Race 07: The Official WTCC Game

09.10.2007

Race 07 je duchovním nástupcem Race: The Official WTCC Game. Race 07 obsahuje celou sezónu FIA WTCC roku 2007 včetně všech aut a tratí. Taky obsahuje sezónu roku 2006 z původního Race. Poprvé v sérii se zde objevují formule a to ve Formuli 3000 a Formuli BMW. Celkově tato hra obsahuje více než 300 aut v devíti třídách a 32 skutečných tratí. Hratelnost zůstala oproti minulému dílu takřka nezměněna, vylepšení se dočkaly hlavně funkce podporující online závodění.

Tohle neni need for speed. Kdo ceka arkadu, dava nizke hodnoceni. Kdo ceka, ze bez volantu ani ranu, vynikajici force feedback, navic ktery nemusite slozite nastavovat a FUNGUJE i na dedeckovi momo- hru, ktera se snazi napodobit chovani zavodniho vozu- jste doma. Teprve symbim mi ukazal, ze muj momoušek nepatri do zgarbu a kdyby se na nej v novych hrach nevysrali, tak co dokaze a jak skvely volant to jeste je. V tehle hre se skoro momo vyrovna g27 no problem. Je jinej, ale ne horsi. Mohl jsem porovnat. Jde videt, ze engine vznikal v dobe, kdy byl volant popularni a hra je na nej vylozene optimalizova. Rikam to proto, ze u nas je stale popularni a lidi si ho jeste v bazarech kupuji. Za ticku toho moc sehnat nejde. A tato latka plati pro vsechny extensiony, takze mate co zavodit na roky dopredu.
Grafika na prvni pohled nezaujme, ale jak se do hry dostanete, naopak si ji oblibite. Auta jsou vymodelovana paradne- za chvilku jeste na takovou "kreslenou" budeme radi vzpominat, az vsechno bude jak na fotce, uvidite. :)
Treba assetto corsa na vas hned graficky zapusobi, ale po 15cti minutach uz je vam to uplne jedno. Vsechno se okouka a tak stejne nejvic zalezi na jizdnim modelu- jak vam sedne a pokud jezdite online, tak na komunite. Na to jak je race 07 stara to docela jeste zije a porad si jeste zazavodite. Samozrejme budoucnost patri zda se assetto a project cars. Lepe receno komunita na ne ceka a PR masirka ohledne- best grafika na svete udela sve. Herni servery, ktere se u nas nezajimaji o simulatory obecne- at uz cehokoli, presto kvuli grafice tyto 2 hry tahnou.
Symbin naslo slepou ulicku free to play a zda se, ze si rozbilo hubu. Jestli neco nezmeni, tak sami sebe pohrbi a to by byla velka skoda, protoze nastupce race07 neexistuje- tedy skalni platici fanousci na jejich ftp model nepristoupili.
Jmeno porad maji, ted jde o to, aby byli schopni se vytasit s konkurenci vyse dvoum zminovanym hram. I kdyz se to nezda, vymyslet novy engine pro race hry trva hodne dlouho. Viz Rfactor2, ktery si pomalu kope hrob. (Kluci uz jsou za vodou a prachy stejne porad tecou- aspom mi to tak pripada)

Takze arkadisti, fakt toto nehrejte. A jestli bych smel prosit asi ani nehodnotte, protoze to neni pro vas. Need for speed a tohle je jak noc a den.
Tohle je pro fanousky motorsportu, kteri chteji hodiny a hodiny pilovat jednu jedinou trat, nastaveni auta a rvat se o tisicinky vterin. Nikdy se zadnou trat nejde naucit dokonale, furt ma clovek mezery. Simulatory bezvadne proveruji hracovu psychiku, kdy jednou jedete skvele a myslite na baby a jedete jak fittipaldi, podruhe se soustredite, bojite se ze udelate chybu, o to jedete pomaleji a ta chyba i v mensi rychlosti stejne prijde. Je to zajimavy. Najit ten spravny pomer mezi uvolnenim a soustredenim. A to se vzdy nepodari. Je to o detailu, o ukaznenosti, o sebezdokonalovani- proste jak v profi gamingu :) A koho bavi tohle + kroutit volantem, je doma.

Ke hre vychazeli co cca rok vzdy rozsireni. doporucuju STTC 2010 (samostatna hra- instalace, obsahujici i tuto hru Race 07 + Wttc 06, wttc 07). Dale stoji za zminku se dovybavit Retro packem, GT evolution, WTTC 2010, GT power expansion a to staci.
Tahle hra ma taky bratricky- GT legends a GTR2. Latka je stejne vysoko. Race 07 vytvorili, protoze s temito hrami sklidili obrovsky uspech. Jede to opet na stejnym enginu.

Simbin uz od dalsich rozsireni dalo ruce pryc a jako posledni vydali takove best of- RACE Injection. Tam jsou vsechny zminovane, ale nevim jestli tam prece jen vsechno. Na steamu to vyjde skoro na stejno, takze ja bych si koupil jednotlive hry zvlast- stoji par euro.

Pro: I kdyz starsi, tak opravdu nadcasova grafika, modely aut, rozmanity vyber "dlc" na stejnem enginu, kazdy si najde svoji predokolku zadokolku, formuli. Optimalizace i pro logitech MOMO volanty s FF, jednoduche ale precizni volby nastaveni FF a volantopedál

Proti: Grafiku s vydavanim extensionu za ty roky nezlepsovali- jen pridavali trate a auta. Chyby nesmysly typu odrazy slunce atd. Na druhou stranu to ma vyhodu, ze jedete na uber a plynule i s prumernym strojem- to se taky pocita.(3 monitory i dnes jsou pro graf

Vzhledem k tomu, že na to nemám tolik čas a simulace je ideální na občasné vyblbnutí a právě i na omezeném okruhu Vám nabídne maximální požitek ze hry (zvlášt když demo obsahuje i dvě auta, přičemž jedno je s náhonem na předek a druhý je béemwé) tak není co řešit, dokud tomu nepropadnete naplno, protože jak jsem zjistil, moderní simulátory od SYMBINu vyžadují tolik pozornosti, že musíte být asi opravdový závodník, jinak ohrnete nos nad slupkou štavnatého pomeranče... Ted pujdu do extremu - nejrychlejší kolo se zapisuje do ghost modu, takže mužete závodit sami se sebou! Navíc nezřídka se stává, že z celého seriálu je jízdný jedinej okruh (Brands Hatch známe zpaměti), a to nemluvím o tom, že musím nastavovat minimum věcí kolem. Zjistil jsem taky, že arkádový spád Toky Racedrivera mě ve srovnání s Race nechává uplně klidným a nějaká kariéra místo zážitku na trati, které v sobě mají více předlohy pro skutečný příběh, mi fakt nestačí!

Pro: SIMBIN, fyzika propojená s atmosférou. Právě třída WTCC se dá jet i na šipkách.

Proti: fakt nwm, nerozbil jsem zatím čelní sklo