@Tulareanus (26.03.2024 16:07): Přiznám se, že mi docela chybí givka vzácnějších kousků. Občas dávali legendy nebo mýtické, když už se nedali získat přímo ve hře, klidně kolikrát shiny. Z těch cca 15, co zatím rozdali (v Japonsku jich rozdali mnohem více), je opravdu vzácný jenom Mew, potažmo Darkrai + shiny Lucario, Arcanine a Grimmsnarl. No, snad to ještě v budoucnu aspoň trošku napraví, těch shiny locked pokešů je zatím taky dost a dost.

@Kunick (26.03.2024 19:53): Nemáš zač :) U nás budeme slavit až Pesach, můžeš taky :)
Inak, ak ešte nemáte claimnuté, tak sú dva nové mystery gifty:

Liko's Sprigatito - L1K0W1TH906
Yoasobi's Pawmot - Y0AS0B1B1R1B1R1
@Tulareanus (11.03.2024 12:47): No, je taky hezké vidět tu proměnu hry. Ještě před DLC a zpřístupněným Home to bylo pro většinu hráčů poměrně hardcore. Výběr pokešů byl dost omezený a člověk si musel všechno vypiplat od nuly, a první velké raidy s Charizardem oddělily zrna od plev :) Ale mám respekt k těm, co to dokázali přejít, a především pak k hráčům, co toho nemají příliš k dispozici, jako třeba i ty.

Jo, tu AI už snad mají celkem promyšlenou. V některých případech trochu k vzteku :)
@Tainaru (11.03.2024 11:32): to je zaujímavé čítať, takéto experimentovanie. Ja nemám toľko skúseností a tak veľa IV/EV dobrých pokémonov, aby som skúšal raidovať s nevýhodou. :)

Každopádne tá ai určite vidí efektivitu svojich útokov a určite číta aj abilitu pokémonov, proti ktorým stojí, pretože venusaur proti goodre tiež nepoužíval grass útoky, keďže goodre to nič nerobí a ešte jej to boostuje útok.
@Kunick (10.03.2024 20:29): Dal jsem ten raid ještě s Volcanionem, ačkoliv mi nevyšel můj stěžejní úmysl. Volcanion je fire tera s abilitou Water absorb (healuje ho vodní útok). Touto kombinací jsem chtěl přimět Blastoise, aby používal Hydro pumpu, ale to raidové AI je nějaké moc chytré a on to vůbec nepoužíval. Naopak pořád házel málo efektivní útoky jako Flash Cannon a Aura Sphere. Ale aspoň to Volcanion dokázal přežít s malou podporou healů od NPC, zatímco drtil Blastoise ohnivými útoky s vyvoláním Sunny day. Poté, co Blastoise ztratil štít a použil Shell Smash na extra buffy, mohl Volcanion uplatnit Haze na zrušení všech jeho buffů, čímž dokázal přežít tu druhou část raidu (má trochu horší staty). Item jsem mu dal Charcoal na boost ohnivých útoků.

Musím říct, že v téhle generaci jsou ty raidy docela sranda a celkem zajímavý challenge. Ta ústřední mechanika dává opravdu široké pole působnosti, člověk se na tom může vyblbnout.
To promýšlení taktiky je proto hodně obšírné, je třeba zohlednit všechno možné, takže nemohu říct, že bych měl nějaký konkrétní návod. Ale za ta léta toho mám dost v hlavě, takže mi občas něco zajímavého naskočí. A taky jde o to mít tu potřebnou zásobu dobrých pokešů. Jinak nejdůležitější je zjistit tera typ a moveset protivníka. Podle toho můžeš určit, co bude působit největší damage s nejmenšími ztrátami, a důležité jsou i ty ability. Jako poslední řeším item. Tak ať to jde :)
@Tulareanus (09.03.2024 17:56): Já ho postavil už během příběhu základní hry a nějak ze zvyku ho mám furt v partě :) Ale je pravda že peníze nejsou problém, tak bych ty quickbally používat mohl.

Ditta jsem sehnal dobrého z raidu a pak ho vyměnil do japonska abych měj jinojazyčného

@Tainaru (10.03.2024 13:16): tak to je jiná uroveň hry, Dobře Ty! A jak vlastně vymýšlíš buildy?
@Tulareanus (09.03.2024 14:18)
@Kunick (09.03.2024 14:30)

Tak jsem včera večer neodolal a vyběhl jsem na signál, abych si updatnul raidy ve hře (ještě pořád mi tam offline rotoval Venusaur, heh).

Ten Gallade je zajímavý build. Z fleku by mě nenapadlo ho použít, ale asi to dává smysl, když se dostatečně nabuffuje. Dost dobrý a jsem rád, že vám to oběma vyšlo :)

Nakonec jsem to vzal jako výzvu a šel jsem na Blastoise s fire tera Moltresem (přímá typová nevýhoda proti hydro pumpě). Měl jsem pár neúspěšných pokusů, ale postupně se mi to podařilo vypilovat. Nakonec jsem mu dal Luminous moss (jednorázový item, zvyšuje Sp.Def po ráně vodním útokem), čímž se mi povedlo přežít, než mi vynuloval buffy. Sunny day spam od začátku taky byla nutnost. Zbytek byl částečně dílem štěstí (spoléhal jsem na to, že některé hydro pumpy minou Moltrese, a vychytal jsem i nějaké healy od NPC spoluhráčů). Asi je to vůbec poprvé, co se mi podařil sólo raid s takovou typovou nevýhodou.
Ještě mě napadl jeden build Volcaniona, ale to budu muset otestovat, nejspíše zítra.

Jinak je fajn, že to tu pořád někdo aktivně hraje i po takové době od vydání :)
@Kunick (09.03.2024 14:30): no ja mám dosť slabého ditta, tak by som si mal lepšieho zohnať.

Keďže mám v hre veľa peňazí nemám dedikovaného pokémona na chytanie, ale používam quickball alebo repeatball.
@Tulareanus (09.03.2024 14:18): Ja většinou udělám breeding párty s 5/6 Dittem, takže moc nehypertrainuju :) Ale taky se mi pak hromadí zátky, že si připadám jak ve Falloutu :D

Osobně mam Gallade jako catchslave pokemona, ale nikdy jsem jej neřešil. Ten Tvůj vypadá dobře!
@Kunick (09.03.2024 13:48): on tento gallade sa asi zíde aj do budúcna, lebol ako counter aj na empoleona.

Útoky: sacred sword
Light screen
Swords dance
Mystical fire

Ja som mu hypertrainoval hp, attack a sp.defense.
@Tulareanus (09.03.2024 12:49): Nice! Mě se nechtělo dělat nového pokemona, resp. když jsem to zvladl během pauzy s tím co jsem měl tak jsem to neřešil.

Gallade je zajímavý tip, zkusim se na něj víc mrknout.

Add items - s tím nejde než souhlasit. V podstatě až na vyjímky (metronome, life orb pro specifické situace, Bellibolt s magnetem atd.) ho dávám všem dmg dealerům.
@Tainaru (05.03.2024 13:55): Já ještě ani nenatahal všechny pokemony do Banky na 3DS O:)

Holt jsi jiná liga

Každopádně v rámci oběda jsem si dal pár pokusů - solo Ironhand to těsně nedává, pokud ale na publicku má k sobě supporta tak to jde. Osobně nejlepší run byl, když jsem na publicku picknul support Clodsira - snížil mu accuracy, a pomocí helping hands boostnul nejnadějnějšího spoluhráče. To jsme jej porazili s jedinou smrtí ;)
@Tulareanus (04.03.2024 14:52)
@Kunick (04.03.2024 15:37)

Ono jak se zpřístupnil Home, tak už od té doby raidy moc nedělám, protože jsem si všechno přetáhnul.
Taky Blastoise mám za ta léta na X různých buildů.
Každopádně jsem teď asi na dva týdny na chatě a internet je pro mě vzácný, takže se nejspíš na želví raid nedostanu, jedině že bych si udělal výlet někam na signál :)
@Tulareanus (04.03.2024 14:52): Jsem rád, že to nebylo jen mnou. Ale zase je pravda, že výzva je jednou za čas dobrá.

Já byl vždycky team blue, takže na Blastoisa sa těším, ale předpokládám, že u něj by mohlo být counterů víc. Přeci jen na steel terra type se nabízí dost kandidátů. A jestli bude mít Rain dish abilitu, tak to předpokládám bude o tom ho co nejdřív nukenout, nebo soustavně měnit conditions/změnit a tauntnout.
@Kunick (04.03.2024 14:20): Ja som sa takto na raide asi ešte nezapotil okrem Mewtwo. Chestnaughta nemám a ešte lepší counter Hisui Goodra som tiež nemal, tak som experimentoval s rôznymi ako Dragon/water Goodra s air balloon, decidueye, annihilape, ktorého tiež niekto na internete odporúčal, ale nešlo to. Nakoniec ma zachránil @Tainaru: ktorý mi daroval Hisui Goodra a s tou to bola brnkačka, totiž žiaden venusaurov útok ju nevedel zraniť a ja som ho tak chytil bez toho, aby ma vôbec zranil. Prišlo mi to ako bizár. :)

Každopádne tuším od stredy začína raid na Blastoisa, tak som zvedavý, čo bude ten raid zač.
Tak co, zkoušeli jste Venusaur Tera Raid? Docela výzva a buď jsem na to šel špatně, nebo mě nenapadl lepší counter ale Chestnaught s bulletproof to sólo nedával. A to je chválený i na netu.

Pak jsem měl naštěstí kliku na lobby a sestava 3x Chestnaught a Support Mewtwo zajistila vítězství. Ale i tak to byla dlouhá a těsná bitva.
Jen připomínám v 7* tera raidech je ještě tenhle víkend Empoleon,

Máme kod na Rotom Phone Case:  NE0R0T0MC0VER
kšiltovku  WEARTERASTALCAP
30 quick balls (jen do konce února!)  G0TCHAP0KEM0N
a Expert Belt:  SUPEREFFECT1VE

Už chvíli pak běží  SEEY0U1NPALDEA  (0Atk Gimmighoul) a  TEAMSTAR (Paldean Winds Team Star Revavroom)
@Tainaru (06.02.2024 11:32): V prípade iných hier, ktoré hrám alebo som hral, by som povedal, že super, ale v tomto prípade, že škoda. Fakt sa bojím, čo bude s ďalšou generáciou, či to znova odfláknu.
@Tulareanus (20.01.2024 22:24): Jestli chceš, můžu vybrat pár "jejich" designů a zahrajeme si poznávačku :) Některé ty designy jsou tak okatě vykradené (nikoliv inspirované, ale fakticky vykradené), že to snad ani není možné. Mně připadá, že to za ně dělala nějaká AI, které řekli, aby vybrala několik Pokémonů, vzala z nich konkrétní prvky a složila z nich nějakého Palmona, nebo jak tomu říkají :)
@Charllize (20.01.2024 15:08): Jenže tohle je jak přes kopírák, téměř plagiáty :)
Raději znovu opakuju, že mluvím o designu příšerek. Proto mě zajímá, jestli na to právničtí ninjové z Nintenda skočí.
Tento víkend je raid Blaziken s mightiest mark, pre tých, ktorý ho nemali z prvého eventu (ako napr. ja :D). Je to pomerne easy na solo s Miraidonom.
@Tainaru (21.12.2023 23:29): Dohráno už je dlouho a stejně tak i Teal Mask (už i komplet pokedex) . I na něj už mám rozepsaný komentář - píšu je průběžně a mockrát přepisuju :D

kKaždopádně děkuju :)
@Tulareanus (17.12.2023 22:51): Myslím, že Indigo Disk je o něco delší, ale záleží na tom, co tam chceš všechno plnit. Každopádně to příběhově přímo navazuje na Teal Mask, takže stejně musíš odehrát obojí. Já jsem si pak pokédex vyplnil z Home, takže pro mě odpadlo chytání všech pokešů v terénu. Indigo Disk má i pár vedlejších aktivit, které se plnit nemusí. Ale ještě to prozkoumávám. Koukám, že tam jsou i easter eggy na Black/White. Myslím, že každá část DLC by mohla mít několik málo hodin na příběh.
@Tulareanus (17.12.2023 22:12): Jo, mám ho dohraný a hraju dobrovolnou post game... Mně se teda dost líbí, ale na mě moc nedej, já jsem docela fanboy.
Každopádně se tam dá získat upgrade pro legendárku na lítání (ve vzduchu se dá přepínat glidování a řízený let), což mi přijde super. Nová lokace v Unově je docela velká, a závěr příběhu je v Area zero (dávám bonusové body za želvího pokeše), a samozřejmě jsou tam nějací noví, a taky tuna starších legendárek. Pokédex má 240 čísel, a je tam jeden Pokémon mimo pokédex, kterého zatím nelze nijak získat, zřejmě budoucí event (zdroj: datamining).
@Tainaru (07.12.2023 16:53): Priznám sa, že Dialga mi trochu dala zabrať (niekoľkokrát mi tesne vypršal čas), ale nakoniec som ju sólo dal s mojim Annihilapeom. Palkiu som dal v tíme a najväčší problém bol nájsť voľný raid slot v tom ich katastrofálnom systéme, než samotný boj (použil som tiež annihilape).
Nové kódy do SV, které asi budete chtít:
SH1NYBUDDY - Shiny Lucario - platí do 3. ledna
NEWM00N1SC0MING - Darkrai - platí do 21. prosince

Jinak od 8. do 21. prosince je v 5* raidech Dialga (Scarlet) a Palkia (Violet).
Nezapomeňte že je teď v 7* Hisuian Samurott. Lidi jsou jako obvykle marní, ale Bellibolt to docela dokáže potáhnout :)
Tento víkend je raid na 7* Hisuan Typhlosiona. Dá sa to usólovať, ja som to napr. usóloval s Vaporeonom, ktorý má calm mind a fake tears. Musel som ho však najprv vytrénovať + porobiť pár raidov na exp shardy. Aspoň sa mi pri tom podarilo chytiť shiny Scream taila.
Paldean Winds je mimochodem docela fajn, má lepší animaci, krátkou stopáž a dohromady mají být jen 4 epizody.
Nedávno jsem taky koukal na 4 dílný Path to the Peak (o hraní kartiček), ale je to spíš pro děti a nepřišlo mi to ani moc zábavné.
Jinak pořád sleduju Horizons (dnes vyšel 21. díl) a není to úplně špatné, ale nic extra taky ne. Pořád se tam cestuje různě po světě do různých regionů a Paldea tam byla zatím jen párkrát. Nakonec spíš průměr. Jen občas se tam najde nějaká zajímavá epizoda. Předpokládám, že většina budgetu půjde jako vždy do nějakých dvou-tří zajímavějších epizod s atraktivním soubojem.
U příležitosti vydání nové miniserie zasazené do současné generace Pokémon: Paldean Winds, tu máme další kód na redeem. Zadáním získáte Paldean Winds Cetitan (nepřekvapivě se s ní setkáte i v seriálu).

L1KEAFLUTE
Jako výzva to byla. Jen je škoda, že mew je v podstatě jedina rozumná cesta bez premadu s fakt vypilovanou strategií. Večer jsem to zkusil s botama a s gholdengem... a jako nandává neskutečně.
@Tulareanus (05.09.2023 23:17): Jako na férovku - tenhle Raid fakt neni pro casual hráče, co se nevyznaj v EV's, IV's a nemaj velmi slušně zmáknutý mechaniky Tera Raidů. Což já osobně cenim, ale je to oproti velmi easy single-player kampani až absurdní obtížnostní skok do úplně jiný galaxie, kiddos co se po dohrání maingame části (která tě vůbec tenhle systém nenaučí, resp. naprosto neni potřeba ho zmáknout už proto jak snadný je bejt overlevelled) chtěj do Raidu zapojit jsou totálně bez šance a akorát na ně budou všichni nas*aný...

A jj, Leech Life/Swords Dance/Struggle Bug je podle mě pro tuhle Raid top set a 4. move je flexibilní, já tam prsknul Misty Terrain, aby Mewtwo nezačal chrápat (a byl jsem z naší grupy jedinej, takže se to vyplatilo :)
Gratulka všem :)
Koukal jsem, že to jde i sólovat, ale přijde mi to roztahané a moc práce.

Tak teď už jenom týden k DLC...
@Kunick (05.09.2023 23:02): No a to nehovorím o prípadoch, kedy prišiel hráč s random charizardom alebo iným random pokémonom.... Po dvoch takých som už rovno resetoval hru, keďže pokiaľ viem, normálne sa to leavnuť nedá a ten fight je extra dlhý.

Ja som to dal s Mewom bug tera a buildom:
Leech Life
Swords Dance
Struggle Bug
Light Screen

Hral som to tak, že turn 1 som dával struggle bug, všímal som si, kto dal čo, ak nikto nedal light screen, tak som dal light screen T2, inak som šiel T2 - T4 Swords dance, potom leech life a keď už som bol terastilizovaný, tak som bol v podstate v kombinácii s itemom leftovers v podstate nesmrteľný, môj mew mal v tom fighte 600 HP. Keď Mewtwo dával calm mind, tak som prihodil struggle bug, inak som šiel leech life a keď nulifikoval našu stranu, tak som išiel znova 3x swords dance a pokračoval som s leech life potom.
@Tulareanus (05.09.2023 22:57): jo, lidi jsou blbí. Já měl štěstí, že minimálně jeden věděl o co jde a když jsme mu oba debuffli accuracy tak Ti ostatní stačílo když aspon nějaký dmg dali.

Ono taky dost záleží jak chytře plánuješ a jak M2 scházuje stat changes ze sebe a z vás. Protože boost z metronomu chce aspoň ty 3 útoky za sebou aby byl výhodný,
A špatný tera type nechápu vůbec. Nijak to nehrotím ale stejně mám stovky shardů všech typů.
@Kunick (05.09.2023 22:47): Mne sa niekoľkokrát stalo, že hoci bol 4x mew, tak jednoducho 2 mew neútočili vôbec alebo nepoužívali swords dance, prípadne terastalizovali do úplne irelevantného typu, vďaka čomu stratili aj tú výhodu, ktorú mali proti psystriku. A tiež nechápem to, že keď už niekto dával dmg aj keď si dal 3x swords dance a potom leech life, tak dávali polovicu dmgu, oproti tomu, čo som dával ja, takže vo väčšine prípadov a aj v tom víťaznom som dal viac dmgu, než ostatní traja dokopy.
Ja som sa k tomu dostal až dnes a s tými hráčmi je to agónia. Aj tí čo si vygooglili mew si už nepozreli zmysel a účel movesetu...

EDIT: a krátko na to, ako som to napísal, sa mi konečne podarilo zložiť partiu, ktorá vedela, čo robí a mewtwo sme získali.
Tak už jsem se taky dostal k tera raidu. nejdřív jeden cvičný s boty a pak naostro s lidmi. Ten jsem teda nejdřív 2x leavnul, protože pokud někdo picknul třeba greninju...Ale na ostro pohoda.

Nejdřív asi 3x mudshot (dával ještě minimálně jeden další hráč), pak 3x sword dance a pak leech life, příp pokud si shodil debufy tak opět mudshoty. Dlouhý boj, ale nikdo neumřel a v záloze jsem ještě měl amnesii ale nepoužil jsem. Mohl jsem dát ten strugle. Item metronom ale zvažoval jsem i Silver powder.
@stromz (01.09.2023 16:55): Gratuluju :)
Původně jsem měl jak Metronome, tak i Struggle bug a Swords dance, ale bylo pro mě těžký najít skupinu, která ví, co dělá, takže jsem to pak víc soustředil na to, abych přežil :)
Ale zkusím to pak ještě znova, třeba už se mezitím ostatní víc poučí.

EDIT: jop, tak už jsem ho taky dal se Struggle bugem a Swords dance. Ale leftovers jsem si stejně nechal :)

Ohledně DLC mám stejné obavy.
Tak jsem ho taky právě zkosil :)

4x Mew (Bug Tera) je opravdu nej strategie, vyplatí se vyplácat na něj (jinak celkem zbytečný) Bug Tera Shards, protože ty odměny tentokrát fakt stojej za to.

Kdyžtak týpek zde tu strategii dobře shrnuje - https://www.youtube.com/watch?v=VX8czy_Cok0&t=400s (@Tainaru - Struggle Bug je nutnost, ale místo Pounce rozhodně doporučuju Leech Life + Swords Dance a jako item Metronome, klasickej Shelll Bell neni s boosted Leech Life vůbec potřeba)

Btw na Scarlet/Violet sice většinou nadávám jak špaček, ale tyhle občasný expertní post-game výzvy oceňuju, to v minulejch gens prakticky nebylo (horší je, že na 99% očekávám opět faux-pas kdy v DLC budou trenéři max. kolem úrovně 70 - což s tunou příšer s Lv100 rovná se naprosto zero challenge... kdy asi Gamefreak dokáže přinést DLC se standardně zvýšenou obtížností, tak v r. 2035?)
@Tulareanus (01.09.2023 15:35): Dali jsme ho v partě, všichni měli Mewa (bug tera). Protože Mew v tomhle raidu dává stat boost.

Mew2 začíná raid s Calm mind a průběžně ho nahazuje znovu, zvyšuje si tím SpAtk a SpDef, takže pokud se mu to hned něčím kontinuálně nesnižuje, je z něj za chvíli killing machine. Má útoky jako třeba Ice beam, Psystrike, Aura sphere, Rest a má u sebe Chesto berry. Když přijde o svůj tera štít, dá okamžitě Rest, vyhealuje se a sežere Chesto berry, aby se probudil. Proto je třeba dát mu před shozením štítu nějaký electric/misty terrain, aby nedal Rest.

Debuffy na něj: Struggle bug (-SpAtk), Acid Spray (-SpDef) apod.

Můj moveset: Electric terrain, Leech life, Pounce (útok + snižuje mu speed), Calm mind.
Build: Bug tera, 252 SpAtk/252 Def. Protože je o stupeň pomalejší než Mew2, tak jsem mu dal ten útok Pounce, kterým začínám raid a nahodím ho po každém debuffu. Item Leftovers.

Ostatní používané útoky: Life Dew (support heal), Reflect (užitečná obrana), Swords Dance (osobní buff).
Mewtwo ode dneška v raidech do 17. září. Je dost silný, ale s vhodnou partou se mi ho podařilo udolat. Je možné ho jednou chytit.
@Tulareanus (12.08.2023 15:48): k tomu bohuzel neni co dodat, matlaci. A tenhle fail uz byl v Gen 8, kdy nebylo mozny vyhledat v boxech mony mimo SwSh pokedex.

A jasne, ze to ZASE nefunguje! Pritom uplne easy peasy vec k opraveni - ale proc se snazit, kdyz to sype stovky milionu i tak... (bonusem je, ze kdyz to clovek nadnese na nejakym pokemonnim subforu jako vec k opraveni, tak pulka fanboys se stockholmskym syndromem mu pise veci typu 'it's not that serious' nebo 'you can search for type combos to bypass the issue - but you'd rather complain' - coz je na pest snad jeste vic nez amateri v Gamefreaku)

Stejne tak me vytacej FURT nefungujici tlacitka LR pro rychlej scrolling v itemech nebo pokedexu, vec ktera bezproblemove fachala uz tak od Black/White - a najednou je to v pici a ze by je napadlo to opatchovat? Nope.
Bože, neznášam to UI a boxes v pokémone. Mám 15 boxov plných pokémonov, získal som z mystery giftu mewa. Nejde vyhľadať, lebo sa dá vyhľadávať len v 400 pokémonoch, ktorí boli pôvodne v hre. Kým som ho v tých boxoch našiel (občas tam mám prázdne sloty v niektorých), tak to bol pain.
Všeobecne by určite pomohlo aj to, keby mali pokémoni time stamp, kedy som ich získal a podľa toho si ich usporiadať napr. od najnovších. To by tiež pomohlo, ale to by nemohol tú hru robiť predpotopný gamefreak.

btw: pre tých, čo nemajú, nejaké kódy, ktor na konci mesiaca vypršia:

DARKTERA0006 - dark tera type Charizard
THA12022CHAMP - Shiny Grimmsnarl
23WCSGASTR0D0N - Gastrodon
@Tainaru (12.07.2023 16:53): Právě checkuju to video o Gamefreaku - dost zajímavý!

Tenhle komentář z diskuze asi mluví za vše: 'The fact that employees admit that gamefreak technology and programming skills is 2-3 generations behind... '

Ano, je to na posledních produktech Gamefreaku lehce vidět :D

PS: Mew-a nepropásněte, freebie Mythicals jsou stále dost velká vzácnost :-)
Heh, narazil jsem na video, kde autor prochází některé zaměstnanecké recenze Game Freaku a jsou tam docela dobře vidět konkrétní problémy vedoucí ke "kvalitám" dnešních pokémoních her. Týká se to především morálky zaměstnanců, neochoty se posouvat dál a nedostatek talentů v týmu. Ale samozřejmě i další věci. Třeba to někoho zaujme.
@Tulareanus (09.07.2023 17:44): Ako je to trosku lenivejsie, zo strany autorov, o tom sa hadat nebudem :) Pre mna asi zatial ostava najlepsia pokemon hra (zo Switch generacie) Sword/Shield. Ale ako hovorim, i Scarlet malo svoje pekne momenty, niektore fajn miesta, ale i svoje muchy.
@MickTheMage (09.07.2023 16:02): no práveže mne prišlo, že singleplayer postgame contentu veľa nebolo a školské turnaje by si zaslúžili viac kôl alebo viac interakcie postáv. Nie len opakovanie jednej tej istej hlášky v roku 2022. Na druhej strane tie hlášky učiteľov v tom turnaji patria imho k tomu najviac cringe v celej hre.
Nakoniec to bolo celkom fajn. Okrem toho i po zaverecnych titulkoch je tam stale co mrte robit, mno, ale to uvidime. :)
Tak díky za odpovědi, nakonec jsem oželel profesorku Sadu a vzal Violet.
@dupo (07.07.2023 11:46): Legends Arceus som nehral, ale v S/V je peňazí až príliš (človek ľahko nahorduje aj predmety ako nugget, pearl a podobne, ktoré slúžia len na predaj do obchodu) a základné potreby okrem úplneho úvodu a neskôr ultra ballov, nie je vlastne vôbec treba kupovať, lebo sa ich po svete nachádza pohodené strašné kvantum.

Nie je dôvod ani chytať tých istých pokémonov viackrát, pokiaľ ti nejde o nejaké breedovanie alebo zbieranie rôznych vizuálnych variantov, ktoré niektoré druhy majú. :)
@Tainaru (07.07.2023 11:32): Ok, děkuji. Ono to chytání pro kompletaci mi nevadí, spíš mi v Legends vadilo, že jsem musel chytat stejný Pokémony pořád dokola, ať už kvůli levelování, tak kvůli penězům.
@dupo (07.07.2023 09:10): Menu s online raidy jsou pro obě hry společné, tak to máš asi jedno.
Ohledně chytání... no, jestli chceš mířit na kompletaci pokédexu, tak se nachytáš opravdu hodně. Ale hru můžeš projít i jenom s několika pokeši v týmu, které leveluješ. Dneska už není moc problém sehnat někoho na výměnu, nejlépe k tomu slouží skupiny na FB. Spíš se řiď svými osobními preferencemi nebo legendárkou na obalu hry, protože s ní strávíš hodně času.
Scarlet nebo Violet? Někde jsem četl, že ve Violet je snazší najít spoluhráče pro Raidy, protože ho má víc lidí, ale zase se Scarlet snáž najdu někoho na výměnu.
Na Legends mi vadilo, že jsem musel hlavně chytat, spíš než bojovat. Je to tu stejné, nebo je to víc zaměřené na bojování?
@Kunick (28.06.2023 07:33): No, za mě osobně by to chtělo ještě víc info, ale klidně je můžeš přidat, určitě se nebráním (případně kdyby chtěl někdo přidat třeba i Advance Wars 1+2, tak taky fajn) :)
Jo a díky za toho detektiva!
@Kunick (27.06.2023 23:51): Určitě je dobře, že se pokusili vůbec něco takového vymyslet, a nakonec je to lepší, než kdyby tam dali nějakou ultimátní nabušenou příšeru :) Ale teda když jsem viděl poprvé Gimmighoula, tak jsem si vážně myslel, že někdo jenom trollí :D
@Tainaru (27.06.2023 23:42): :D s tím souhlasím. Ale považuju to za vtip dobrý... potřebovat k evoluci tisícího pokémona 999 mincí je pěkné použití. A chest a roaming verze jsou taky supercute. Za mě podařený design.
Tak jsem zapl pár raidů, a shiny gimmeghoul je doma. Ale teda vzhledově je to jak z toho vtipu - v pokemonech jsou shiny zelení, růžoví, zlatí a nevýrazní :D
tak predsa len koniec maja :D pokus cislo dva je stanoveny na 30.5. a snad to uz nezmenia :D