Zajímavosti

Tvůrci

(nekompletní verze též na oficiálních stránkách)

Producent: Martin Zima
Výrobní ředitel: Radek Smíšek
Technický manažer: Pavel Neužil
Program: Petr Svoboda
Grafika: Dan Falta, Karel Matějka
Hudba: Roman Džupinka
Zvuky: Eduard Parma - SOKIT
Scénář: Jan Kvasnička
Dabing: Luděk Sobota, Petr Nárožný, Václav Faltus, Jiří Lábus, Vlastimil Bedrna, Petra Hanžlíková, Valerie Zawadská, Pavel Pípal

Natočeno ve studiu SOKIT
Dále spolupracovali: Josef Malínek, František Šedivý, Martin Pištora, Lukáš Kopic, Radka Jiroutová

Příběh

V Polda 2 se objevuje celá řada různých známých osobností - reálných, fiktivních - živých i dávno zesnulých. Setkáme se Adolfem Hitlerem, Napoleonem Bonapartem, Juliem Caesarem, Billem Gatesem, Al Caponem, Michaelem Jacksonem, Pamelou Anderson, Larou Croft, Esmeraldou a Marilyn Monroe. Z dalších známých osobností je tu zmínka např. o Moně Lise, Davidu Copperfieldu nebo Boženě Němcové. Objevuje se tu také Miloš Zeman, jak v jednom baru zkouší množit státní peníze na hracím automatu. Není přímo explicitně zmíněno, že se jedná o Miloše Zemana, ovšem způsob mluvy, narážka na proti-korupční program Čisté ruce a láska k Becherovce nám to nepřímo naznačují. Ve hře se také objevuje jeden vědec, který mluví úplně stejně jako Václav Klaus - má jeho hlas i zlozvyk opakovat některé informace.
Doplnění osobonosti k postu od Matthiase. V Hybridáriu pro nepovedené klony se na křesle nachází "pacient" na přístrojích - Vladimír Železný. Ani zde není přímá zmínka a imitace od V. Faltuse trošku pokulhává, ale dikce a hlášky z jeho úst mluví za sebe. Říká: "Ne, prosím do sklepa ne, to je moje televize, ne!" A také: "Když jsem koupil CET, bylo mi 21 let." - Což je reakce na tehdejší kauzu, kdy v srpnu/září roku 1999 ČNTS Nova byla kompletně odkoupena firmou CET 21, ale kvůli právním problémům se nesměly vysílat stejné pořady (vznikly tak např. pořady - TA BUdka nebo Občanské sumo).

Další hlášky:
"Moucha ve studiu, to je šílený problém. Ona stále létá a létá a sledovanost klesá a klesá."

"Esmeralda v Počasíčku, to je zajímavý nápad, velmi zajímavý. Budeme na tom pracovat."

Paragraf z Policejního věstníku, který začne Pankrác recitovat krotitelce v cirkusu, je parodie na známou scénu z filmu Pulp Fiction, ve které postava Samuela L. Jacksona cituje pasáž z Bible (Ezechiel 25:17).
Abyste se dostali do rockového klubu, musíte jít na slovenského vyhazovače po dobrém a zeptat se na písničku, která zrovna frčí. Vyhazovač začne zpívat "neublížil som, neublížil som..."

Je to parodie na Vladimíra Mečiara, který písničku zazpíval pro diváky v televizi.

Easter eggy

Ke konci hry na letišti Pankrác říká, když chce odpoutat pozornost pilota: "Slezte z toho lustru Donalde. Vidím vás." Jedná se o odkaz na film Jáchyme, hoď ho do stroje. Zde postava Luďka Soboty, který též daboval Pankráce, pronáší úplně stejnou větu.
Na vrakovišti letadel lze v pozadí u Caesarova letadla zahlédnout stíhačku TIE, slavnou loď impéria ze Star Wars.
Postavu Esmeraldy zde nadabovala Petra Hanžlíková, která ji v témže roce (1999) dabovala i přímo v samotné stejnojmenné populární telenovele.
Bašta v kanceláři BIS je kombinací dvou politiků. Má vizáž a barvu hlasu Bašty, odakzuje na BIS, ale dlouhé "eeee," nejistota mezi větami byla typická člena KDU-ČSL Václava Bendu, který zemřel 2. 7. 1999.
Zakladatel hradu Klonenburg, Viktor von Bahamas je odkazem na známého zločince Viktora Koženého

Ostatní

V Polda 2 se vyskytuje postava punkáče, který po vypití koktejlu zvaný Zetor zpívá. "Jede traktor, je to Zetor, jede do hor..." Jedná se o část písně "Traktor" od punkové kapely Visací Zámek.
Jistě většina z vás ví, že v Poldovi 1 bylo spousty věcí, které nikdy nepoužijete. Ve druhém díle, nelze použít nikde jedinou věc a to je model letadla, lze jej natáhnout klíčkem ale to je vše.
Po velmi úspěšné crowdfundové kampani na remaster hry, na webové stránce hithit.com, kde bylo vybráno 1 825 179,- kč. Již bylo oznámeno vydání hry na: 12 .12. 2023.
veka, 08.11.2023, zdroj: vlastní
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 25 minut a 38 sekund.