Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ratchet & Clank

89
9 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > plošinovka
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.11.2002 PS2
27.06.2012 PS3
29.07.2014 Vita
Vývojáři:
Insomniac Games, Idol Minds (PS3 verze), Mass Media (Vita verze)
Oficiální stránky:
https://www.insomniacgames.com/games/ratch…
V této 3D akční plošinovce se hráč ujímá role mechanika vesmírných lodí Ratcheta. Ten se náhodou setkává s malým robotem Clankem a společně se vydávají na cestu po mnoha různorodých planetách po celé galaxii, aby překazili zločinecké plány byznysmena Dreka a našli superhrdinu Captaina Qwarka.

Ačkoliv těžištěm hry je boj s nepřáteli pomocí velkého arzenálu originálních zbraní a plošinovkové sekvence v roli Ratcheta, hra obsahuje také puzzle pasáže, kde hráč ovládá robota Clanka, a mise se závody vesmírných vznášedel. Hra nabízí přes 20 úrovní/planet, které lze projít nelineárně, vracet se na ně a plnit na nich rozličné vedlejší úkoly.

Jedná se o první díl v sérii plošinovek Ratchet & Clank, exkluzivní pro konzole značky PlayStation. Na úspěch hry navázalo o rok později pokračování s podtitulem Locked and Loaded. V roce 2016 vyšel stejnojmenný remake na PS4, Ratchet & Clank.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.