Puzzle Quest: Galactrix

24.02.2009
08.04.2009
07.05.2009

Pokračování Puzzle Quest: Challenge of the Warlords se už neodehrává ve fantasy světě, ale ve zbrusu novém sci-fi prostředí, kterému vládnou čtyři megakorporace. Jedna z nich provádí experimenty, které by mohly ohrozit celé lidstvo - a vy jim v tom musíte zabránit.

Hlavní změnou v mechanismu hry je to, že místo čtvercové mřížky máte šestiúhelníkovou. Místo kouzel získáváte nové vybavení vaší lodě, modré dílky slouží k dobíjení vašeho štítu (v prvním díle to byla jedna z barev many) a lebky byly nahrazeny minami, které udělují tolik poškození, kolik je na nich napsáno (místo stálého čísla v prvním díle). Kromě klasických bojů v PQ: G také najdete hackovací, craftovací a těžební minihry.

Optimalizace hadr, na kolejnim kompu, kde sem i Far Cry hral na plny efekty, se mi tahle hra normalne seka :X :X :X :X

Logická hra podle mého gusta. Herní mechanika je tu vytěžená do poslední možnosti, takže někdy je potřeba útočit a snažit se odpalovat co nejvíce kamenů (při útocích na menší lodě), někdy je potřeba hrát ryze obrannou hru (proti velkým bitevníkům), někdy je nutné odpalováním kamenů získávat lepší pozice pro další tah (Crafted Items), někdy je nutné se vyhnout jakémukoliv odpálení určitého druhu kamenů (Rumors), Někdy je potřeba odpálit co nejvíce kamenů z celé herní plochy (Mining nebo sleva v shopech), někdy je potřeba odpalovat přesné pořadí barev kamenů na čas (Hacking).
Náročnost hry je až na finální bitvy v mezích průměru. Náhoda je také vyvážená, někdy nové kameny pomohou mě, jindy protivníkovi.
Jediné, co mi brání v hodnocení kolem 90 % je podle mě malý počet misí, kdy se hráč dostane do stavu, že nemá co plnit, protože mu zbývá pár důležitých bitev, které bez pořádné porc náhody nedá. Takže v určité chvíli se hra zvrhne jen na těžení a vydělávání peněz na lepší loď, která je schopná konkurovat těm nejlepším. Myslím, že s větším počtem misí by hra neměla chybu. Přesně můj šálek kávy.