Quest for Glory II: Trial by Fire

Zdravím, potřeboval bych sýr :) a pomoc s bugem prosím.

Importoval jsem si kouzelníka z jedničky (ta s češtinou na oldgames.sk) a nemohu udělat Erasmovu zkoušku. Kouzlem Catch dám správný zvon na tyč, a ať dělám co dělám, kouzlo Trigger nefunguje. I když ho zakouzlím na zvon, tak mi hra napíše, že se nic nestalo, a Erasmus mě vykopne na ulici :(

Myslel jsem, že mám příliš nízkou hodotu Trigger (okolo 20, holt jsem prošel většinu jedničky jako zloděj), tak jsem se vrátil do jedničky, potrénoval na 71 a... nic. A na youtube letsplayích to všem normálně funguje :(

Verze dvojky je nejnovější.
@90210 (07.11.2018 22:45): Jo je to pravda že je spousta věcí jasných. Většinou člověk přijde z pokoje, objeví se Shamen a oznámí, že s ním chce někdo mluvit, nebo že ve městě se něco děje. Mě se akorát povedlo něco prošvihnout jednoho elementála, protože jsem se vydal trénovat šplhání a házení šutrů do oázy :) Jinak s tou dvojkou jsem to před pár lety měl úplně stejně, akorát jsem o tom vůbec nevěděl a najednou jsem se dočetl že něco takového vzniká, tak jsem si dal hned celou sérii od začátku. A hra se určitě dá dohrát bez návodu, ale jak jsem psal, já chtěl mít plný počet bodů a hlavně splnit i všechny paladinské záležitosti. Adventury bez slepých uliček, časových limitů a bodů pochopitelně zkouším dohrávat bez návodu.
@Han22 (komentář): Hral jsem to bez navodu a zadnej problem jsem nemel, protoze bylo vzdy uplne jasny co delat dal a problem s casovym limitem hrace, kterej neni uplne idiot a cte texty, ohrozit prakticky nemohl.

JInak jsem to mel podobne, dvojku jsem byl po dlouha leta nucen vynechavat kvuli neexistenci VGA verze (parser fakt ee) a remake byl po mnoho let mou nejocekavanejsi hrou, rok co rok jsem chodil na web autoru a sledoval progres, kterej se najednou zastavil, asi 5 let se nedelo nic, aby najednou doslo k necekanemu vydani. Byl to svatek. Samozrejme jsem predtim musel opet a s radosti dohrat jednicku, jinak to nejde, ale moznost dat vsech 5 dilu v kuse je muj asi nejlepsi herni zazitek vubec.
Také zastávám názor jako Laurona a osobně volím nejraději čisté povolání, hybridy přenechám jiným (byť proti gustu...), dohrál jsem to za všechny postavy mnohokrát. Nejzábavnější mi to zpravidla přijde za Thiefa a poté za mága (trojku mám nejraději zrovna za mága), fighter mi naopak přijde nejnudnejší a Paladin je skoro to samé co fighter, s několika zajímavostmi navíc ve čtvrtém díle.

Výběr povolání však ovlivňuje i průchod hrou, takže to není úplně zbytečná volba. Ve trojce nejvíce. V dalších dílech to jsou takové celkem fajn drobnosti, které jednotlivá povolání odlišují (Paladin má třebas pár fajn questíků ve čtyřce).
@90210 (15.10.2016 09:12): Nie je pravda, v jednotke som si pri tvorbe postavy dal pár bodov do páčenia zámkov za bojovníka a normálne som domy vykrádal. V prvom qfg toho vieš čo najviac aj za jednu postavu. Hlavne v treťom a štvrtom je to už špecifické, v druhom len v niektorých častiach.
@90210 (15.10.2016 09:12): Z principu, když volíš mezi třemi těmito charaktery tak by to mělo být prostě odlišné a každému charakteru by měla náležet konkrétní vlastnost kouzlit má umět jen čaroděj, krást jen zloděj a bojovat bojovník...to je můj názor :) ale samozřejmě, když to vymysleli takhle, tak je jasné že toho zneužiji a naučím se vše co půjde.
@Laurona (15.10.2016 08:33): Neztraci, proc? Muzes si samozrejme nechat "cistou" postavu az do konce serie, ale pokud si udelas hybrida, tak toho ve hre muzes zazit nejvic, byt tam je porad par momentu, kdy se to lisi a v prvním dile se to lisi asi nejvic, tam toho hybrida mit nemuzes a s nikym jinym nez zlodějem baraky nevykrades.
@Laurona (15.10.2016 08:09): Trojka toho zrovna pro cisteho thiefa moc nenabizi.

Psal jsou to sem uz několikrát, podle me je nejlepší zacit od prvního dilu, vybrat si povolani, při doplnovani skillu mu hned dat skill, který to povolani samo od sebe mit nemuze a postupne tak nabrat skilly všech povolani. Na konci tak s magem, kterej je IMHO nejlepší, můžete delat prakticky všechno, co dela thief (vykradacky) a prakticky všechno, co dela fighter (bitky v arene). Nemá smysl si vybirat thiefa, protože jeho vykradacky uz muze od druhého dilu delat i mag nebo fighter, pokud si da stealth a lockpicking. Trochu bokem stoji akorát paladin, toho mag suplovat nemůže.

Jinak trenik k ty hre proste patri, idealni je poradne potrénovat uiz u prvního dilu, kde jsou k tomu vpravde prihodny podmínky. Je to "simulator" hrdiny a hrdina holt musí trénovat a posilovat.:)
@Isair (15.10.2016 04:59): mám právě takový zvyk u všech her,pokud je na výběr, hrát na poprvé za fightera. U QfG 1 jsem výjimečně vyzkoušela všechny tři charaktery (jelikož na to bylo tehdy spousta času:) nevím jestli si tento díl dám někdy znovu s jinou postavou. každopádně pokud je to samé i ve trojce, možná zkusím hrát asi pro změnu za thiefa.
@Laurona (15.10.2016 00:40): Yop, grind a špatné souboje v některých dílech je imo jediná větší vada na kráse jinak hodně slušné série...

Ale většinou to není až tak úmorné, nejotravnější trénink je asi právě v té dvojce a pak ve trojce, pokud chceš vyhrát fighterskou kompetici (obecně fighteři mají asi nejotravnější grind), čtyřka je v tomhle naopak opět celkem pohodová, páč si můžeš hodně rychle navyšovat staty v "posilovně".
@90210 (14.10.2016 18:58): tak z předvčerejší zkušenosti musím potvrdit, že jsem opravdu tu cca půlhodinku trénovala....climbing mi sílu zvýšil minimálně....nejprve jsem to kombinovala s házením kamenů, nakonec bylo nejefektivnější jen vrhat kameny...a to mi zabralo celkem slušnou dobu...a výsledek splnil to, v co jsem doufala :)
@Laurona (12.10.2016 22:48): Měl jsem stejný problém a víte jak se to dá jako válečník vyřešit? Strávit asi půl hodiny házením šutrů v poušti. Pak je kovář piece of cake. Grind je v této sérii hodně velký.
@Isair (12.10.2016 22:16): nějak mě nenapadlo, že budu časově omezená a tak sem si nekupovala lektvary a místo toho když jsem měla malo životů tak šla spát, takže čas mi utekl velmi rychle :D

@90210 (12.10.2016 22:25): asi to zkusím, i házení kamínků. blbé je, že jsem si to teď delší dobu ukládala do jednoho save. Ale naštěstí tam mám nějaké starší takže pořád lepší než muset začít úplně od začátku :)
@Isair (12.10.2016 21:48): jsem válečník...kouzlo calm umím - to mám zakouzlit na toho elementála nebo na kováře? Na elementála to nemá žádný efekt. Neříkej mi, že kvůli takové blbosti to nedohraju. Trénovala jsem souboje každý den a stamina a síla se zvedá maximálně o jeden bod za souboj...to snad ani nejde stihnout se vytrénovat..Jde i jinak nasbírat body než soubojem?
Tak jsem narazila na elementála vzduchu. Dočetla jsem se že k jeho odchycení potřebuji měch, který dostanu odměnou za výhru v páce. Jenže vyhrát se mi prostě nedaří(asi jsem na soupeře ještě slabá), tak jsem to odložila na později. Teď koukám jak puk protože po pár dnech Elementál zničil celé město a je konec hry :D Jde to nějak obejít a zničit ho nějak jinak?
@BINGMAN (03.10.2016 19:12): remake jsem (do)hral jen jednou, to uz si nepamatuji tak presne, ale v originalu cas od casu temi udajne pustymi ulicemi projde obyvatel, katta, strazny... vpodstate to same, jako na namestich, jen to asi neni tak napadne.

V remaku naopak pribyly nove easter eggy (Prince of Persia, prazdna krabice na pizzu atd.).

Co se tyce omezenosti-neomezenosti pouste, zase si nevybavuji, jak to bylo presne v remaku, ale v originale urcite "neomezena" byla. Nikoli vertikalne (tam tusim bylo jen nejakych dvanact obrazovek nebo kolik, v polovine se otocil pohled o 180%), ale horizontalne to bylo (skoro) nekonecne.

Tech statickych lokaci je na pousti opravdu jen par gryf, strom/Julanar, dervis, pozdeji klec s netvorem a do druheho mesta se - tusim - dojit pesky neda, ale pokud nemate saura a nedate si pozor, ztratit se na pousti urcite da.
@90210 (03.10.2016 14:04): De spíš o to, že ty uličky vypadají všechny stejně a kromě jednoho elementála v nich snad ani nic nenajdeš. Jsou to jenom chodby bez života, které město nepřipomínají ani náhodou. Tak jsem to viděl já.
@Laurona (01.10.2016 15:54): Ta poust je omezeny uzemi o rozloze tusim cca 20 policek, neni problem ji prozkoumat celou a najit na ni vsechny dulezity lokace, tusim ze jsou 3.

Mapa se tusim da koupit hned na zacatku u obchodnika, mesto na zacatku vypada strasne zmatene, ale clovek ho brzo probehne a pote se presouva po mape.

BTW vyvoj teto hry jsem sledoval spoustu let a uz jsem v jeji vydani ani nedoufal, protoze 2. dil mi vzdy chybel, ale hrat puvodni verzi jsem se nikdy neprinutil.

@BINGMAN (01.10.2016 15:21): Tyjo me to neprislo nejak extra rozlehly. Naopak me potesilo, ze mesto rozlohou fakt pripominalo mesto a ne jen par baraku, to samy poust.
@BINGMAN (01.10.2016 15:21): Zatím jsem na poušti našla akorát nějaký uschlý strom...a s ním, kromě zalití, stejně nešlo nic dělat..jinak jsem myslela, že bych si něco vydělala ale nepřátelé jsou docela silní takže dám asi na tebe a zalezu zase zpátky do města a prozkoumám to pořádně tam :)
@Laurona (01.10.2016 14:54): V poušti zatím nic hledat moc nemusíš, páč tam nic moc nenajdeš :) (to abys neudělala stejnou chybu jako já a nestrávila tam půl dne hledáním ničeho)
Až časem tě tam pošlou NPC, ale to ti dají instrukce jako 5x na jih a 3x na západ.
Jinak je fakt, že je hra rozlehlá naprosto zbytečně. Člověk akorát bloudí a k ničemu to tam není.
@BINGMAN (01.10.2016 14:45): Tak jsem zjistila že mám nakonec peníze na obojí :) Na gogu právě byla stará verze tak jsem byla docela nemile překvapená, jak ta hra vypadá(hlavně divné ovládání). Pak jsem se někde dočetla, že existuje novější verze tak jsem ji okamžitě stáhla a nainstalovala. Ten quicktravel ihned zkusím jak se vymotám z pouště :D (škoda že na ni mapu také neudělali).
Ten začátek je masakr. Konečně jsem našla směnárnu a nemůžu se dostat zpátky na tržiště :D chodím už po městě jak idiot minimálně čtvrt hodiny..Poradíte co si mám v Bazaaru jako první koupit jestli kompas nebo mapu?(jestli tam někdy zase zpátky trefím)
@Tulareanus (05.06.2013 21:10): Opravdu jsem zkusil snad všechny obchodníky, co v té době v Shapeiru byli... Jeden tam prodával ještě hliněnou misku a pak pletený koš, ale čutora u nikoho.

Ještě je tu možnost, že ten Katta byl v té lokaci, kde řádil ohnivý elementál, a zmizel spolu s tím ukřičeným stánkařem. Potom už tam pak je jenom ten žebrající flétnista s hadem a květinář.
Tý jo, musím říct, že jsem si hru náležitě užil (i když má bohužel pár neduhů, především místy přehnaná obtížnost), ale dost mě naštvala jedna věc, ze které jsem teď ještě trochu špatný (protože mě ta hra tak vtáhla a nejradši bych všechno projel, ne ji "jen" dohrál)...

Nezachránil jsem tu stromovou paní :( Po poražení vodního elementála jsem totiž už neměl čutoru na nabrání vody, kterou bych ji pak zalil (jinak už jsem všechno měl nachystané na její záchranu)... Další čutora se tuším dala koupit u stánkaře - jenže u toho protivy, kterýmu poměrně brzy zkraje hry spálí ohnivý elementál stánek a který krátce potom zmizí...

Trochu jsem se bál, jestli pak půjde hra dohrát, ale jo, bez problémů. Tvůrci pak ještě ale nasolili do mé rány v poslední animaci, v níž hrdina použije čutoru s vodním elementálem na kašnu v druhém městě... a prázdnou čutoru poté odhodí!!

... A pak si odletí a už konec, žádné dodělání questu :(
Pretože napr. Yorrick je až pomerne neskoro v hre. :D Ako tí vedci mi asi viacej vadili tým, ako mi tam vôbec nesedeli a tie ich hlášky mi kazili dojem z atmosféry. Leshy a Keapon za to boli neskutočne otravní a absolútne neboli vtipní, ale trápni. Ten obchodník mal pravda, príšerný hlas, to hej.
4Tulareanus - Nedavno jsem QFG1 hral a Yorrick byl v pohode, driv me ale taky z nejakyho duvodu iritoval. Vedci v petce me nevadili vubec, kdyz uz me nekdo stval, tak ten cokl-obchodnik kvuli hroznymu dabingu. Celkove ale nemuzu rict, ze by me nejaka postava nejak zvlast vadila.

PS : Proc to davas do spoileru?
90210: Yorrick v QFG1
v QFG 3 si na takú postavu nespomínam
Leshy v QFG 4
vedci na vedeckom ostrove v QFG 5
4Tulareanus - Ktery postavy jsou pro tebe nesnesitelny a na nervy lezouci v ostatnich dilech?
Tak som si konečne po dlhých rokoch dokončil celú sériu. Som rád, že sa mi podarilo dosiahnuť titul paladin, rozmýšľam, že si rovno dám znova trojku, keďže som ju hral a prešiel len raz, pred 6 rokmi.
Jo, taky jsem měl s tím "něco říct" vs. "na něco se zeptat" problém. Jinak já měl problém s tím, že jsem nevěděl, že s těma elementálama ti poradí Aziza.
Já sem ani na ten hovor přes sebe sám nepřišel, jednou sem se překlik a řikal sem si co je to za menu, ale nepřikládal jsem tomu význam. Teprve kovář a později lékarník mě přinutil se zamyslet jak to že nemůžu sdělit co chci. Musím se taky pochválit že jsem to jinak prošel samostatně, i když jsem musel několikrát opakovat den.

První hru jsem dohrál za zloděje, teď jdu přes bojovníka (vím že doporučovali naopak). Ale bude to takový odpočinek mezi King´s questy, jejichž remaky teď taky jedu.
No jo, taky jsem si toho hned nevšiml. V manuálu to ale myslím je (já vím, kdo čte manuály...).
Red: Myslím, že po tom, co navštívíš nějakou větší oblast ve městě (typicky náměstí) poprvé, stačí kliknout na mapě na to místo a jsi tam automaticky "teleportován".
Teď jsem přišel na naprosto úžasnou věc: Rasier je přesmyčka od Sierra. :-) (BTW vždycky mě mátlo, že v remaku se to město jmenuje Rasier, zatímco v originále Raseir, jestli se nepletu.)
V jednicce se dialogy nemenily vubec, v dalsich se uz menily, ale samozdrejme se tak nedeje donekonecna. IMHO to bylo nejlip zvladnuty ve trojce, tam se hrac pohyboval na nejvetsim prostoru a i po nekolikatym hrani jsem pri pokecech s obchodniky v Tarne narazel na novy dialogy.
Tak v QfG sa napr. menili (doplňovali) dialógy postavám v meste deň za dňom + za vyriešenie určitých problémov ("questov") aj postavy inak na hráča reagovali a zároveň, ak chcel človek pospĺňať všetko čo sa dalo, tak občas musel niečo splniť a trebárs až nasledujúcu noc/deň byť v správny čas na správnom mieste (rozhovory s Domovojom). Ale i tak, trošku dvojsečná feature.
Ajantis (komentář): Ostatní QFG se již neodehrávají "den za dnem" (resp. ne tak okatě), čili je můžeš dohrát za "libovolný" počet dnů a jsou ,tím pádem, o něco svižnější.

Nicméně všechno ostatní zůstalo na podobné úrovni.
Mea culpa, sorry. som sa nejak v čítaní odspodu dostal len po ten tvoj post s jpg obrázkom na to sa pozrel, zabudol prečítať zvyšok a postoval. :)
Last jedi: Ano, kecal. Ale nevím, co přesně sleduješ - problém (tj. má natvrdlost) byl diagnostikován a odstraněn. :-)
aha, vidis... ja si to nemohl presne vybavit, protoze u tohoto jsem zadny problem nemel (zatuhnul jsem u vetrneho elementala - cekal jsem, ze se zmensi jako ohnivy predtim a on porad nic:). ale na "druhe menu" hned zezacatku hry taky neprisel...:)
Takže vyřešeno. Bylo třeba mu POVĚDĚT o elementálu země. Já si na to "druhé menu", jež se objeví po kliknutí na mou postavu, pořád úplně nezvykl. :-[
O takovém slibu slovo nepadlo; říká pouze tohle: http://img504.imageshack.us/my.php?image=21093246fo5.jpg

Zkusil jsem za ním tedy zajít i příští den a také se nic nezměnilo. Zkoušel jsem všechny dialogové možnosti i nákup přes peníze (nabízí jen těch 5 standardních předmětů) a myslím, že jsem na téma "earth elemental" mluvil i se všemi dostupnými obyvateli města (kromě toho dědka v oáze, jenž mi sice nechal vzkaz, ať se za ním zastavím, ale agresivní griffin mě k němu nepustí).

Poté, co jsem v rozhovoru s lékárníkem zadal "powder of burning" ručně, mi o něm pověděl novou informaci, ale u té skončilo. Nová dialogová možnost ani obchodní položka se neotevřela a předmět mi do inventáře nepřibyl.
co si vybavuju, dal mi pet kousku teto explozivni smesy, na elementala staci dve... ale mam dojem, ze prvni den co jsem s nim o tom popovidal mi jen slibil, ze mi je vyrobi a musel jsem si pro ne prijit az pristi den, zkousel jsi to?

jinak elementala zeme lze porazit i pokud na nej vrhas ohnive koule... jde to pomaleji, ale i to je moznost
MickTheMage: Ano, ještě jsem teď pro jistotu prošel všechny dialogové možnosti znova, ale nic se nezměnilo, předmět nemám.

A také mi po napsání "suck blue frog" klesly téměř všechny statistiky na 5; autoři remaku zřejmě vážně nemají rádi "cheatování". :-/
Ajantis - prekecol si lekarnika poriadne - ergo vsetky moznosti? A potom, mam taky pocit, ze si ho od neho musis kupit... ale nie som si isty.
Hraji tento VGA remake a mám následující problém:

- Mám za úkol porazit elementála země, k čemuž jako zloděj potřebuji "powder of burning" od lékárníka. Ten mi o něm sice poví, předvede, přibydou mi 3 puzzle body (ne 5, jak jsem se později dočetl v jednom návodu), ovšem ten předmět mi nedá. Prošmejdil jsem mu celý stůl, pokusil se ho koupit, ale v jeho obchodní nabídce se též nenachází. Dělám nějakou zásadní chybu, nebo jde o bug?

- Za předpokladu, že o bug jde, pokusil jsem se powder of burning
si nacheatovat. Jenže po zadání příkazu "suck blue frog" mi hra vypíše "haha, cheaters never prosper" a příkazy, jež jsem našel na internetu (alt + I), nefungují. Dělám opět něco špatně, nebo bylo ve VGA verzi cheatování změněno / znemožněno?

Za pomoc s kterýmkoli odstavcem děkuji.
to je ovsem vyborna zprava! AGDI na remaku pracovali nekolik let a uz jsem neveril, ze ho dokonci. Hra stazena a tesim se na vyzkouseni.