Ravenlok

04.05.2023

Ravenlok sleduje příběh mladé dívky jménem Kira, jež se právě s rodiči přestěhovala do zděděného domu na kanadském venkově. Při prozkoumávání všech tajemných zákoutí nového sídla náhodou objeví ukrytý vstup do světa za zrcadlem zvaným Dunia, který skýtá mnoho dobrodružství i nebezpečí.

Jedná se o akční RPG z pohledu třetí osoby s originální pixelovou grafikou. Hlavní náplní jsou souboje s rozličnými nepřáteli, kterým se lze bránit pomocí meče a štítu a postupně se vylepšujícími skilly. Hra se inspiruje dílem Alenka v říši divů spisovatele Lewise Carrolla, ovšem pouze esteticky, kde na rozdíl od jiných moderních adaptací vynechává náročná témata z knihy, jako duševní nemoci. Mezi vedlejšími postavami a nepřáteli lze najít Srdcovou Královnu, Bílého Králíka, oživlé karty či sourozence Tydliduma a Tydlidýna.

• XboxX/S 85
Ravenlok jsem objevil v další várce her, které brzy skončí v Xbox Game Passu. Občas se mi tak podaří objevit skvělou hru, o které jsem vůbec neslyšel a tahle je rozhodně jedna z nich.

Po slabším asi půlhodinovém úvodu na farmě se naše hrdinka, dívka Kira, dostane skrz zrcadlo ve stodole do pohádkového světa, který proklela zlá královna a Kira ho musí samozřejmě zachránit.

Svět je inspirován Alenkou v říši divů, takže se setkáme s mnoha postavami z této knihy/filmu např. Madhatter, kočka, králík z čajové párty a další.

Ravenlok je akční adventura, je poměrně dost jednoduchá, k dispozici je pouze meč a štít (který jsem ani jednou nevyužil), veškeré souboje probíhají drcením tlačítka pro útok a občasným úskokem. Kromě soubojů hra obsahuje několik hádanek a pro posun do dalších nových lokací obvykle poslouží jednoduchý quest dones 5 tohohle, najdi 3 tyhle a podobné.

Největším kladem je pro mě grafické provedení a hudba. Grafika je nádherně kreslená, plná výrazných barev, na to že je hra krátká (5-6 hodin) obsahuje hodně různých prostředí, nejvíc se mi líbila Tea Party, kde se všude povalovaly šálky a talířky v nadživotní velikosti, ale zajímavé a výrazné jsou skoro všechny lokace. Velmi nápadití jdou i nepřátelé a hlavně bossové, na kterých se vývojáři opravdu vyřádili. Hudba je ještě lepší, mění se neustále podle místa, kde se zrovna nacházíme a někde jsem se i na minutku zastavoval jenom abych se na chvíli zaposlouchal.

Ravenlok je podle mě ideální na hraní rodiče s menším děckem, které při sledování hry bude mít pořád vykulené oči. Nehrozí žádné záseky a těch zhruba pět hodin jsem si strašně užil.

Pokud předplácíte Game Pass, tak je to jasná volba a po hrách jako Signalis ,Archvale , na začátku dubna SOMA a dalších je tohle další perla, o které bych se jinak určitě nikdy nedozvěděl. Hra končí v předplatném na konci měsíce.