Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rocket Ranger

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
adventura > akční adventura
adventura > interaktivní film
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1988 PCAtSTAmigaC64
1989 Apple II
květen 1990 FMT
červen 1990 NES
31.10.2013 Android
15.11.2013 iOS
Vývojáři:
Cinemaware Corporation
Oficiální stránky:
http://www.cinemaware.com/portfolioentry/r…
Píše se rok 1940 a Adolf Hitler chce ovládnout svět. Uzavře dokonce pakt s měsíčními mimozemšťany. Ti poskytnou německé válečné mašinérii nedocenitelnou zbraň, substanci zvanou Lunarium, díky které mohou nacisté snadno ovládat celé populace podrobovaných zemí. Nevyhnutelně se schyluje k invazi do Spojených států amerických, jejíž úspěch by znamenal i konec veškerých nadějí pro zbytek svobodného světa. Naštěstí se s takto neveselou budoucností nesmířili ani někteří Němci, konkrétně skupinka vědců, která v roce 2040 pošle do klíčového roku 1940 jetpack s instrukcemi, kterak zvrátit přítomnost a zachránit tak budoucnost.

Z obyčejného technika, kterému se tyto věci dostaly jako prvnímu do rukou, se stává nefalšovaný americký superhrdina, Rocket Ranger! Z instrukcí se dozvídá, že nejprve musí vysvobodit německého raketového vědce Otto Barnstorfa a jeho překrásnou dceru, kteří jsou drženi v zepelínu. Následně je třeba získat všechny části rakety, kterou nacisté z bezpečnostních důvodů skladují na různých místech světa. Až ji pro Rocket Rangera Barnstorf sestaví dohromady, odletí s ní odvážný mladík na Měsíc, aby dal co proto mimozemšťanům, kteří do té doby skrze Lunarium a své nacistické loutky inscenovali tragédii lidstva. Mezitím vším stíhá létající Ranger provádět četné záškodnické akce vůči rozpínavé Třetí říši, i milostný románek se slečnou Barnstorfovou.

Cinemaware si vždy kladlo za cíl převádět zážitky ze stříbrného plátna na obrazovky počítačů, ale Rocket Ranger je spíše neoficiální adaptací komiksu Flash Gordon. Jediným strategickým elementem hry je udávání správných koordinátů pro doplnění Lunaria, který pohání váš jetpack a rozmísťování špiónů, kteří brání Němcům v tom, aby Rocket Rangera zastihli nepřipraveného. Jinak jeho dobrodružné mise sestávají ze samých akčních sekvencí a výpravných cutscén. Na zemi nechává hrdina promluvit své pěsti, převážnou část hry však tvoří vzdušné souboje s Luftwaffe, zepelíny a flaky nepřítele v pseudo-3D provedení. Přesto Rocket Ranger silně připomíná mnohem novější a trojrozměrný Dark Void.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.