti novinari hrali. Mozna to slo na debug masine, kterou novinari meli, ale na obycjne PS2 s cipem proste ne. Takze jsem musel pak cekat asi mesic az byla verze na DL.

Ja se svojim JRPG enthusiasmem (to je zas slovo) snazim lidem vlet jrpg krev do zil, na kritizovani je vas tu dost:)
@Solidor (01.09.2018 15:45): Podle me tomu chybi vetsi hloubka, a to ve vsech smerech, at uz jde o pribeh, postavy nebo system hry. Vsechno jakoby naznacuje velke veci, ke kterym nakonec nedojde. Souboje jsou casem repetetivni a ubijejici a obsahuji uplne zbytecne veci, jako hazeni predmetu co se vali na zemi a tak podobne. Rozvoj postav ma navozovat pocit sphere gridu z FF 10 ale bohuzel to je taky takove cele nedomrle a vetsina tech veci v gridu je spis jen aby tam byli. Vyrobni tovarna je pekna vec, a jeji staveni a logika procesu vyroby je fajn, jenze se tam neda skoro nic poradneho vyrobit a cele to dehonestuje upgradovani predmetu pres zabu v inventari.

Postavy nejsou moc zajimave, Zegram trosku vybocuje a v dobe vydani pusobil i docela originalne. Jinak zbytek jsou bud komici nebo postavy nutne pro pribeh a nikam se moc neposunou.

Explorace planet taky nic moc, jsou to vlastne linearni chodby a jde z bodu A do bodu B s obcasnym mini puzzlem pro male deti. Kdyz jde o exploraci vesmiru melo to byt vic volnejsi.

Upradovani vybaveni pres zabu je mikromagment jako prase a kolikrat clovek radsi nic neupgraduje, pac to je proste strasne otravny. Na druhou stranu dostat se k best vybaveni neni zas takovy problem, nic ho moc neomezuje a jde to pomerne brzy.

pribeh sam je takova lacina verze Star Wars ktere nebyli nikdy zfilmovany. Mesta jsou velka a skoro nevyuzita, pusobi spis jen jako kulisa.

Hra se snazi byt vazna, ale nebere se moc dustojne, cele to je spis takova legrace s obrazkovym inventarem a velmi spatne zvolenym odkazem na Dark Cloud serii. Rukopis studia tim sice zustal zachovan, ale dle meho to je spis ke skode. Ale podle me sli dobrou cestou, kterou bohuzel nevyuzily.

KRITIKA !!!

Ale stejne se mi to libilo..heheh
Z RG je hodně cítit, že z to mělo být velké JRPG. Konkurence FF a třeba začátek další takové série. Jenže, i přes veškerou řemeslnou kvalitu, téhle hře "něco" chybí. Ten "feeling", který ty nejlepší mají. Možná právě proto, že ta snaha o epičnost je až moc okatá.

Chtělo to víc takové přízemnosti, jakou má třeba Stella Glow nebo The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel.
@Drolin (01.09.2018 14:59): co nadelam, kdyz to tak je:) Seznam bohuzel nemam..hahahaha. BTW tech jrpg co bych si mel zahrat pac jsem je nehral tolik neni, na rozdil od nekoho:) Jsou to hlavne stare Final Fantasy 1-6, to asi povazuju za nejvetsi rest.

Mozna z tech velkych, ale stredni proud je na tom tady bidne. U JRPG byl poslednich 10 az 15 let dulezitejsi nez ten hlavni.

jezis ja bych ty Rogue Galaxy hned flaknul stovku:)
Ono to tady nebylo? Asi ne:)
Nekdy musim dohrat jeste jednou, tentokrat PS4 verzi. To byla doba kdy Level 5 jeste vypadal ze bude delat dobry hry, tedy hry ktere mi sedi :)
samozrejme to musim hrat na platinu, to by neslo kdyz ji ma i Solidor

Taky mi prijde ze tahle hra uz zavanela next gen pristupem, tedy konci klasickych jrpg na konzolich ktere meli tahove souboje a staly s koreny pevne zaborenymi v zemi. V te dobe to byla fajn zmena, bohuzel nikdo netusil ze to je skutecny umiracek klasik. Velky navrat v podobe DQ XI v AAA sekci her nastal az za nejakych 15 let. Doufam ze si z toho vezmou priklad a bude toho ted vic.