Pokémon Snap

30.06.1999
10.12.2007
05.01.2017
26.10.2021

Ve hře Pokémon Snap Vás profesor Oak pošle na ostrov Pokémon, kde máte za úkol fotografovat různé Pokémony. Jedete krajinou a fotíte pokémony, tak by se dalo shrnout to, co budete ve hře nejčastěji provádět. K tomu máte na začátku hry pouze kameru, ale postupem času Vám profesor Oak poskytne řadu vylepšení pro lepší snímky. V každém kole můžete pořídit až 60 fotografií, poté si vyberete jednu z nich, která půjde na posouzení, a za kterou jste pak hodnoceni. Hodnotí se umístění Pokémona na snímku, jde také o to, v jaké pozici ho zachytíte, jaká je jeho velikost, atd.

Ve hře naleznete 63 z původních 151 pokémonů včetně Pikachu. Hra také obsahuje 7 úrovní, ke kterým se budete muset opětovně vracet, abyste například našli skryté cíle, nebo alternativní trasu. Ve hře máte k dispozici i speciální položky, které například omráčí, přitáhnou či roztancují pokémona pro lepší snímek.

Ve verzi pro Nintendo Wii si můžete posílat fotografie s kamarády přes Wii Message Board.

Hra byla původně vydána na zařízení 64DD, které se však dobře neprodávalo, proto se vývoj přenesl na klasickou Cartridge.