Rogue Galaxy

30.01.2007
25.05.2016

Rogue Galaxy je akční sci-fi jRPG využívající hack and slash náhodné souboje v reálném čase. Hráč se ujme jednoho ze tří bojovníků a pomocí útoků a skillů útočí na nepřátele. Všechny jeho akce jsou ovlivněny ukazatelem Action Gauge, který se postupně vyprazdňuje. Pokud je prázdný, tak musí postava počkat na jeho automatické doplnění, popř. úspěšně zablokovat útok některého ze soupeřů a naplnit ho instantně. Jednotlivé skilly se lze naučit pomocí Revelation Flow, do které se vkládají itemy získané ze zabitích soků nebo průzkumem prostředí.

Mezi dalšími mechanikami hry je i možnost zkombinovat dvě zbraně a vytvořit tak zcela novou. Později dostane hráč k dispozici i továrnu, kde si může v tvořit vlastní vybavení či se lze sbírání hmyzu a sním pak bojovat v aréně.

Příběh je vyprávěn pohledem Jastera Roguea, mladého muže žijícího na pouštní planetě Rosa. Ten se nečekaně stane členem vesmírného plavidla lodi Dorgenark, když je posádkou omylem zaměněn za legendárního lovce odměn.

Vydání pro PS4 běží skrz oficiální emulaci a mimo vyššího rozlišení nabízí i podporu trofejí a Share Play.

Tuto hru mám rozehranou, již několik let váznu na poslední planetě. Chtěl jsem si udělat pauzičku, protože hra mírně trpí úmornosti. Prostě po těch nějakých 40 hodinách vás přestane bavit to, co ve hře děláte celou dobu a nevím, čím to je. Prostě to nejsem schopen dotáhnout. Akční souboje nemusím, ale zde jsou docela zábavné, jenže po čase byste chtěli, aby ty řadové souboje odsýpaly, ale nějak neodsýpají a při každém přepadení si řeknete, ach jo. Dokonce jsem v pozdějších fázích hry ze soubojů zdrhal, naštěstí to šlo. Faktem ale je, že jak ze hry opravdu cítíte, že tam není to něco, tak se musí nechat, že je graficky okouzlující a vlastně nemá nějakých chyb. Dalo by se říci, čistě až profesorská práce, až tomu chybí nějaký náboj. Docela zklamáním je, že hra je absolutně čistý chodbičkový koridor, oproti Dragon Questu 8 to na mě působilo doslova béčkově. Bohužel nemám rád minihry a hra jich má plno. Nebaví mě moc ani skládání a vylepšovaní zbraní, děláte to každou chvíli, protože každou chvíli seberete nějaký předmět schopný o pár čísel upgradnout vaší zbraň. Jinak hra je občas komentována jako v podstatě Dark Cloud 3. Dost připomíná v některých aspektech Dark Cloud 2.