Doufam, ze nas ceka remake Zero, mam to stazene asi dva roky v GC verzi s emulatorem, ale porad se k tomu ne a ne dostat.
@SilentWolf (22.01.2015 13:25): Štvorka nie je ťažká. Hráč si môže progres na stroji ukladať kedykoľvek (akurát sa k nemu treba dostať) a ešte je tam aj dobre riešený autosave. Ťažký je napríklad prvý diel, pokiaľ ho človek nehrá na emulátore, v ktorom si môže ukladať kedykoľvek a kdekoľvek. :D
Vždyť já to tak beru. Tohle nejsou novinky ani games ani bonusweb, kde by se diskutující nejraději dobodali. Tohle není Mos Eisley ale poklidný chrám na Yavin 4. :D

Ale překvapila mě ta obtížnost. :D A to jsem nadával že je 4 těžká.
Mě by teda nikdy nenapadlo, chlubit se tím, že umím dobře hrát nějakou hru. :D A oslovení Lama beru jako kompliment. Protože kdybych nebyl Lama u prvního hraní takovéto hry, asi by to znamenalo, že nejsem moc v pořádku. :D
No klavesy mam samo nastavene na classic, nechapu jak to nekdo muzes hrat na klavesnici s novym rezimem. Jinak co se tyce inventare je to boj. Za Chrise mate o dve policka mene a zastavte me pokud se pletu. Pokud na zacatku sbirate za Chrise, ale i za Jill vse co potkate, tak mate inventar plny drive nez mate moznost sebrat klic, ktery otevre dvere od mistnosti s bednou, kde si predmety muzete ulozit. Hru jsem kvuli tomu musel zacit znovu. Zvlastni...

EDIT: Ja vedel proc mam dat easy, ti Crimsoni me nedovoli ani vystrelit. Oproti RE 2 zde clovek nema nikdy jistotu jestli na nej v dalsi mistnosti zase opet nevybafne zombie. Spoustu predmetu zde muzete hned posbirat, ale pouzit je az za dlouho, takze zase letite pres pul mapy do bedny, protoze mista je proste malo. Nektere predmety pak nemaji vubec zadne vyuziti. No proste zazitek :D
Na Resiho se tesim, ale bez gamepadu do toho nejdu:) Taky sem to hral v 97 na PSX, uz tehdy do ovladni nebylo nic extra, ale clovek si rychle zvykne... Na GC mam vsechny Residenty, jen kvuli tomu sem tu konzoli kupoval. Nejradsi ale RE2, snad se taky dockame na PC v HD.
Ultimátna hra. Je to ťažké, nevodí to hráča za ručičku, na všetko si musí prísť pekne sám. Inventár len na pár itemov a tak musím každú chvíľu rozmýšlať čo si zobrať a čo vynechať. Atmosféra z neznáma super! Človek sa naozaj bojí otvárať nové dvere, ale zároveň je tam aj zvedavosť čo si tvorcovia pripravili v ďalšej miestnosti.

Bavím sa zatiaľ kráľovsky. a este nie som ani daleko, len nedavno som nasiel granatomet Už mám nahratých 6 hodín.
No musim rict, ze mi dost vadi jak se tu nesmyslne objevuji nepratele. Hlavne u psu se mi venku stava, ze na obrazovce kde jsem prisel nic neni, jdu do dalsi obrazovky a oni me napadnou ze zadu, kde pred chvili nic nebylo. Wtf? I na easy se mi stalo, ze jsem sejmul zombika, sel do save mistnosti, vratil se za minutu ven a on tam zase zivy :/
@Garret (21.01.2015 18:20): Diky. Jinak jsem byl prekvapeny, ze ten remake na GC nebyl jen o nove grafice, ale i o novem gameplay, resp. navod z PS1 neslo pouzit na ten remake. Kazdopadne mam v planu to nejdriv dat za Jill (je pry lehci), a pak za Chrise.
@Marty34 (21.01.2015 18:11): hlavu ustřelíš jen když stojí. jak leží, tak už jenom zapálit.

The time it takes a Zombie to be resurrected into a Crimson Head varies
among the different difficulty levels of the game. Also, after
completing certain objectives in the game (Snake Fight, etc.) some
zombies will automatically be resurrected even if you killed them just 5
minutes ago.

Easy - Usually an hour, sometimes less.

Normal - 30-45 minutes, sometimes less.

Hard - 20-30 minutes, sometimes less.
Pockat pockat, takze u teto verze je zombiky potreba nejak spalovat? Taky se radim k tem, kdy do nich palili a podle kaluze krve pod nimi teprve potom v klidu pres ne prosli :)
@Fatality (21.01.2015 15:05): jj, máš pravdu. objevilo se to až v GC verzi "Despite the fact that all zombies will become Crimson Heads once killed, the only game they appear in is REmake for the Nintendo Gamecube."
@Garret (21.01.2015 14:18): Já si na žádné Crimsony nepamatuji z PS 1 verze. Když zombie padla, tak buď ještě žila a kousla tě do nohy anebo opravdu zemřela (to jsi poznal podle kaluže krve pod jejím tělem). Možná to ale zavedli do Director's Cut, to nevím jistě.
@Maximus (21.01.2015 10:10): Ja měl takový pocit, že ta doba, po kterou leží na zemi, se zkracuje během postupu. ze začátku tam vydrželi celou věčnost a ke konci stačilo kolem nich 2x proběhnout.
V původních RE (1, 2) hrách je ukládání nebyl nějaký problém (trojka byla trochu delší). Ukládacích pásek je ve hře přebytek. Systém ukládání a ovládání byl jeden z pilířů hratelnosti, řekl bych.

Přidat tam nějakou hrůzu jako quicksave by RE myslím kompletně devalvovalo.
RE sice není Call of Duty, ale taky to není hra, která je při každém opakovaném průchodu jiná. Naopak je pořád stejná. A v takových hrách nemá tento systém ukládání co dělat. Zvlášť v horroru je znovu procházení už jednou projitých pasáží jen rutinní nuda. Remake by měl zastaralé (špatné) mechaniky odstraňovat tak jako Larry a ne je tam nechávat.
Najhorsie na tychto hrach co maju obmedzeny save system je to, ze ak sa clovek dostane bez save daleko a zrazu mu vypise PROGRAM PRESTAL PRACOVAT (tak ako mne teraz po polhodine pobehovania) , tak to KUA NASERE!!!!! aaaaaaaaaaaaaaaaa O__O

Ach jo, teraz som sa sam odrbal. Hned ako som zacal hrat som si dal save, odvtedy som prezrel par miestnosti a zabil 2 nepriatelov a ze si to znovu ulozim, ale vosiel som do nespravnych dveri a vybehol na mna pes a zozral ma. Cele odzaciatku a to je len zaciatok :D
Pravda, HD verzia 4 mi dosť výrazne zlepšila pôvodné dojmy. Originálny port bol neskutočne odfláknutý, ale to je všeobecne známe.
@Maximus (07.01.2015 10:03): Souhlasim s Bodkinem, ta HD verze je už suprově upravěná ;) I když pár věcí naštve, třeba jako nemožnost chodit při míření nebo pokud chceš přebít, tak musíš zamířit a až pak zmáčknout r....a taky u toho nemůžeš chodit :D
@Maximus (07.01.2015 10:03): Je. Možná za to může má nezkušenost s konzolovkama obecně, či vyloženě RE (hrál jsem jen tenkrát demo RE2 a Revelations minulý měsíc), ale jsou tam věci které mě neustále (a většinou příjemně) překvapují.

Až na to ovládání a míření, ale když si představím, že před HD to bylo asi ještě horší...