Já jsem přežil všechny ty nesnáze u Falloutu 4, Kingdom Come a i Assassínů a přežiju je i tady. Tenhle rok se vydařil a spousta těch titulů mne baví a tak rok ještě bavit bude.

tak holt občas někoho omylem picnu, no, jako ze života :D
@Walome (01.11.2018 14:12): K PS5/XOXOXOX dostaneš speciální nástavec na ovladač, který rozšíří počet čudlů na trojnásobek. Kdyby ti to nešlo ovládat, budeš si moct dokoupit rozdvojku na konečky prstů..
@Hydr0gen (01.11.2018 13:54): já zatím jen omylem vystřelil, protože L2/R2 :) kryt funguje ok, ale člověk si musí vybírat za co se kryje - nejsou tam takovýty generický kryty jak třeba v Last of Us, ale hra Tě klidně nechá krýt se za pařezem, což moc krytí nenabízí :D

Spíš jde o to, že co čudlík, to x fcí v různých chvílích a už proto si myslím, že to na ty PC vyjde. Dokonce jsem si říkal, jestli R* u GTA VI nedojdou čudlíky :D
@Walome (01.11.2018 12:09): @kuler91 (01.11.2018 12:24): Píšou to v každý recenzi. Píšete to tady vy. Hra mě logicky zajímá, protože to je velkej release. Z těch storek o tom, jak postava na 4x nechce zalést do krytu nebo jak člověk místo toho, aby s někym promluvil, ho praští atd...mám hrůzu - úplně vidim, jak bych u toho nadával a akorát si rozflákal televizi ovladačem. Tohle je zlo, co by ve hrách být nemělo. Tečka.
Ale ta hra je dobrá. Velice dobrá akční adventura.

Akorát to není žádná revoluce, graficky to je dost dobrý, ale není to v žádným případě nejlepší (a už vůbec ne jako tu někdo zmiňoval AC.Origins, to chacha, fakt ne), ale engine dělá co má.

Má to dokonce podvodný HDR (a jako podvod to prostě je, na krabičce je vytištěno HDR a ona to není pravda), má to i chyb jak kingdom come (mnohem menší studio s pidi rozpočtem, taky neprávem vlastně srovnávám) po vydání, ale Rockstaru to prostě projde :)

Ta hra jako je dost dobrá a má agresivní marketing kterej eliminuje kritiky (kéž by se tohle naučila i Bethesda nebo UBI :D) a já ji nejspíš dám taky minimálně 90 %, ale proč si prostě taky občas něpřiznat, že hodně věcí různě bastlej i tihle velikáni.

Co ta hra má za velký plus, ono je tam všechno nějak tak fakt pěkně v rovnováze a napsáno je to moc dobře. I ta grafika – i kdyby byla horší, tak to vlastně nic nemění, protože tady prostě funguje. Jak to hraju na XOX, tak vidím ta zjednodušení stromů, obří jehličí nebo listy, případně jak divně ze skoro low textury taje ten sníh na oblečení – to v The Division je mlha i sníh úplná nádhera – ale právě to je jinej druh hry, s jinejma požadavkama, atmosférou a srovnávat se to takhle totiž nedá.

Funguje to dohromady? Ano, funguje a sakra výborně. Srovnávat to podle mne vlastně nejde, protože ono zase toli velkých akčních adventur neexistuje. Takhle ty hry prostě dělá R* a dělá je v cíli i přes všechny ty neduhy velice dobře. Přemýšlím, zda je tu něco, co by mi v celku tý hry vlastně vadilo – a asi nic. Samozřejmě, když se soustředím na detajly, najdu toho spoustu, ale jako celek je to velice dobré.
A uvídím samo tak za rok, jestli v tom třeba nebudu mít i víc hodin jak ve Falloutu 4 :) což se klidně může stát.
@Hydr0gen (01.11.2018 11:59): někdo tu psal, že tyhle věci té hře vysluhují 10/10? Já napsal, že mě zajímá, jak jsou ty skripty udělané a kolik je tam obsahu, kterého si hráč nevšimne při jednom hraní. Čistě jen z toho důvodu že k hodně situacím přijdu až k jejich konci, protože se dějí paralelně, každý si v táboře dělá co chce. A čas utíká.

Komentování výbavy je příjemná prkotina, která mi teď ale už trochu leze na nervy, proto jsem postnul tip ať si nikdo nekupuje nový revolver, páč se pak v táboře neřeší nic jiného.. :D

Ovládání je skoro stejné jako v GTA 5 a je s námi už od dob GTA IV, tam někomu vadilo? Je to typické rockstar ovládání, které není pro lidi, které vidíš v MMO hrách hopsat jak pitomce, protože se jedná o rychlejší formu pohybu. Tady prostě něco ovládáš, nepluješ světem jak obláček.
Tyvole podle všeho ta hra má ovládání a uživatelskou příjemnost, který by u jakýkoliv hry bylo naprosto neakceptovatelný a trh by jí strhal víc jak Andromedu za xichty...ale lidi vám komentujou klobouky a pistole...takže 10/10!!! facepalm
@Walome (01.11.2018 10:24): jj, ale ten revolver už mi každý člen snad 3x okomentoval.. :D

Ale je to paráda. Jdeš si takto divočinou a přijede Javier, že chce pomoct zachránit XY. To provedeš a on řekne "Prohledej to tu, já jdu do tábora". A mise skončí. A po návratu do tábora se ho Artur zeptá, jestli se cesta obešla bez komplikací. To je paráda. A ano, jsou to drobnosti, ale pokud je to tak skoro u každého úkolu tak je tam strašně moc obsahu, který hráč ani neuvidí/neuslyší.

Občas se až divím, co se v tom táboře děje. Už chci jít spát když si všimnu potenciální nové události a ty nevznikají tak, že hráč za postavou zajde, ale prostě asi automaticky. Když budu kecat s Javierem asi mi unikne, že kdesi za rohem tančí Karen až se z toho poblije. Zajímalo by mě, jak jsou tyhle události řešené a jak jsou variabilní.

Tak HDR je prý faknnuto z SDR obrazu. Jasový rozsah je kolem 0-100 nt i když ho v nastavení zvětšíte. Tak se sice zvedne maximální jas, ale zesvětlíte tím i tmavé body, jakoby se posune nulový bod (nulový jas) na nějakou jasovou hodnotu, takže skutečný rozsah (množina skutečných jasových informací, nebo jak to nazvat) se prakticky nezmění a jen se hýbe v jasovém rozsahu, který se nastaví ve hře. Dokonce doporučují HDR úplně vypnout, protože to na HDR televizi může vytvořit kvalitnější obraz s tmavší černou.

Tady pěkně vizualizováno v porovnání s Assassins Creed Odyssey, jak málo obrazových informací HDR v RDR2 má. https://youtu.be/aDGIU88p-EU

Škoda, myslel jsem si, že s touhle hrou koupím i novou televizi. Tak zatím mi 1080p SDR asi bude stále stačit.
jednička před nedávnem obdržela na Xbox One X patch, má tam lepší rozlišení ve 4K, světla a textury. Je to pouze pro tuhle konzoli.
Tak to ovládání je fakt trochu horší, co se týče míření a enemáci jsou dost aktivní a běhají jak splašení, takže je někdy těžké je zamířit a s tím autoaimem je to trochu nuda. Ale jinak celkově ten zbytek hry se mi zatím líbí a uvidím, jaký další obsah to bude mít. Ještě je brzy soudit.

@Garret (31.10.2018 18:39): Jo, jednička je na tom videu ostřejší, ale zase postrádá ty hromady detailů, takže celkově i tak vede dvojka s velkým náskokem. A pak taky ta barevnost se mi líbí více.
Ale jak říkáš, tak původní verze na PS3 takhle nevypadala a navíc podporovala i hodně nízké rozlišení, takže na nových televizích to byl docela luxsusní a solidní hnus. Když srovnáme původní verzi jedničky a dvojky, tak je tam obří rozdíl.
Tam je vážně celá mapa z jedničky kromě Mexika?

Musím dodělat nejdřív práci, tlačí termín. :( Ale už to nemůžu vydržet, radši jsem si pro to do obchodu ještě nedošel. Snad příští víkend už budu hrát.
pěkné porovnávací video. musím říct, že ta ostrá grafika jedničky se mi líbí víc, ačkoli to na původní PS3 takhle rozhodně nevypadalo :-)
Potkali jste někdo creepy tlusťocha a manželkou co je jeho ségra? Jsem u nich doma, a přemýšlím jestli se napít nebo ne, když na jednu stranu vím že je tam něco velmi špatně, ale na druhou stranu chci vidět co jsou zač :)
Docela zábavný ty show v St. Denis. Hlavně ta zpěvačka byla dobrá :)
Zatím to vidím na desítku. Od TW3 nic lepšího nevyšlo.
@Walome (31.10.2018 16:09): Vy jste snad pořád všichni v práci :-D Já mám po noční a taky ještě nemůžu hrát a zbývá 30 minut do konce instalačky. Chtěl jsem to nainstalovat předtím a jít zase spát po té noční, ale byl jsem tak unavený, že jsem to nechal na teď a vydupal se, že taky ještě nemůžu hrát.

Pak napíšu možná pár postřehů ohledně toho ovládání, ale budu se více soustředit na hru. Stejně to musím stihnout dohrát, než mě zavřou nebo popraví :-D
@SilentWolf (31.10.2018 09:05): To s tou chůzí jsem měl určité problémy i u jedničky, ale nevím, jak si to v praxi představit ve dvojce, že se rozeběhnu a přitom nechci :-D Ale asi to brzy zjistím, protože se to už instaluje a druhý disk už v mechanice. Snad nemusím pak ještě něco stahovat z netu nebo se půjdu zabít.

No nic, tak jsem zvědavý. Ale asi budu více hrát než diskutovat jako vy. Člověk něco napíše a pak to hledá v té záplavě příspěvků půl hodiny :-D
Lze screeny z PS4 dostat na PC nějak jinak než šaškovat s twitterem a FB? Včera jsem měl úplně krásné scenérie a štve mě, že to prostě nabídne jen uložit/poslat na FB nebo twitter a nebo jako zprávu jinému uživateli.

Rok 2018.. O.o
@Guardian (31.10.2018 11:41): no takhle to ale funguje ve všech odvětvích, je úplně fuk, co hodnotíš. Beru samozřejmě v potaz zábavní průmysl, ne třeba zemědělské stroje :D

Prostě jedinej kompas zájmu by měl být ten Tvůj a neohlížet se na názory ostatních.
@SilentWolf (31.10.2018 11:11): Jenomže otázka je, jaký má pro čtenáře, co hledá komplikovanou literaturu, smysl číst web, kde literaturu hodnotí netrpěliví pubescenti, co by rádi četli jen komixy (a tak mi teď metacritic začíná připadat).
@Guardian (31.10.2018 11:03): no tak to vůbec : )mám známe v nakladatelství a říkám jim roky, ať kašlou na názory lidí na netu a sledujou jen jednu věc - prodeje. Nic víc fakt nemá smyl. A až letos mi dali zapravdu a je jim líp, protože prodeje mají skvělé a na netu jejich knihy dostávají 50% hodnocení.
Co se to děje na metacritic? Proč tam hra, která všude dostává prakticky absolutní hodnocení, má od hráčů na PS4 7.5 a na Xbox dokonce 6.8? Už delší dobu mi tam ta hodnocení od lidí přijdou podezřelá...
Dneska se poprvé od vydání nedostanu k RDR ani na malou chvíli :´(

Včera jsem skoro ponocoval, ale vyhrálo mé dospělé já :(
@Bodkin (31.10.2018 10:15): dívat se nebudu, ale těší mě ty mini storky které občas objevím. Hlavně v souvislosti s nějakými rituály a kulty.. :D ale zase, trochu mě děsí že mám v checkboxu 2/5 cabins with story. Už jen tři? :( z toho jedna asi ta tvá teď.

Asi poprvé, co mě u hry mrzí nedostatek nějakého vedlejšího obsahu. To samé bounties.. mám už za sebou 3/5 a úplně by mi pasovalo, kdyby se třeba náhodně generovaly ( a nevěřil bych, že to někdy napíšu). Legendární zvířata.. taky 3/5.