Real Madrid: The Game

13.03.2009
03.04.2009
09.04.2009
01.05.2009

Real Madrid The Game je další hrou, která se přímo zaměřuje na tento populární fotbalový klub. Ve hře přebíráte roli začínající fotbalové hvězdy působící v Realu Madrid a vaším úkolem bude dovést ho až k vítězství v lize. Na rozdíl od série FIFA se hra nezaměřuje jen na fotbal, ale i na ostatní aktivity běžných sportovců, budete tedy plně ovládat život svého fotbalisty. Dokážete toho využít a stanete se největší hvězdou v týmu Real Madrid?

Jakmile budete mít dostatečně silný tým, můžete vyrazit na hřiště. Fotbal probíhá téměř stejně jako ve fotbalovém simulátoru FIFA, obsahuje ale některá vylepšení pro lepší pocit ze hry.

Hra obsahuje spoustu různých prvků, navíc řídíte i osobní život svého hráče, takže si můžete například najít přítelkyni, nebo si jen tak zajít s kamarády na pivo. Ve volném čase můžete zkrátka dělat spoustu činností - koupit auto, přispívat na charitu, či si kupovat nové oblečení. Samozřejmě nesmíte zapomenout na pravidelné trénování a navštěvování posilovny. Všechny tyto faktory ovlivňují vašeho hráče mnoha různými způsoby.

Po grafické stránce je hra zastaralá, jedinou výhodou jsou nízké HW nároky. Hra sklidila největší úspěch u fanoušků týmu Real Madrid, v recenzích ale dopadla velmi špatně.

Soused na mě onehdá zaklepal s tím, že se mu na harddisku válí kvalita. Kvalita v podobě hry Real Madrid The Game, o které si na první pohled myslel, že bude nářez. Byla tu možnost si vytvořit fotbalovou legendu a odehrát s ní celý život právě za Real a zbytek nám v tu chvíli byl volnej. Jsme totiž oba tak trošku fotbalem retardovaní. Takže jsem se okamžitě oblík, skočil pro PETku píva a razil k němu s tím, že si pekelně zapaříme.
Při vstupu do jeho stavení jsem z povzdálí viděl úvodní intro, které vypadalo šíleně. Na první pohled se to dalo skousnout oproti tomu, co teprve mělo přijít. Na rychlo jsme si v jednoduchém editoru vytvořili nejšílenější lidskou trosku, která hraje fotbal a směle jsme se rozjeli. Ponejprvá to vypadalo úžasně. Zadoufali jsme, že by tohle mohl být konečně vysněný simulátor fotbalisty. Začátek hry je vlastně velká mapa Madridu, kde byla možnost vstoupit do Rambodílny (fitka), aukční síně, za managerem klubu, na tréninkové hřiště, do vlastního bytu a bůhví kam ještě. Všecko jsme nevyzkoušeli a rozhodně nelitujeme.
Hra nás tedy zavedla nejdříve do fitka, kde jsme se kompletně zničili. Další den následovalo tréninkové hřiště a nakonec samotný zápas. Za B tým jsme odehráli pár zápasů. Abych popsal zápas samotný. Hráč hrál jen ve chvíli, kdy se dostal k míči. Buď bylo třeba mocně mačkat šipky abych zablokoval útoku protihráče nebo jsem si nabíhal na šance. Vypadalo to hezky, ale po čase jsme šíleli z toho, když Vám míče nahrával stále stejný hráč a rohy kopal stále stejný holohlavý černoch, na kterého jsem mimochodem nedokázal zapomenout, protože kopal rohy i při tréninku (áčka i béčka), prostě pořád. Takže na skutečné jméno jsme také nedokázali přijít. Vývojáři si to skutečně zjednodušili nejlépe, jak to šlo.
Tady se musím pochlubit, že jsme překonali i SCORE jelikož po dvou hodinách hraní jsem se skutečně dostal do A týmu, kde jsem si už nezahrál vůbec. Sám, protože kamarád už úsilím odpad. Bylo potřeba trénovat a zlepšovat zkušenosti a já měl pocit, že stále se opakující postup mě dokonale zničí. Plus musím přičíst vinu pivu, které jsem původně ke kamarádovi přinesl. Po asi hodině a půl hraní jsem si v A týmu zahrál tak 5 minut, z toho jsem měl jedinou šanci, kterou jsem…nedal. Byl to hezký pocit, ale následovalo smazání a já jsem odcházel s tím, že tuhle hru už v životě nechci vidět.

Otázka je, zdali je snaha na místě. Hlavně to je propagační hra na fotbalový klub. Jenže když dokážou za fotbalisty utratit miliardy, tak proč by do vývoje hry nemohli dát o pár euráků víc?

Pro: počáteční oblouzení a ošálení, snaha o simulátor fotbalisty, nízké HW nároky

Proti: grafika, příšerná stereotypnost, stejní hráči, šílená muzika (v tělocvičně)