Risen 3 - Fog Island

12.08.2014

rozšíření

Příběhové DLC Fog Island (neboli v překladu Mlžný ostrov) je stahovatelný přídavek do Risen 3: Titan Lords, který do základní hry přidá zcela nový ostrov na prozkoumání. Na hráče čeká nová sada vedlejších questů, neboť ihned po návštěvě ostrova potká inkvizičního ostrostřelce Venturu, známou postavu z předchozího dílu. Ten se hlavnímu hrdinovi svěří, že na ostrově má inkvizice problémy, takže jakákoliv pomoc je vítána. Je potřeba najít zbytek inkvizičních průzkumníků a odhalit smrtící tajemství Mlžného ostrova.

DLC vyšlo v den vydání základní verze a bylo obsaženo v edicích First Edition a Shadow Lord Edition. Dodatek lze i zakoupit prostřednictvím digitální distribuce Steam.

Jak bývá zvykem, kluci z Piranha Bytes nám základní hru R3 okořeňujou novejma DLC ostrovama, jeden z nich je tedy Fog island a je opravdu "novej".

Ačkoliv se nejedná o nic velkolepýho, musím uznat, že moje očekávání se do jisté míry naplnily: hezky zpracovanej a docela rozlehlej ostrov, kterej mě rozhodně nenudilo prozkoumat, dále je zde přítomno aspoň několik tužších (nepoužívám zásadně NPC doporovod) nepřátel = Soul Eaters, dokonce je do lokace umístěno i několik vedlejších (i když nepříliš nápaditejch) questíků. Ačkoliv autoři použili hudbu původní hry (většinou z lokace Calador), tak se jim povedlo vybrat aspoň ty nejlepší skladby a tak i díky tomu ostrov zahaluje celkem příjemná atmosféra - možná to bude ale do jisté míry subjektivní.

Za zmínku snad ještě stojí, že se člověk setká i s několika známejma postavama z druhýho dílu série, což nevím ani jestli považovat za pozitivum -> s hlavním hrdinou se vlastně neznají. Nicméně hezky to jakoby dokresluje avizovanej pád Caldery.

75%

DLC, který sice příliš nenadchne, ale nemá ani proč urazit.

Pro: Pozitiva původní hry, novej ostrov, Soul-Eaters

Proti: Krátký, nenápaditý questy