Tak nakonec to tak špatné nebylo. Stačilo přežít první hodinku, nějak se do toho dostat a vono to pak šlo. Nakonec jsem ze své princezničky udělal nejlepšího generála široko daleko. Best parent ever. Ale asi mi tato hra bohatě stačila jednou.
Má to prý desítky konců... a já vám ti nevím, jestli uvidím alespoň jeden, bo mě to zatím moc nechytlo. Japonská hra se nezapře, toho grindu...
@leebigh (22.03.2017 07:00): Synek je borec - "Osud holky může být jakýkoliv. Může se z ní stát například vdova, princezna, lovec lidí nebo kouzelník. V mém případě se moje holčička stala prostitutkou."
@yenn (02.10.2016 02:05): Já mu dokázal nejvíc ubrat na 150 HP, ale vždy mi dojde morálka a dcerka uteče z boje. Potřeboval bych větší fighter reputation a víc many (tzn. víc inteligence), protože magický útoky on neumí dodgnout. Teď se s tím už asi trápit nebudu a při dalším pokusu se na něj řádně připravím.
Předpokládám, že Mad Eddy's Shop v Refine verzi už není, co.
Stejně jsem si to koupila i za tu nehoráznou cenu.
@ugraugra (29.09.2016 12:12): 16 €? To je docela dost. Jsou tam i nějaké gameplayové změny, než jen ty grafické a dabingové? Každopádně v nějaké slevě je to jasné must buy, o tom žádná.

Jsem zvědav, jestli někdy vydají i další díly série.
@M.a.t.t. (10.11.2013 22:29): Máš pravdu, ale minimálně na tebe ta hra nijak netlačí. Můžeš si to hrát celkem svobodně. Tady u té druhé hry to ale tak není (v nějaký moment třeba umřeš, protože jsi si nenatrénoval např. studium otravy. Když to hraješ podruhé, můžeš se na to pak připravit.). Je to ale dobře, není to díky tomu kopie.

@Isair (10.11.2013 22:35): Nejsou náhodné (zatím mi to tak alespoň připadá), ale některé se odvíjejí podle toho, jak reaguješ na ty předchozí. Resp. možnosti, které se ti nabídnou, mohou být právě i závislé na tvých skillech.
Tak ta Long Live the Queen se hraje nakonec relativně jinak, než PM2 a je to celkem tuhé (chápu už ironii v tom názvu :). Možná by se to dalo považovat skoro za adventuru, protože po učení princezny následují vždy určité eventy, ve kterých je úspěšná dle svých skillů. Tyhle eventy jsou ale mnohdy fatální (zatím jsem vždycky pokaždé nějak umřel nebo skončil ve vězení), takže vtip bude patrně vtom, plánovat přesně rozvržení učení tak, aby se podchytil úspěšný postup hrou skrze kladné vyhodnocení eventů až k závěru, byť těch cest je zcela jistě víc. Rozhodně mi to ale zatím nepřipadá tak casual jako PM2.
@Isair (09.11.2013 01:00): jo... :-/

"On your journey to Sudbury, your carriage is attacked by bandits! You look down in shock at the arrow which has buried itself in your side. Outside, you can hear screams and curses, but it feels unreal. Your world is centered around pain. You struggle with the arrow, afraid to pull it loose. You heard a story somewhere about pushing arrows through the body, so you brace yourself and give it a shove. Unfortunately, this only drives the arrow deeper into your vital organs, turning a painful wound into a fatal one. Elodie did not survive to reach her coronation. "

Jdu na další pokus.
Jinak neměl někdo možnost vyzkoušet PM5? Docela jsem zvědavý, až bude dokončen překlad, kam se tato série vydala.
@Artran (17.07.2012 16:53): Tak samozřejmě, "Warrior" s poctivým adventuřením mi přišel asi nejdelší (ale paradoxně i nejjednodušší), tam bych tu herní dobu odhadoval možná i trojnásobně vyšší.
@Isair (17.07.2012 16:47): No, je to možné. Už je to opravdu nějaký čas, co jsem Princess Makera hrával. Půl hodiny se mi zdál ale již hodně málo (pokud neberu v úvahu smrt). Záleží samozřejmě také na vybraných rolích. Procházení dungeonu nějaký čas zabere.
@Artran (17.07.2012 16:41): Řekl bych spíše méně, osobně jsem to nejčastěji dohrával do půl hodiny- hodiny. Ale jak říkáš, PM se dá hrát v podstatě stále dokola a hned tak neomrzí.
Heh, tamagochi už jsem dlouho v prackách neměl, a tohle vypadá ultimátně :-) Jakou to má herní dobu cca?
Dobrodružení je hodně výnosné klidně i úplně na začátku, pokud člověk už přesně ví, kam má utíkat. ;)

@Sinister (17.07.2012 09:05): S tou dobrodružkou je docela sázka na jistotu začít hru grindováním práce na farmě. Pokud to rozjedeš dobře, tak se dá klidně vyhrát už první turnaj, nebo pak alespoň minimálně ten druhý. A doporučoval bych to pro zorientování projít s touto postavou jako první, protože hrát s courou je imo obtížnější, chce-li člověk dosáhnout nějakého "lepšího" konce, než obyčejná prostitutka.
Náhodou, když princeznu nezmlátí do bezvědomí, než docupitá k nějaké truhle, dá se i dobrodružením ledacos vydělat.
@Rattus (17.07.2012 08:55): No, na základě matně vyvolaných vzpomínek z předchozího hraní jsem se rozhodl vytvořit si princezny dvě - mírně feministickou dobrodružku a princezničku stylu 'goreánská otrokyně'. Všude kurvení doporučují, takže koukám, že goreánská otrokyně bude asi nejlukrativnější (doufám, že ji budu schopen dovalit i do kostela :D ).
@Sinister (17.07.2012 08:43): mel by ses drzet nejakeho stylu co si predem naplanujes -> napr budujes silu, tak to zvedej co to jde, budou se ti zpristupnovat lepe placena povolani. Hodne dobry vydelky jsou z rocnich soutezi, ale dost casto v nich dokazes uspet az skoro na konci hry.
Adventurovani mi nikdy nijak extra nevynaselo, zato modni salon, sleazy bar nebo i blby drevorubcovani docela uslo ;-D
Kdysi jsem o tom četl na Sigilu a pokoušel jsem se to následně hrát. Pamatuju si, že jsem toužil si omlátit hlavu o stůl. Nicméně, je to už pět let, takže se do toho pustím znovu.

Nějaké rady do začátku? Hlavně tedy ke stabilizaci financí, o zbytek se už snad nějak postarám.
Ono vyšlo dokonce 5 dílů a všechny pro PC. Bohužel s překladem do angličtiny to asi bude horší, sakra chtěl bych si to aspon zkusit.

Ha, tady jsem našel angličtinu do 4ky. Ted už jen sehnat 4ku :)
Vřelé díky Ajantisovy za jeho komentář. Na Princess Makera jsem se chystal už delší dobu a toto byl přesně ten poslední dílek motivace, kteří jsem potřeboval k jeho rozehrání. Teď má můj život konečně smysl. :-)