Hráči/čky, mám problém:

Všimol som si, že v pokročilej fáze hry mi corruptuje savy (nedajú sa načítať, vžy v momente, kedy by sa na obrazovke mali objaviť tie 4 loadovacie kocky vpravo dole, hra spadne na pracovnú plochu).

Začalo to tak, že som dokončil všetky vedľajšie misie okrem Who´s December, kedže tá ukončuje hru a následne sa vrhol na nachádzanie zvyšných ľudí po celej lodi. Väčšinu som našiel (niektoré sfailovalo, lebo som ich zrejme zrecykloval, etc.) a medzi nimi aj Trevora C. Younga z Talos 1 Lobby.

Na toho som narazil veľmi skoro v hre, ale kedže bol ovládaný, rozhodol som sa, že sa k nemu vrátim neskôr.

Medzitým som zistil, že stačí zabiť Telepata, aby sa ľudia pod jeho vplyvom oslobodili. Tento však žiadneho telepata nemal a vraj jediná možnosť, ako ho vyliečiť, je buď zabiť ho, alebo použiť Stun Gun. Tak som ho omráčil Stun Gunom.

No a domnievam sa, že je to práve omráčene Younga, ktoré chybu spúšťa.

Počas nachádzania ostatných členov posádky som sa mohol voľne a bez problémov pohybovať, no práve pri Trevorom omráčení mi hra spadla niekoľkokrát po sebe, hneď potom, ako som ho omráčil (poprvýkrát mu ešte šklbalo telo - hra spadla. Druhý raz už bol na zemi, hra spadla. Tretí raz som ho omráčil, napísalo mi, že som ho našiel, hra spadla...).
Asi na 4-6 krát sa to podarilo (módy som mal odstránené) a pokračoval som daľej.

Po jeho omráčení už mi nič iné neostáva (questy poplnené, ľudia ponachádzaní) odchádzam do Arboréta kde sa pokúšam nahrať dáta o Corále cez Alexov počítač, a dôjde k dejovému zvratu. Po tomto všetkom sa snažím dostať do Deep Storage vypnúť svoj tracking bracelet a hra pri prechode do Deep Storage padá vyššie popísaným spôsobom.
Pokúšam sa vyjsť cez ktorýkoľvek iný východ z Arboréta - hra padá vyššie popísaným spôsobom.

K danej cutscéne som sa dostal niekoľko hodín predtým a v pohode som po jej skončení mohol cestovať po lodi Bol som už za Deep Storage , ale loadol save tesne pred zadaním údajov do PC a rozhodol sa donachádzať zvyšok ľudí, pretože po cutscéne sa pohyb po stanicni sťaží.

Celý tento postup som skúšal aj bez módov (mám len Immersive Mod + Easy Hacking) - ten istý výsledok.

Dosť ma to serie, lebo hra teraz nabrala obrátky, a ja "stojím na mieste."
Ešte skúsim po príchode domov zmazať .level súbor zo savu, ako som našiel poradené na nete, ak to nepomôže, zadám Arcane bug.

Ak by niekto z Vás vedel poradiť, poradťe.
@mazar1234 (23.07.2017 18:41): Tak to ťa obdivujem :)

Ono aj po inštalácií ostane to rozdelenie do 4 úrovní, podľa obtiažnosti, teda ak nemáš odomknutú istú úroveň, tú minihru nespustíš.

Akurát samotné hackovanie je len jednoduché prejdenie z bodu A do bodu B, lebo chýbajú všetky steny.
@Tarhiel (23.07.2017 15:53): Myslím, že na gajpade sa lepšie určuje smer do šikma, na klávesnici je to bullshit.
Každopádne, mne to vadí skôr kvôli tomu, že je to otravne zdržujúce a stupídne než, že by to bolo ťažké/frustrujúce.

S Paulovým "pár sekúnd" nesúhlasím, pár sekúnd trval hack v Bioshock 2, ale tu zaberie tak 15-20 sekúnd (pár sekúnd zaberie jedine tak level 1 hack a ne že ne).

Deu(s)exový hack je úplne inde, páč má komplexnejšie mechaniky a taktiky, hoci časovo spravidla zaberie viac, čiže samotný čas ako taký nie je problém ak je dizajn/hrateľnosť urobená aspoň nejako dobre, čo kupodivu v DE je.

Ale až do takej fázy aby som inštaloval hack easy MOD som sa nedostal (aspoň zatiaľ).
@M.a.t.t. (23.07.2017 09:17): Nezapadá do hry, to je jedna vec. Druhá, podstatnejšia, je, že tá minihra je založerná na reflexoch, ktoré nie všetci musia mať (+ očividnesa to lepšie hrá na gamepade), kedy na vyšší level sa Ti to ešte sťažuje, namiesto toho, aby Ti to uľahčilo (trafiť sa do dierky musíš asi 3-4 krát, pokaždé sa Ti spawne na inej časti hracej plochy) - presný opak hackingu v Deus Ex: HR - bolo to zábavné, mohol si trošku taktizovať (získavanie všelijakých tých nepovinných vírusov, etc.), no musel si rozmýšľať za pochodu, podľa toho ako rýchlo po Tebe začali pátrať.

Fakt, vďakabohu za easy hacking mod, inak by ma to strašne frustrovalo.
Tá minihra je aj na klávesnici pomerne jednoduchá a nerozumiem, prečo s nou niektorí majú taký problém. Že do hry vôbec nezapadá, to je už iná vec...
@mazar1234 (22.07.2017 23:13): nevim jak na klávesnici, ale s gamepadem je ta minihra naprosto primitivní a velmi rychle - pár vteřin - zvládnutelná. Furt bych raději aby tam nebyla, ale nijak aktivně mi nevadila.
Ach jo, poškvrniť takú mega-nářezovú hru tak prijebanou >!hacking minihrou!<, akože fakt za celý život som nehral jebnutejší hacking, a to hrám všemožné hry vyše 25 rokov.
Ako zlatý zabugovaný Alpha Protocol hacking, ten som dával na klávesnici lepšie ako túto debilinu. (menej loadingov na úspech).

Už chápem tie podradné 95% hodnotenia, to musí byť hacking, to musí byť hacking.
Ako je to tu s respawnom nepriatelov?
Daju sa cistit oblasti, alebo sa to tam stale nejako doplna?
@kuler91 (28.06.2017 10:11): Nerek bych, ze uspech Prey bude dostatecny na dalsi hry. Co zajisti minimalne jeste jednu hru od Arkane je investice, kterou do nich Zenimax/Bethesda vlozila na zacatku a pak se bude lamat chleba.
Tohle je hodně špatná zpráva ... proč ? :( ... pevně věřím, že úspěch Prey bude dostačující pro možnost dalších her ... je nefér, že každoroční sračky jako assasin se prodávají úplně jinak :/
jo, to by byla ta depresivnější varianta. Ale aspoň že Harvey Smith zůstává, snad z toho Austinu ještě neco dobrýho stihne vypadnout.
@účet smazán (12.06.2017 09:27): Však se to na hodnocení neodráží, jde o to, že bych si to bez zdejších uživatelů nekoupil. Tak nevím, co tvůrcům hrabalo. Pokud jsou na tom někteří podobně jako já tak cítím povinnost to tam uvést.

Jinak k tomu konci, dal jsem si asi tři varianty. A všiml jsem si, že obraz ke konci problikává. A že to teda asi není grafický glitch ale záměr. A ten problik je tohle http://i.imgur.com/qIXxTtL.jpg už jsem v tom docela zamotaný.. :D ale je to příjemný pocit.

Už se asi schyluje ke konci. Likviduju vše v pohodě a příběh nabírá obrátky. Akorát trochu fail kuchař byl úplně jiný člověk a já to věděl dopředu, a přesto jsem neměl možnost s tou informací nijak naložit.

Ale jinak je to božíííí!

edit: problém s turrety jsem vyřešil tak že jsem je tam z prvního patra naházel oknem :D nehledal jsem ani žádné plány.
A už jsem teda hru jednou "dohrál". Určitě víte jaký konec. Chtěl jsem zkusit co se stane. Zítra bych to mohl dojet a podle mě se nemá šanci nic pokazit a je to prostě překvapení roku.
Už se těším na knihy od Dicka. :D