Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Portal Stories: Mel

25.06.2015
80
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
totální konverze
Multiplayer
ne

What happened to me? 

Je rok 1952. Mel je jen jednou z mnoha testovacích subjektů, které Aperture Science rekrutuje jak na běžícím pásu. Po krátkém představení místních vědeckých špiček... ehm... tedy špičky, průchodu revolučními laboratořemi a sérii krátkých a zcela bezpečných testů však dochází k nehodě a Mel je uvedena do stáze... na mnoho let.

Portal Stories: Mel přináší zbrusu nový, do známého světa situovaný, příběh rozprostřený do 22 levelů, jejichž dokončení zabere něco mezi 6 až 10 hodinami. Gameplay se drží osvědčené hratelnosti založené na environmentálních hádankách a zapeklitých puzzlech, které jsou více než kdy jindy založené na čisté logice, než-li na umění pohybu.

Modifikaci lze spustit samostatně, avšak využívá enginu z původní hry a je potřeba pro její stažení vlastnit v knihovně Portal 2. Kromě nových lokací, vytvořených jak z původních, tak i zcela nových assetů, byl pro hru také vytvořen profesionální anglický dabing a složen originální soundtrack.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Kdyby to Valve vydalo oficiálně jako datadisk k Portal 2, nikdo by si snad ani nevšiml, že se jedná o dílo několika nadšenců ze studia Prism. Byť obyčejný mod zdarma, jedná se o nadprůměrně kvalitní adyšn do universa Portalu.

Příběh naprosto parádně předchází druhý díl, autoři si dali práci i s povedenými videosekvencemi a profesionálně znějícím dabingem.

Hádanky oproti původní hře opravdu hodně přitvrdily a několikrát jsem se ocitl v úzkých, nakonec jsem to ale zvládl bez návodu. Samozřejmě mluvím o Story modu, který by měl být lehčí, než původní Advanced mod.

Tak jako tak se jedná o skutečně úctyhodný počin, řekl bych možná nejlepší mod, který jsem kdy hrál. A říkám to opravdu nerad, protože nazývat tohle modem je troufalost.

Herní doba se dá srovnat se singlem P2 a rozhodně mám chuť si to dát ještě jednou. 

Hodnocení: ✰✰✰✰
Story Mode
+21
  • PC 90
Moderská komunita je silná a často dokáže vytvoriť ďaleko lepší produkt, než bola pôvodná hra, prípadne vytvoriť rozšírenie zanedbanej časti pôvodnej hry. Mód ku vysoko oceňovenému Portal 2 je pre tých, pre ktorých boli hádanky z pôvodnej hry malou výzvou.

Nejde len o pár máp na 2-3 hodinky, ale normálne plnohodnotné rozšírenie s vlastným príbehom. Sú tam hádanky s veľkým H, ktoré sú náročné ale nie frustrujúce. Hádanky, pri ktorých nejde o zručnosť (až na jeden jediný prípad) ale čisto o logiku. A to sa bavíme iba o hádankách zo story módu. Hra obsahuje aj advanced mód...pre najnáročnejších.

Príbeh sa odohráva medzi udalosťami Portal 1 a Portal 2. Hlavná postava (Mel) je uspatá, aby na nej mohli byť vykonané testy, ale niečo sa pokazí a k zobudeniu dôjde oveľa neskôr, než bolo v pláne. Teraz je najdôležitejšie zistiť, čo sa stalo. Prečo je prostredie zničené ? Kde sú ostatní ľudia ? Niečo časom vysvetlí robotí spoločník, ale zvyšok si budete musieť zistiť sami a môžete si byť istí, že ten záver stojí za to !

Mód je samozrejme zadarmo, a napriek tomu je profesionálne nadabovaný vrátane videosekvencií. Herná doba je vďaka vyššej obtiažnosti malilinko vyššia ako tá v Portal 2.

Pro: hádanky; aj keď je to free, tak profi spracovanie

+14