Je to smutné, obzvlášť ak to má na svedomí jeden z donátorov projektu, ktorý tak zneužil výhodu toho, že prispievatelia mali prístup k early releasu. Na druhú stranu ma napadá otázka, prečo autori do hry neimplementovali žiadnu protipirátsku ochranu. Predošlý diel ju mal na tunajšie pomery celkom vychytanú, a aj keď sa ju nakoniec podarilo prelomiť, bolo to až po nejakom polroku po vydaní hry.
Podle mě by bylo řešení dát nějaký fyzický bonus, jako mohl mít někdo, kdo podpořil. Jako třeba já. Přece jen tyhle "sběratelky' s fyzickými bonusy se nezkopírujou.

Svýho času takhle proti pirátům bojoval např. Divokej Bill.

Akorát z těch vulgarit je mi na blití. Když na to někdo nemá peníze a má potřebu si to stáhnout, tak ať aspoň drží hubu a neprudí autory, jak si dovolí chtít za svoji práci peníze. My ostatní bychom taky určitě rádi chodili do práce zadarmo..
@Angelo (16.04.2022 16:13): Tak ono kdyby ten iPhone šel snadno a beztrestně ukrást jako hra nedělal bych si iluze jak by to dopadlo.

Na pc se kradlo, krade a bude krást, je třeba s tím počítat když tam někdo vydává hru. Řešení je vydávat jen na konzole, Ale to samozřejmě v případě lokálního Poldy je nesmysl.

Tim nechci říct ze na konzolich by se to nedělo kdyby to šlo tak snadno jako na pc. PS1 a PS2 éra mluví za vše.

Tuhle jsem ve starším levelu četl jak Macura psal ze na jeden prodany Keep připadá asi 25 ukradených, nebo tak nějak. Ale bral to sportovně, protože to čekal.
@Brasikona (16.04.2022 15:12): Ano, přesně ze stejného důvodu před lety skončili i také Future Games, Polda je ještě v o něco horší pozici, protože je zaměřen striktně na český a slovenský trh. Tohle je bohužel další ukázka typického zmrdství, kdy ani v dnešní době nejsou lidi schopní pochopit, že krádež duševniho vlastnictví, ať už hry nebo filmu, je pořád krádež a přijde mi nepochopitelné, že někomu není blbé utrácet skoro každý měsíc tisíce za nový iPhone, ale dát blbejch sedm stovek za hru a podpořit tak její vývojáře jim přijde jako nemístný požadavek.
@montana (16.04.2022 15:17): Hoci s tebou v niečom súhlasím, to že je hra robená výhradne pre fanúšikov série, z nej ešte automaticky nerobí kvalitnú zaležitosť, kde je na mieste prehliadať chyby. Aj Kameňák bol nakrúcaný pre fanúšikov a akokoľvek si to niektorí nebudú chcieť priznať, Polda má k nemu bližšie ako môže zdať. Som inak plne presvedčený, že prípadná filmová adaptácia by dobré hodnotenia nezbierala a jedným z dôvodov by bol nablblý humor, ktorý v hrách predsa len tolerujeme viac. So záverečným prirovnaním teda nesúhlasím, keďže porovnávaš dve úplne odlišné zložky. Retro vizuál, audio či hrateľnosť je jedna vec, no sami o sebe nezakryjú slabší scenár.
@Brasikona (16.04.2022 15:12): Nějak mě to ani nepřekvapilo... žijeme přeci v České republice ne? Kde je zvykem vše rozkrást, protože přeci za to nedam ani korunu neee… a pak jen brečet a brečet, že tu nic neni… fakt je to smutný, ale opravdu jsem přesně tohle čekal :-/
@Tulareanus (16.04.2022 12:27): Uh, v preklade do jakeho jazyka? Nic takoveho nepise. Cekala Poldu, dostala Poldu. Od spusteni Startovace je to hra delana pro fanousky serie, bez ambici posouvat se nekam dal. Naopak se vraci co nejhloubeji zpet ke svym zacatkum. Vycitat tomu Trnky brnky humor je jako stezovat si u boomeru shooteru, ze maji hnusnou grafiku.
@jones1240 (16.04.2022 14:11): Už začínám s opáčkem, oznámení mě dokonale naladilo a udělala jsem úpravy ve svém seznamu, nyní je Monkey téměř nahoře, ještě letos musím dát, v létě se k tomu snad v klidu dostanu.

Nicméně kdo ví, třeba dnes už není tolik lidí, kteří by zde o takový žánr stáli. Případně o něj stojí, ale nemusí být nutně český, výběr přece jen je značný. Třeba to nikdy nevznikne, ale má zvědavost by si přála, aby k tomu došlo.
@Tulareanus (16.04.2022 12:27): Kde přesně? Čtu to teď po sobě a není mi úplně jasné, co tak vyznívá. To, že nečekám špičku? Pokud jde o ten přihlouplý humor... Ten neodpouštím, ten mi prostě víceméně nevadí (i když něco je na pěst). Ale na druhou stranu, žádnou podobnou hru z jiné země jsem nehrála. Jednoduše proto, že mě ani žádná taková nenapadá a že bych ji asi ani pak plně nechápala. Ale nemyslím si, že bych hře nadržovala kvůli tomu, že je česká.

@jones1240 (16.04.2022 12:45): Proto doufám, že se pustí do té temnější a vážnější adventury, o které se hovořilo. Zajímalo by mě, co by z toho vzniklo.
@jones1240 (16.04.2022 13:35): Ano, tohle je komentář, který se mi líbí. Nemá mi to co nabídnout, nic od toho nečekám, nebudu to hrát a zahraju si něco jiného. Já nemusím s dalšími detaily a srovnáními souhlasit, ale palec nahoru.
@Ouroboros (16.04.2022 13:31): Já za tohle prachy dávat nebudu, ale viděl jsem lets playe, abych si obrázek udělal. S TV NOVOU, jsem to myslel ve stylu rozhledu a kultury. Jejich narážky a vtipy jsou tam většinou alá příspěvky Tomia Okamury na instagramu :D To že tam mrsknou Babiše a uprchlíky, to mi jako vrchol satiry nepřijde. Problém asi je že já point and click hry, hraji hodně. Tohle prostě nemá co nabídnout, šestka mi stačila.
@jones1240 (16.04.2022 12:40): Naprosto Tvůj názor respektuji... pokud si hru zahraješ. A omlouvám se, jestli se pletu, protože mám pocit, že jsi hru nehrál. Nemusí sednout, to je naprosto v pořádku, ale kritizovat hru a vývojáře jen na základě předpojatosti a dávat sem nejhorší recenzi od člověka kterému evidentně nesedla, je "čecháčkovství", které mi taky trochu leží v žaludku. V té hře jsou témata a narážky, které rozhodně v TV NOVA zprávách nenajdeš, naopak a spoustě mladších ročníků zůstanou skryta. Ti si tam najdou zase svůj humor kolem youtuberů. Pro herní veterány a lidi, které štve dnešní hyperkorektní doba jsou tam jiná témata. Proto mi sedí ty dvě recenze, které jsem posílal. Zahraj si to a pak tomu nalož. Patrně to hra schytá, ale třeba ne tak moc :-)
@Brasikona (16.04.2022 11:50): Jenže abych byl upřímný Polda 2 byl dle mého humorem trochu jinde (ano pořád to byl takový estrádní humor), satira byla aktuální a hravá ne tak samoúčelná a neaktualní jako u šestky a sedmičky. Vtipy s Rambouskem, Cruisem, to už je něco co nefunguje.

Navíc čtyřka mi přišla jako nejlepší díl, to byla i dost ambiciózní adventura v rámci této série a je mi líto že tvůrci místo něčeho navíc dělají jen herní Babovřesky.

Té sérii by prospěl nový ambiciózní tým mladých lidí, jejichž povědomí o dění ve světě a filmu nekončí na TV NOVA zprávách :D Můžeš poprosit o Pizza Párty 2.0 a zaflámovat s Klátilem :D
@Ouroboros (16.04.2022 12:07): Tak to není, já jen prostě jsem alergický na ten čecháčkovský přístup. Recenze Zingu z toho prakticky dělá adventuru roku. Nemám nic proti tomu že se to někomu líbí. Ale jak píše Tul, tak je až očividný že lidi přehlížejí problémy či celkovou neambicióznost projektu, protože je to český. Což je problém tady celkově.

Nechci nikoho pohoršovat či rozpoutat hádku, je to ale diskuze a tohle mi leží v žaludku.
@Brasikona (16.04.2022 11:50): AD odstavec na Jonesa, ja predpokladám, že si to tak možno nemyslela, ale uvedomuješ si, že v preklade si napísala, že vlastne tým, že je to české tomu vlastne dávaš viac a odpúšťaš chyby, ktoré by sa odpúšťať nemali alebo by si ich asi neodpustila zahraničnej hre?
@jones1240: Takhle to dopadá když musí někdo strávit 20 hodin s hrou, která mu absolutně nesedí. Podobně by to dopadlo kdyby 15ti letá hráčka Candy Crush musela recenzovat DCS:F16 Viper, jinak končí v redakci. A tímto se velmi omlouvám za předsudek, protože plně respektuji jak Candy Crush a jeho hráče všech věkových skupin, tak DCS, tak Poldu.

Tady jsou recenze lidí, kteří podle mě Poldu pochopili a našli tam to stejné co já:

recenze 1

recenze 2

A tahle je jen pozitivní jako protiklad té alzácké, kterou také respektuji:

recenze 3
@Ferdish (16.04.2022 09:57): Bude to znít divně, ale vlastně úplně náhodou. Tldr: Já šla dělat teatrologii s tím, že buď budu divadelní kritik, případně se budu věnovat výzkumné práci, a najednou jsem omylem skončila tady. Jednou v létě mi prostě napsali, zda nemám zájem, že se o tom můžeme pobavit a tak. Též mi to připadá zvláštní, jelikož jsem ani nikde nic nepublikovala, kromě dvou článků na Visiongame. Nicméně, věnuju se tomu ve volném čase, kterého tedy moc nemám, při škole a dalších dvou pracích, jako živnostník. Za klobouk dole díky, ale pravdou je, že já též nevím, co se sebou. A tu bakalářku bych možná měla konečně začít psát :D

@Blackhand47 (16.04.2022 09:24): Ty jo, nechci lhát, ale já mám pocit, že kýbl jsem tam měla už předtím. Musela bych se teď podívat na záznam, možná si to blbě pamatuju, ale se žvýkačkou jsem prvně bojovala a hledala ji hodinu, přičemž myslím, že deku už jsem měla vyřešenou. Ve druhém průchodu jsem se tam pak nijak nezasekla, to je zvláštní. Možná si to fakt blbě pamatuju, odpoledne se na to podívám, pokud ještě nemáš vyřešeno.

@jones1240 (16.04.2022 11:23): Mě spíš něco takového asi popravdě překvapuje od Alzy, která by se měla spíš snažit to prodat. Je mi jasné, že to ode mě bude vzhledem k mé recenzí znít divně, ale v mnohém tu recenzi chápu a i bych s ní vlastně víceméně souhlasila. Jenže jsem tomuhle holt trochu otevřenější. Nečekám od toho právě tu špičku žánru na vysoké úrovni, ale přesně to, čím Polda vždycky byl, což podle mě splňuje. Tak. A teď chci ten dárkový koš! :))
@Brasikona (16.04.2022 00:07): Myslel som si, ale nebol som si istý, preto som sa pre isotu spýtal :-)

A musím sa opýtať znova, tentokrát inú otázku resp. otázky: Ako si sa vôbec dostala k tomuto džobu, navyše v tak mladom veku? Jedná sa o neplatenú spoluprácu, teda venuješ sa tomu iba vo voľnom čase, alebo si viazaná úväzkom či DPP? Inak klobúk dole, mnoho súčasných mladých totiž ani v 21 rokoch nemá šajnu čo so sebou, hoci ak sú tou dobou na výške tak už pomaly bastlia bakalárku, a po nej väčšinou niet už cesty späť z predšlapaného chodníčka :D
Lidi, potřeboval bych poradit, protože buď nedokážu přijít na to, jak mám spustit jednu akci nebo jsem si to sám nedopatřením rozbil: Jsem v hotelu, potřebuji, aby se v chrámu objevil kyblík s čistícími prostředky k vyčištění deky. Jak na to? Mám nahlásit babě žvýkačku, odejít a vrátit se? Protože pokud ano, po nahlášení jsem to hned sám vyčistil žíravinou, což by znamenalo, že kýbl si už nosit nemusí. :)
Tak doufám že mi to brácha zase koupí k vánoců, jako šestku (což jsem bral jako jeho pokus o útok na mojí osobu). Abych si aspoň zahrál tu část se dvojkou a pak mohl hejtovat i sedmý díl :D Ale chápu že to je spíš prostě ideální hra pro lidi co moc point and click nehrají. Ale z ukázek mě fakt ten dabing překvapil, právě i já jsem u toho Petra Rychlého si úplně vzpomněl na Vietnamce ze trojky, to fakt bylo úplně stejný :D
@M.a.t.t. (15.04.2022 11:32): Ale jako jo, v tu chvíli mé dojmy vyletěly na 11/10 a chtěla jsem hned jít hrát dvojku! :D A mělo to tak víc lidí, co jsem se s nimi po dohrání bavila. Zvláštní, co dokáže způsobit jedna taková pasáž... :D
@M.a.t.t. (15.04.2022 11:13)Já mám holt pro dvojku slabost, až takovou, že mě to tak trochu dojalo, nemůžu si pomoci :D A podle mě to i skvěle vypadá. Trochu vyhladit a jak to prokouklo. Pořád říkám, že má dvojka nejhezčí styl! :D
@Brasikona (15.04.2022 11:06): Jo, tá remasterovaná verzia ma vcelku potešila, ale ako vidíš podľa mojej otázky, očividne vo mne nezanechala až tak hlboký dojem. :D. Už som sa s tým dokonca minulosti stretol, nie je to prvýkrát čo sa tvorcovia úchylili k niečomu podobnému :)
@Brasikona Musim pochvalit tvou recenzi na Vortexu. Je vycerpavajici a presna. Cekal bych, ze ji napsal clovek co vyrostl s Poldou jako ja, protoze si tam presne vystihla srovnani se starymi dily. O to vic je to obdivuhodnejsi vzhledem k tvemu veku, protoze sis k ke starym dilum nasla cestu zpetne :).
@Brasikona (08.04.2022 10:58)Já jsem na prvním průchodu s klávesnicí skončil jeden zásah od prohry, takže to byly totální nervy do konce :) Byl jsem rozsekanej a balanc obtížnosti mi přišel v tomhle perfektní. Hrál jsem to několikrát předtím myší a to nešlo, pak jsem přečetl instrukce a zkusil klávesnici. Když jsem to zkoušel s klávesnicí potom ještě jednou, tak už to bylo úplně v pohodě.
@Ouroboros (08.04.2022 03:11)Já hrála s klávesnicí hned, ale bylo to utrpení, na myši to musí být vyloženě smrtící Doteď se klepu. Chci udělat 100% achievementy, takže bez zásahu to bude masakr... A je fakt, že ufon potěšil, dokonce se Jablonský hlasově dost přiblížil Kaiserovi, řekla bych :)
@jones1240 (08.04.2022 01:06): Ano, znalci scény s mimozemšťanem z trojky budou mít radost. Souvisí také s nehratelnou mezihrou s Rambouskem, která se musí hrát na klávesnici, myší to asi nikdo nedá, ale je to v úvodu napsané. Kdo nepřečetl instrukce bude mít problém :-) S klávesnicí jsem to dal na první pokus, ale s nejhorším možným výsledkem, takže nervy do konce.
No, shrnu to: má cenu si vzhledem k výtvarnému pojetí a vývojařskému týmu (oboje stejně jako u šestky) rozjet a připomenout šestku?

Nebo je to naopak úplně zbytečné?
@ veselykralicek : Já myslím, že naopak, ten kdo vyrůstal v minulém tisíciletí a ví co je VHS a Doomtrooper mohl by být novým Poldou mile překvapen. Jak zaznělo, tak kolem youtuberů se to moc netočí.