@Charllize (07.10.2019 16:02): V súvislosti s gamingom predkladám výklad #6 z Urban Dictionary:

peasant
Any person who believes that console gaming is superior to pc gaming. You can identify most peasants by their young age, high pitched voice, and an odor of mountain dew and Doritos. Take pity on these poor souls and help them to ascend to the glorious pc master race.
In first person, the fired rounds simply fly out without Arthur using the ejector rod. In third person however, Arthur's left hand is correctly working the ejector rod when reloading.

ABSOLUTELY UNPLAYABLE.
Mohl by mi tu někdo stručně popsat, jak funguje online svět? Např když mě zabíjí, zůstávají mi věci nebo mě okradou? Asi to bude hodně podobné GTA, ale rozdíly to určitě má. Třeba jako v hledanosti, kdy v GTA prostě hvězdám zmizíte a jede se dál a tady je na vás vypsaná odměna.
Tak konecne si budu moct zahrat, ale nikde zadna krabicovka ani sberatelka, kterou maji i peasanti.. tak to je moc :D zatracenej online business!
@marwel (04.10.2019 22:04): na screenshoty by mi taky nevadil, ale steam je pohodlnější. Videa uploaduju na youtube, takže tam je irelevantní čím je zachytávám, vyšlo by to na stejno (a nečekám že by Valve někdy začalo provozovat youtube konkurenci)
Nicméně já se nechci zas dohadovat o klientech (a taky jsem tu lajnu nezačal), každej ať si používá co chce.
@Paul (04.10.2019 21:22): Takze na video ti nevadi software grafiky, ale na screenshoty ano? Hmm...

Updaty se mi stahuji stejne rychle na Steamu, Epicu nebo Uplay. Jediny GOG mi tradicne stahuje pomaleji jak skrz browser, tak GOG Galaxy (byt pres ten je to o neco rychlejsi) Vzdy jsem videl vyhodu Steamu v progresivni instalaci, tedy, ze se hry vlastne stahuji nainstalovane zatimco treba Origin stahoval instalacku a nasledne ji normalne instaloval. To uz ale myslim ani pro Origin neplati.
Já mám dokonce myšlenku takovou, že pokud to bude day one na torrentech, tak si koupím steam verzi a budu hrát without trouble ...
Ten epic sráč je naprosto tragédie... Já budu mít v PC klidně 100 klientů, ale hra musí normálně fungovat. U těch 2x her co jsem měl možnost přes Epic hrát bylo skoro nemožný vrátit se ze hry na plochu.... skoro instantní errory. O tom, že první DLC pro metro fungovalo asi až po 4 dnech ani mluvit nebudu.
@Charllize (04.10.2019 21:14): tak to maj už ovladače grafiky, takže to nepotřebuju nutně od steamu (tam to pak můžu linknout pokud se mi chce)

@Bursoft (04.10.2019 21:17): típu je přes steam v png, ty nejlepší si pak nahraju na abload bez komprese

A nevim, mě přijde že SC stahuje znatelně pomaleji než Steam ale ano, samozřejmě v tom hraje roli i fakt, že steam běží furt, však aby ne
@Paul (04.10.2019 21:13): Tak třeba screenshoty mi přijdou brutálně zkomprimovaný i když máš zaškrtlý, že je chceš ve vysoké kvalitě. A updaty na SC nejsou problém. To spíš, že máš Steam puštěnej nonstop, tak se ti stahují pravidelněji. Já neměl problém teda s rychlostí downloadu na SC..
@marwel (04.10.2019 21:06): ach ten sarkasmus. Zrovna na achievy sere pes, já to chci na steamu primárně kvůli family sharingu, easy típání a sdílení screenshotů, playtime trackingu a milionkrát lepšímu tahání updatů (GTA5 na steamu nemám a vždy když rockstar vydá update a já si to zrovna chci zahrát, tak toho lituju).
@Cobot (04.10.2019 21:05): Aha, tak možná tak nemají všechny hry pořešený. Já mám jen GTA 5 na SC a MP3 na Steamu.

@marwel (04.10.2019 21:06): Tak mně se spíš líbí, že na Steamu mám nejvíc her nakoupených, líbí se mi mít věci po kupě.. ale bohužel z této cesty jsem dávno sešel (dementní Microsoft a jeho neschopný online služby, Uplay, Social Club..). A jelikož už mám GTA 5 čistě na SC, tak mě ten RDR2 netankuje..
@Bursoft (04.10.2019 21:00): Na Steamu mas jeste achievementy, pokud tedy nekoho zajimaji. Jo a karticky. Ehm. A mas tam preci spoustu internetovych pratel, kteri si muzou tve achievementy prohlizet a porovnavat se svymi. Na nejakem Rockstar launcheru je nikdo nevidi, na Epicu nebo Bethesde je nemas vubec, to je preci zasadni nedostatek, ne? :)

@marwel (04.10.2019 21:06): Minimalne GTA5 pro hrani Online urcite Social Club spoustet musi. Mas to i na strance Steamu - vyzaduje ucet treti strany: Rockstar Social Club
Naprosto parádní zpráva :3 RDR 2 jsem dohrál 2x na PS4 a na PC je to jasná preorder.
Jsem zvědav jestli s přílivem PClidí RDR2 konečně přehoupne v žebříčku přes Witchera. Sice mi tam TW3 sedí pořád o malinkej kousek víc (přeci jen je to víc RPG), ale nevadilo by mi to.
Za PC verzi jsem rád. Strašně se těším na myš. Navíc k Cyberpunku další důvod k upgradu.
@Paul (04.10.2019 17:43): Třeba k příležitosti vydání Cyberpunku. Bych možná zvážil nové PC a tohle daroval. Protože mám z upgradů vždycky takový ten blbý pocit. :D Jakože.. když nové tak nové. :D

Každopádně k případnému upgradu musím připočítat i cenu auta. Páč to furt odkládám a kdybych řekl že budu kupovat nové PC dřív než to auto. Ou ou.. :D

Ale tak bude zajímavé ten RDR2 zkusit a třeba trochu vystřízlivět. :D Nevím, co je nejnáročnější hra jakou jsem hrál, asi to Odyssey. Control běží občas jak starý pes, ale to je tak nějak trademark Remedy.
@SilentWolf (04.10.2019 17:37): To už je trochu dědeček no. 4 jádra už jsou na náročnější open worldy za zenitem, RAMky už taky maj hry raději po sestnáctkách. Aspoň tedy pokud člověk cílí na 60fps. Každopádně máš na čase :)
@Paul (04.10.2019 17:29):
Grafika: ASUS STRIX-GTX970-DC2-4GD5, 4GB GDDR5
CPU: Intel Core i5-6500
RAM: HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2133
MB: MSI B150M NIGHT ELF - Intel B150
Zdroj: Seasonic S12II-520 - 520W

Už jsem si to hodil i do profilu radši, pro pozdější použití. Z hlavy to nikdy nevím a musím to vždy vypisovat podle faktury kterou najdu na mailu.. :D :D
Nejde mi o 4k, spíš ten RT mě teď láká. Ale zas bych to nerad odpálil na nějaké hře.. :D
@BUMTARATA (04.10.2019 17:13): zatím mi jde vesměs vše na nejvyšší když se občas smířím s 40fps. Občas teda snížím třeba stíny, nebo nějaké ty dynamické mraky apod, ale mě jde vždy hlavně o textury a ostrost obrazu. Na konzoli je vždy všechno máznuté. I když je pravda že RDR2 se toho moc vytknout nedalo. Hraju normálně na televizi 1080p.

Spíš jsem to chtěl u toho GTA V vyzkoušet, ale nějak jsem se k tomu už nedostal. :D

Spíš ten raytracing vypadá teď tak skvěle že opravdu zvažuji, ale bojím se že s nákupem grafiky bych musel optimalizovat vše ostatní, moc HW nerozumím. Každopádně času na upgrade je vždy dost.
tyjo to bylo nečekaný, fakt hrozně moc

ale radost, konečně si to zahraju jak se sluší a patří, snad zaimplementují i RT..

Ale čumím že to dávaj i na steam, sice o měsíc později, ale cool. Plně jsem předpokládal že to bude čistě Rockstar exkluze, možná epic pokud by Sweeney vytáhl peněženku.
No vida ! Na tento den jsem čekal ! perfektní !
Teď ještě oznámit GTA 6 a jsem mega heppy :D
Tak to je daleko dřív, než jsem čekal. Kdo koupí konzolovku za 700,- ? :D Plakát jsem bohužel vyhodil.

Snad ta moje GTX 970 bude ještě chvilku stačit. Vylomeniny jako raytracing nebo 4k zrovna nepotřebuji. Ale už bude brzo asi čas pro nějaký upgradík.

@kuler91 (04.10.2019 16:53): Taky mám slinu - těžko uvěřit, že už je to rok. To je naprosto šílené jak ten čas letí.