Kdyby to Valve vydalo oficiálně jako datadisk k Portal 2, nikdo by si snad ani nevšiml, že se jedná o dílo několika nadšenců ze studia Prism. Byť obyčejný mod zdarma, jedná se o nadprůměrně kvalitní adyšn do universa Portalu.

Příběh naprosto parádně předchází druhý díl, autoři si dali práci i s povedenými videosekvencemi a profesionálně znějícím dabingem.

Hádanky oproti původní hře opravdu hodně přitvrdily a několikrát jsem se ocitl v úzkých, nakonec jsem to ale zvládl bez návodu. Samozřejmě mluvím o Story modu, který by měl být lehčí, než původní Advanced mod.

Tak jako tak se jedná o skutečně úctyhodný počin, řekl bych možná nejlepší mod, který jsem kdy hrál. A říkám to opravdu nerad, protože nazývat tohle modem je troufalost.

Herní doba se dá srovnat se singlem P2 a rozhodně mám chuť si to dát ještě jednou.

Hodnocení: ✰✰✰✰
Story Mode
Moderská komunita je silná a často dokáže vytvoriť ďaleko lepší produkt, než bola pôvodná hra, prípadne vytvoriť rozšírenie zanedbanej časti pôvodnej hry. Mód ku vysoko oceňovenému Portal 2 je pre tých, pre ktorých boli hádanky z pôvodnej hry malou výzvou.

Nejde len o pár máp na 2-3 hodinky, ale normálne plnohodnotné rozšírenie s vlastným príbehom. Sú tam hádanky s veľkým H, ktoré sú náročné ale nie frustrujúce. Hádanky, pri ktorých nejde o zručnosť (až na jeden jediný prípad) ale čisto o logiku. A to sa bavíme iba o hádankách zo story módu. Hra obsahuje aj advanced mód...pre najnáročnejších.

Príbeh sa odohráva medzi udalosťami Portal 1 a Portal 2. Hlavná postava (Mel) je uspatá, aby na nej mohli byť vykonané testy, ale niečo sa pokazí a k zobudeniu dôjde oveľa neskôr, než bolo v pláne. Teraz je najdôležitejšie zistiť, čo sa stalo. Prečo je prostredie zničené ? Kde sú ostatní ľudia ? Niečo časom vysvetlí robotí spoločník, ale zvyšok si budete musieť zistiť sami a môžete si byť istí, že ten záver stojí za to !

Mód je samozrejme zadarmo, a napriek tomu je profesionálne nadabovaný vrátane videosekvencií. Herná doba je vďaka vyššej obtiažnosti malilinko vyššia ako tá v Portal 2.

Pro: hádanky; aj keď je to free, tak profi spracovanie