@Tainaru (02.07.2022 14:34): Tie animácie pokémonov na začiatku boja v Crystal najprv pôsobili cool, kým človek nepríde do praxe a nezistí, že ho to vlastne otravuje, lebo sa mu tým každý súboj vlastne spomaľuje, takže som bol radšej bez toho. Na crystal sa mi páčilo, že bol čiastočne vyriešený nedostatok evolučných kameňov tým, že tréneri, ktorých hráč porazí a dajú mu telefónne číslo, mu občas dajú nejaký evolučný kameň. Suicune a rozšírenie jej príbehu bolo tiež fajn. To s Celebim na 3DS som nevedel, ale tak ja 3DS ani nemám (sestra má, ale vlastne som nikdy ani nepozeral, že ako sa na tom hrá, hoci ona hráva na tom v podstate asi len pokémon hry). Tá dievčenská postava je samozrejme veľké plus pre hráčky. Osobne mi ale chýbal v Crystal pilier mojej družiny a to Mareep/Fluffy/Ampharos. :) No a tie spomínané animácie ma zdržovali. No a ešte ma dosť po Yellow sklamalo, že v Crystal hráč nemá možnosť postupne pri jednom hraní získať všetkých troch štartovacích pokémonov. :)
@Tulareanus (02.07.2022 14:03): Přesně, po první generaci to byl velký krok :) Já mám Silver a Gold taky rád (Silver upřednostňuju kvůli Lugiovi), ale Crystal to podle mě celé vylepšil. Přidal další minimalistické animace, dívčí postavu (jsou nějací lidi, co to oceňují), Suicune má vlastní tajemný příběh, a hlavně v Crystalu na 3DS se dá chytit Celebi, což považuju asi za to nejdůležitější. Ale samozřejmě, každému po jeho, dávám to jen jako tip.

Moje první pokusy o zahrání první generace byly dost hrozné, co si pamatuju :) Byl jsem totální salát a taky jsem nevěděl, jak se má co používat, takže mi to dost trvalo, než jsem se někam dostal. Ale tak bavilo mě to.

@raisen (02.07.2022 14:33): Jo až tak? Nu dobrá :)
@Tulareanus (02.07.2022 14:03): Taky tak. Ale nemá to na to, že jsem vůbec netušil, že potřebuji Cut HM abych se dostal na stadion, a moje čistá dětská logika se snažila vyvinout Pidgeotta abych k němu mohl předělat.

Yeah, I did that.
@raisen (02.07.2022 13:39): Ach Gold, to je asi môj najobľúbenejší diel celej série. Tak veľa fajn obsahu a taký veľký gameplay pokrok po prvej generácii. A oproti Silver to mám ten kúsok radšej práve kvôli tomu, že mám radšej Ho-Oha než Lugiu a myslím, že aj tých pár pokémonov, ktorí sa dajú exklúzivne chytiť len vo verzii Gold, mi viac sadlo. Ale prešiel som aj Silver, aj Crystal.

Inak mne vždy prišlo, že v prvej generácii je na Brocka celkom ultimátne chytiť vo Viridian Forest Caterpie, vylevelovať aspoň na level 10 a Butterfree, aby mala confusion a už to išlo ľahko.

@Tainaru (02.07.2022 11:54): Čo sa týka náročnosti mi príde retrospektívne prvá generácia stále najťažšia, čo do veľkosti dungeonov (napr. Rock Tunnel mi prišiel šialený overkill, čo sa týka veľkosti, špeciálne na tú časť hry) a počtu náhodných stretnutí s pokémonmi, ktoré mi prišli častejšie než v neskorších hrách. A aj Elite four (hlavne Lance) a viacerí tréneri mali celkovo vyššie levely než v neskorších generáciach oproti tomu, na akej úrovni bol v tej dobe hráč bez grindu.

Inak moja vlastná storka - ako prvú pokémon hru som hral blue a vôbec som netušil ako fungujú HMka a nenašiel som po Vermillion city HM Flash, lebo ten Oakov asistent bol na úplne od veci mieste (ďalšia vec, čo bola imho ťažšia, že key predmety boli viackrát vyslovene schované) a prešiel som tak rock tunnel celý až do Lavender Town po tme. :D
@raisen (02.07.2022 13:39): Inu, život v pokémoních hrách je s max repelem mnohem jednodušší, někdy to určitě zkus :)

A druhou generaci už budeš hrát na 3DS? Nechceš raději zahrát rovnou Crystal?
@Tainaru (02.07.2022 11:54): Ano, bez repelu a měla bych si zvyknout je více používat, možná bych tou hrou prošla dvakrát rychleji :D Takto mi to trvalo přes 24 hodin a to jsem se vykašlala na chytání všech dostupných Pokémonů, protože to byl jen emulátor.

Dalším dílem bude Gold :)
@raisen (komentář): Projít celým tím podzemím (bez repelu?) až k Articunovi a zjistit, že nemáš masterball... to už je materiál na meme :D
Gratuluji k dohrání. To mě tedy překvapilo, že ti to přišlo jednodušší než novější hry. Ale opět to dokazuje poměrně velkou variabilitu v přístupu k hraní pokémoních her. I když, dneska by i kdekdo řekl, že zdlouhavější hra znemaná automaticky těžší obtížnost, lol.
Dobře, že jsi zametla i s Giovannim a já jsem taky potěšen, že ses pustila do pokémoních kořenů.