Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ratchet & Clank

Insomniac Games •  Idol Minds (PS3) •  Mass Media (Vita)
04.11.2002
27.06.2012
29.07.2014
83
24 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V této 3D akční plošinovce se hráč ujímá role mechanika vesmírných lodí Ratcheta. Ten se náhodou setkává s malým robotem Clankem a společně se vydávají na cestu po mnoha různorodých planetách po celé galaxii, aby překazili zločinecké plány byznysmena Dreka a našli superhrdinu Captaina Qwarka.

Ačkoliv těžištěm hry je boj s nepřáteli pomocí velkého arzenálu originálních zbraní a plošinovkové sekvence v roli Ratcheta, hra obsahuje také puzzle pasáže, kde hráč ovládá robota Clanka, a mise se závody vesmírných vznášedel. Hra nabízí přes 20 úrovní/planet, které lze projít nelineárně, vracet se na ně a plnit na nich rozličné vedlejší úkoly.

Jedná se o první díl v sérii plošinovek Ratchet & Clank, exkluzivní pro konzole značky PlayStation. Na úspěch hry navázalo o rok později pokračování s podtitulem Locked and Loaded. V roce 2016 vyšel stejnojmenný remake na PS4, Ratchet & Clank.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS3 90
Ratchet and Clank je už od prvního dílu ultimátně zábavná kombinace střílečky a plošinovky. Pestrost zbraní a prostředí je definitivně to nej co nabízí. Díky kolekci na Playstation 3 se na ní vůbec nekouká s odporem a to i přesto, že je první díl skoro dost starý na to, aby si dal v Americe legálně alkohol.

Díky péči dnešních Deck Nine vynikne barevnost a živost planet. Při skákání na plošinkách se za Ratchetem mihotají lodě či jiné doplňky v prostředí a díky tomu nepůsobí planety/úrovně staticky. Dění v pozadí je samozřejmě spjaté s tématem planety a skvěle dokreslují její atmosféru. A i díky tomu vůbec není otravná nutnost vracet se na již navštívené planety.

Zamrzela mě recyklace nepřátel, kteří později dostali jen upgrade v podobně kybernetických částí. I když se hra skvěle ovládá, při boji s nepřáteli jsem měl problém je vůbec trefit. Jak klíčem na blízko tak zbraněmi na dálku kvůli ne úplně funkčnímu autolocku a to mě na planetě s puffer fishema udělalo ne jednu vrásku navíc. Část hry se z Ratcheta stane nepříjemný jouda a v kombinaci s designem jeho očí to není zrovna nejpříjemnější hrdina (nakonec se samozřejmě polepší a oči mu prominu, takže všechno dobrý)

Dva díly ze série Ratchet and Clank jsem rozehrál a úspěšně nedohrál až na třetím Playstationu a říkal jsem si, jak hodně se asi musela celá série během let vyvíjet. No a ona vůbec. Překvapilo mě jak je první díl už tak strašně zábavná a vyladěná hra. Bavil jsem se u ní náramně a to bych u hry z PS2 generace, kterou jsem předtím nehrál, vůbec nečekal. Po velmi upoceném finální bossovi mám i tak chuť na nášup, takže sáhnu minimálně po dílech, jenž vyšly původně na PS3. Mimochodem Captain Qwark je totální Zapp Brannigan PG13.

Herní výzva 2023 - 3. Císařův pekař/pekařův císař

Pro: humor, ovládání, pestrost - zbraní, úrovní i hratelnosti

Proti: autolock, recyklace nepřátel, oldschool chechpointy

+14