Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Verze hry

3. 7. 2018 vyšla remasterová verze pro PC, Xbox One a PS4 s podtitulem "Re-Mars-tered", která má oproti původní verzi přepracované textury a grafické prvky, vylepšené vykreslování stínů a nasvícení, přepracováné shadery a postprocessing, včetně nativní podpory pro 4K rozlišení. Navíc pro majitelé PC verze (Steam Edition) je remasterovaná verze dostupná zdarma ke stažení.

Vývoj

Když studiu Volition nevyšel vývoj hry Descent 4, využili část kódu ze zrušené hry na vývoj Red Faction: Guerrilla. I přesto, že jsou oba herní světy odděleny, některé společné aspekty měly hry společné. Jedná se například o nanotechnologie nebo ďábelskou korporaci.

Stejně tak byla použita postava Parkera, která byla rovněž plánována pro hru Descent 4.

Hardware

Minimální hardwarové nároky:

Operační systém: Windows XP / Vista
Procesor: 2.0 GHz Dual-Core procesor (Intel Core 2 Duo, AMD Athlon X2)
Operační paměť: 1 GB RAM
Grafická karta: 128 MB 3D karta s podporou Shader Modelu 3.0 (Nvidia GeForce 7600/ATI Radeon X1300)

Doporučené hardwarové nároky:

Operační systém: Windows Vista® - DirectX® 10
Procesor: 3.2 GHz Dual-Core procesor (Intel Core 2 Duo, AMD Athlon X2)
Operační paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: 256 MB 3D karta s podporou Shader Modelu 3.0 (Nvidia GeForce 8800/ATI Radeon HD3850)

Easter eggy

Pokud jste na základně a zaposloucháte se do zpráv ve vysílačce můžete zaslechnout: "Cut the chatter Freeman, we need radio silence." (Přestaň kecat Freemane, potřebujeme rádiový klid.). Přitom Gordon Freeman, protagonista série Half-Life nikdy nepromluvil jediné slovo.
Na severovýchod od Mohole můžete narazit na staříka sedícího na židli. Pokud se budete potloukat kolem dost dlouho, začne mumlat cosi o tom, jak jeho válka byla strašně těžká a vaše není oproti tomu vůbec nic. Tenhle stařík je Parker - hrdina původního Red Faction.
Pokud v úvodní misi zabijete Dana Masona, tak se kromě nápisu o nesplnění mise dozvíte i: "WTF? YOU KILLED YOUR BROTHER!!!" (CO TO SAKRA? ZABIL JSI VLASTNÍHO BRATRA!!!). video

Ostatní

Jestli vás trápí blikající objekty/textůry ve hře (popř. vám hra padá), musíte vypnout DirectX 10 efekty a spustit hru se starší verzi. Jde toho docílit přidáním parametru -nod3d10 při spuštění pomocí zástupce.
Španělské slovo Guerrilla je označením pro Partyzánskou válku, tedy styl boje při kterém malé skupiny bojovníků nečekaně útočí na slabá místa zpravidla silnějšího nepřítele.