@Tulareanus (28.02.2024 16:13): Já úplně nechci, aby to vyznělo, že jsem nějaký zastánce open worldu. Respektive, nemám proti němu námitky, ale musel by být fakt dobře udělaný, jak už jsme to řešili u Scarletu. V pokémoních hrách zatím moc dobře nefunguje, ale taky nemůžu říct, že bych se u něj nebavil. Nejhezčí open worldy jsem zažil v Xenoblade hrách.
Ta linearita je vždy spojena i s tím příběhem, někam tě to vede, expy jsou víc pod kontrolou, je to přísnější v tom, co můžeš a nemůžeš. Taky si myslím, že tohle pokešům svědčí líp.
Ohledně Johta a Unovy... na jednu stranu by bylo mít fajn všechny Pokémony všech generací po kupě na jedné konzoli, na druhou stranu hrozí ta klasická rizika uspěchanosti, takže je pochopitelné, že by bylo lepší, kdyby si s tím dali na čas a pořádně to dotáhli (a jestlipak to pojede to na další konzoli bez problému?). Kdo by ty potenciální remaky udělal, nevím. Jsou nějaké spekulace, ale nechci nervovat :)
@Tainaru (28.02.2024 16:01): O tých vodítkach som nevedel, že to majú bežne. Kažodpádne mne to Johto nesedí len z toho hľadiska, že remake už raz bol (hoci strašne dávno) a že teraz Legends dali X & Y, takže kam by to sedelo? Ešte iný spinoff, pri gamefreak šibeničnému tempu vydávania a vlastnej technickej nekompetentnosti, ak by niečo bolo, tak asi iné štúdio, nie? A ak by bol remake čohokoľvek, tak dúfam, že už aspoň v štýle Sword/Shield, možno by to bolo aj lepšie než úplny open world bez "života". Ja som si teraz znova uvedomil aj pri tom Indigo disku, ktorý mám rozohraný, biomy vyzerajú cool a aj to, že máš v deji niekoľko výraznejších postáv. No na druhej strane v starších lineárnejších pokémon hrách si mal vždy v každej oblasti alebo meste nejakú špeciálnu aktivitu alebo "dungeon", ktorým sa to odlišovalo od iných miest alebo oblastí. No a toto väčšina Scarlet/Violet vôbec nemá a pri tej veľkosti to obzvlášť človek vidí, aké je to prázdne.
@Tulareanus (28.02.2024 14:16): Jasné, u Game Freaku člověk nikdy neví. Ale jejich hry jsou známé tím, že v každé nechávají nějaká vodítka pro jejich další hru, a zatím to taky všechno poukazuje na Johto nebo Unovu. Zvláště v posledním Detektivovi Pikachu je dobře viditelný na obrazech Ho-oh a Lugia, a to by tam jenom tak nebylo. Ale holt zase musíme počkat a uvidíme (už začínám mít averzi na tuhle větu lol).
Hoci som Arceus ešte nehral, tak som rád, že sa na tieto spinoffy nevykašľali, lebo som sa bál, že po tom, ako sa Arceus predával menej (ale stále imho dobre) než hlavná séria, tak ďalšia hra nebude.

X & Y generáciu som nehral, ale čiastočne možno zvolili tú, lebo piatu Black & White budú možno remakovať?

@Tainaru (27.02.2024 18:02): Unova mi ešte dáva zmysel, ale najpriek tomu, že mám Johto strašne rád, tak to mi príde len ako wishful thinking.
@Kunick (27.02.2024 16:45): Jakože ti to zní třeba jako menza? :) Pizzamon tam určitě bude!

Ony ty staré cesty ale vedly povětšinou někde přírodou a všelijakým terénem, což mi naprosto vyhovuje :) Mám rád různá zákoutí ve starších hrách.
Stromz by asi zas nadával na přelevelování, ale co :)

Jinak trochu se zamýšlím nad tím, jak se to ohlášení vyvinulo. Zároveň mi přijde divné, že by letos žádná nová větší hra nebyla. Tak tohle je napůl spekulace a napůl přání:
Na konci prezentace jsme viděli unowní vzkaz Soeyue, což je patrně anagram See you. Když ta písmena vztáhneme symbolicky na generace, tak 2, 5 a 6 jsou přehozená (tedy Johto, Unova a Kalos). Teoreticky by to mohlo znamenat, že ohlášení Kalosu upřednostnili před Johto a Unovou, a ohlášení na letošek si stále nechávají v rukávu na červnový direct, takže nakonec třeba ještě přece jen dostaneme Johto a/nebo Unovu. Tím pádem by mohla mít i raisen pravdu. Hmm...?
@Tainaru (27.02.2024 16:28): :D PLZA? Ok, tak to zní jako kulinářský institut. Pokud tam nebude pizza pokemon tak to nehraju ;)

Mě vyhovovaly staré cesty, které šly vyčistit. Věděl jsem že mám hotovo a pokud nepotřebuju na daném místě nějakou konkrétní věc, tak tam nemusím pláchnout. Já rád kompletuju, ideálně už v průběhu hraní. Proto jsem taky nikdy neměl problémy, protože snahou najít všechno co jde v dané lokaci jsem se skoro vždycky přeleveloval O:)
@Kunick (27.02.2024 16:15): Jasně, však každý má jiné preference, a to je přece dobře :) Co vlastně vyhledáváš ty?

Lumiose City je jen jedno z vícero věcí, co nemám rád na XY. Ale třeba ta venkovská městečka nebo vesničky se mi tam celkem líbí.
Teď jsem navíc četl názor, že PLZA (je lepší PLAZ?) se bude celý odehrávat pouze v Lumiose City. Tak to teda už vůbec nevím, co si o tom myslet. Snad radši nic :) No, bude to muset být fakt dobré.
@raisen (27.02.2024 15:36): :D taky jsem spíš oaptrný co se týče těšení :)

@Tainaru (27.02.2024 15:44): Vtipné jak v pokemonech vyhledáváme naprosto odlišné věci :D

A ohledně města jsem měl ještě jednu myšlenku ale to myslím, že nehrozí - ze začátku to byl feeling jako kdyby to bylo sim city ...ale nevím jak moc by šlo a jestli by stavení města nebylo spíš povinnou aktivitou jakou mají všechny opeworldy.
@Kunick (27.02.2024 15:32): Ono to Lumiose City je takové megapolis. Nebo spíš mělo být, ale vznikl z toho kruhový paprsčitý labyrint, kde v každém bloku byla řada úplně stejných kaváren a obchůdků, takže nikdy nebylo možné se v tom normálně orientovat nebo zjistit, na kterou světovou stranu zrovna hráč míří. Jen si na to vzpomenu a mám z toho osypky :) Tak proto doufám, že to město nějak vymazlí. Ale jen na okraj, osobně preferuju v Pokémonech přírodu, proto bych byl raději, kdyby tam to město snad ani nebylo. Anebo třeba ruiny v daleké budoucnosti. V ideálním případě z Lumiose udělají nějaký hub a okolo už jenom open world (ale tentokrát bez instancí, prosím).
@Kunick (27.02.2024 15:24): Osobně mě překvapilo, že to nebylo ani Johto, ani Unova. XY je pro mě nejhorší mainline hra, tak doufám, že to tímhle pořádně napraví a budou se snažit. Na další konzoli by to mohlo vypadat pěkně a mega evoluce vítám.
Tak co říkáte na nový díl? Za mě docela futuristic vibe, ale líbí se mi. Bral bych kdyby jeli 3D legend sérii a klasickou 2D. Něco jako Metroid. Každopádně oznámena na 2025 je zajímavé ohledně potenciálního nástupce Switche. Tohle by měla být jasna systém seller hra
@Tainaru (18.01.2023 18:14): No já totiž dohrál hru a chtěl víc a toto se prostě nabídlo jako vhodná motivace. =) Mám v tom nějakých 110 hodin a pořád bych to chtěl hrát dál, jen už moc nevím co. Jen tak pro zábavu bojovat ve vesnici moc dlouho už nezabaví a lovení shiny mi moc neříká. Díky množství Pokémonů všude kolem a massive mass outbreak jich mám nakonec 18, ale skoro všichni jsou prostě jen škaredější varianty těch normálních.
@KRoman47 (18.01.2023 14:56): No pokud jsi měl předtím menší levely, tak to pak chápu, že ti to zabralo víc než týden :)
Na druhou stranu není zas tak moc lidí, co by se do toho chtělo pustit jenom kvůli té malé značce na save kartě, a tobě se to podařilo i přes ztížené podmínky, takže gratuluji! :)

Další díl Legends by byl fajn, ale pochybuju o něm... uvidíme, co letos ohlásí na Pokémon Day.
@Tainaru (17.01.2023 21:54): Říkal jsem si, že cestu k Arceovi využiji k tréninku - přijde mi jako nejrychlejší způsob a jako bonus k tomu odměny. Tak nakonec se mi dnes podařilo pokořit, dokonce jsem se samotným Arceem pokračoval až do 89. souboje, ale moc jsem to už neřešil, přitom kolem 40. už to se mnou vypadalo bledě.
Takže teď by mohli už vydat další díl Pokemon Legends.
@KRoman47 (17.01.2023 19:22): Když píšeš, že sis přidal pár levelů, tak to znamená, žes neměl pokeše rovnou na 100. levelu? Já tedy ano, ale to chápu jako samozřejmost.
Ten recover jsem použil jen jednou za čas, zato rest bych taky nepoužil :) Výhodu pak má právě Cresselia s Lunar Blessing, který nejen že jí vyhealuje, ale taky způsobuje vyšší šanci na to, že ji protivník mine. Občas to celkem pomohlo, zejména proti Arceusovi. On navíc mění typ tím způsobem, že je efektivní proti tomu, co zrovna používáš ty, a jeho Judgement dává docela slušné pecky.
Super efektivní rány jsem v druhé půlce obvykle potřeboval aspoň dvě na každého pokeše.
No kdybys měl online, tak ti klidně pošlu můj tým, aby sis to s ním vybojoval. Jestli chceš, tak ti i vypíšu podrobné složení týmu s útoky s případnými tipy.
@Tainaru (15.01.2023 23:26): Tak já zatím štěstí neměl. Užil jsem rad Tvých a z redditu a při prvním pokusu se dostal do 38. souboje, tak jsem si nacheatoval pár levelů s exp candy a druhý pokus projel ještě dřív než ten první. No nemám moc štěstí, recovery se mi nedaří moc používat, obvykle při tom ztratím víc, než získám. A třeba s rest mám naprostou smůlu, k čemu je doplnění života, když Pokemon pak usne a dostal totální nakládačku ve spánku. Já obvykle hrál Pokémony tak, že jsem měl vyšší levels a snažil se dávat KO jednou superefektivní ránou, ale to tady nejde. S PvP třeba nemám žádnou zkušenost, ale mít Arceus PvP, tak bych si i ten online kvůli tomu zaplatil, škoda.
@KRoman47 (15.01.2023 15:22): Tak jsem na to skočil a povedlo se. Můj tým byl dark Arceus, Cresselia, Porygon-Z, Mesprit, Gastrodon, Lilligant. Všichni na max a u všech moveset s jedním Recover, Cresselia s Lunar Blessing. Díky tomu si můžeš dovolit i wish s obětováním HP ve prospěch double points. Když to tak uděláš každé kolo, tak na Arceuse bys měl mít i dostatek points, aby sis před ním případně oživil partu a PP. Arceus mi pak sice vyřadil OH-KO Porygona-Z, ale Cresselia si s ním poradila.
@Tainaru (14.01.2023 23:54): Dnes jsem se dostal do 39. kola a dál ani prd. Tým asi nemá ani smysl popisovat, celý na lvl 100 se všemi atributy na lvl 10, ale stejně se to s ním nedá. Je to dost o náhodě, jakou trojici hra nabídne, co si člověk zvolí, kolik získá bodů a jak s nimi zachází. Každopádně po 30. kole mají všichni protivníci též level 100 a zkrátka vždy mají proti mému týmu super efektivní útok a často táhnou za jedno kolo 2x (agile a následně strong styl), takže pokud nesejmu já je první ránou, tak končí KO někdo z mého týmu. Bavil jsem se tím asi týden, ale je načase to vzdát, trpělivost došla. Dynamax Adventure v DLC ke Sword/Shield mě bavil více. Tak jako tak je sice pěkné, že do hry něco přidali a zdarma, ale plnohodnotné DLC by bylo lepší, jenže to je už celkem jistě, že žádné nebude.
@KRoman47 (14.01.2023 23:05): 37. zápas? To jsi dobrej, co máš za tým?
Jak to tenkrát přišlo s free updatem, tak jsem to po několika pokusech jen odložil na neurčito a pak už jsem se k tomu nevrátil, taky mi to nepřišlo nijak prioritní. Ale zase bych to mohl zkusit.
Asi trochu s křížkem po funuse, přesto se ze zvědavosti zeptám. Porazil tu někdo Arceuse v Ethernal Battle (50. zápas)? Zatím jsem dohrál všechny requesty, včetně všech Path of Solitude a právě zkouším ten Ethernal Battle, zatím jsem se dostal do 37. zápasu, docela mazec, ale pořád mě to motivuje se ke hře vracet. (Hru jsem koupil teprve nedávno po tom, co se Scarlet/Violet ukázaly být úplná srágora.)
@raisen (08.07.2022 17:48): Docela by to mohli rozvést, to jo. Ideálně ještě nějak lépe :)
Hoenn už měl jednou svůj samostatný remake, tak tam to moc nevidím, ale třeba Johto by mohlo. Zvlášť, když je tam Celebi.
Pak se ještě nabízí nejaká forma Unovy (WB), po čemž volá další početná skupina fanoušků, ale osobně bych teď byl pro Johto :)
Tak schválně, jestli příští rok něco zajímavého ohlásí.
@Tainaru (08.07.2022 17:09): Určitě to je osvěžení v sérii a docela bych byla ráda, kdyby na to navázal nějaký další díl Legends a kdyby se z toho stala nějaká odbočka. Svět Pokémonů je bohatý, takže by nebyl problém se vrátit do minulosti v jiném regionu. Třeba Hoenn :)
@raisen (komentář): Shrnula jsi to střízlivě. Ale je to fajn, že se ti podařilo chytit ty čtyři obláčky. Když na ně člověk naběhne jen tak, dokáže to pěkně vyfrustrovat.
Já jsem vkládal naděje do toho free updatu, co už vyšel, ale bohužel jenom přidal nějaké úkoly a challenges navíc, nic extra a další zřejmě už nebude.
Nakonec, pokud se hisuiští Pokémoni neobjeví v dalších generacích, to bude titul exkluzivní pro sběr hisuiských pokešů a patrně nejvhodnější hra pro shiny hunt. Myslím ale, že bylo dobré si to zahrát :)
@stromz (12.02.2022 13:12): Vskutku, nejužitečnější je mít nastražené slechy.

Aspoň se přestane mračit :D

Jinak koukal jsem dneska na to čtyřdílné anime, co vyšlo na amazon prime, a působí to na mě tak, že ty události v anime a ve hře by se mohly teoreticky přímo ovlivňovat.
Nad horou Coronet je týmem Galaxy vytvořen rift, do kterého proniknou paprsky ovlivňující agresivitu Pokémonů. Vše se vyřeší, ale je třeba napravit škody v Hisui. A protože Arceus sám nikdy nic neřeší na vlastní triko, tak do riftu pošle hráče, aby zjednal pořádek...?
@Tainaru (11.02.2022 16:09): Jo počkej, takže se jen ozve cinknutí a neobjeví nějaká notifikace? Musím mrknout na nějaký video, já občas hraju i bez zvuku..

Good idea s Voltorbem! Nějak se mi nedaří najít uspokojivej obrázek, ale mrknu ještě ;-))
@stromz (11.02.2022 14:35): Prý je dobré vypnout nebo utlumit hudbu na pozadí a naopak zvýraznit zvuky ve hře. Protože když se zrovna soustředíš na něco jiného, tak to vůbec nemusíš vnímat. A někdy se taky může stát, že to cinknutí zanikne mezi jinými zvuky, takže není dobré na to úplně spoléhat. Musíš být stále v pozoru :)
PS. neměl by sis změnit ikonku na hisuiského Voltorba? :D
@Tainaru (10.02.2022 21:52): Zatim mi kromě Ponyty spadl ze stromu akorát Burmy, takže jsem zatim nezažil to cinknutí nebo-co-to-je co zmiňuješ. Ale určitě fajn vědět, že se to může stát :)
Hej a teda postgame opravdu dobrá.

Plnění dexu na komplet asi bude chvílema trochu přehnanej grind, ale zatim mě to spíš zpestřuje hraní - nutí mě to používat pestrej set monů a každou chvíli je měnit.

Teprv teď mi došlo, jak efektivní jsou při lovu ty koláčky a checkování, co která potvora žere :-) Hezkej systém. Celou hru jsem si při obtížnějším chytání vystačil s Ultra Balls, paralýzou/spánkem, False Swipe nebo Oran Berries - ale teď koukám, že ty dortíky zvyšujou šanci chytit příšeru o hodně víc! Fajnový, hráč si tak může přirozeně vybírat, kterej styl chytání mu víc vyhovuje a jestli se třeba s dortíkama chce sr*t.

Když se objevily titulky, přišlo mi, že to přece jen nebylo tak dlouhý a něco tomu chybělo...

...ale opravdu tuhej souboj s Valem, kdy člověk musí po 6v6 souboji ještě NADVAKRÁT sejmout Giratinu - tak tady jsem napoprvé neuspěl ani já :-) a oproti původním hrám Giratina najednou působila opravdu jako nesmírně efektní záporák.

A k tomu ještě do Hisui přicestovali Tornadus, Thundurus a Landorus! Pecka, to už jsem fakt nečekal. K tomu ještě aspoň jeden úspěšnej crossover s BDSP - viz quest The Sea's Legend, že je ta knížka schovaná v Canalave Library v BDSP je hezký :) (byť nevšiml jsem si jí hlavně proto, že rozdíly oproti Diamond/Pearl jsou tak minimální, že jsem na každou knihovnu neviděl důvod klikat)

A ty swarms jsou tentokrát opravdu swarms :-) Shiny hunting opravdu stokrát lákavější než v nešťastnym BDSP.

V tuto chvíli opatrně zvyšuju na 85% :-)

Btw ten bojovej PVP systém je v single hraní v mnohém osvěžující, ale zároveň ty těžký souboje byly hodně ve stylu "já knockoutuju soupeřova mona jedním úderem / on to samý mně / já zas jemu... zkrátka je to hodně o brutální síle a myslím, že Competitive scéna by v tuhle chvíli nebyla zdaleka tak zajímavá a pestrá jako v sice někdy přehnaně konzervativním, ale přece jen po léta pilovanym bojovym systému pokéher.

(Přesto opravdu doufám, že konečně pohnou s vyloženě broken herníma mechanikama jako Evasion nebo Sleep Clause v single battles, kvůli kterým koneckonců musí existovat fanouškovský bojový pravidla typu Smogon)
@stromz (08.02.2022 12:49)

@DosRatas (08.02.2022 15:36)
Co se týče té mobility, tak mně osobně zas tolik nevadí, že musím opakovaně přesedlávat, ale moje překvapení souvisí s tím nadšeným očekáváním, které předcházelo hře - že budu moct volně lítat. Třeba by to mohla být ještě upgrade odměna za dokončení dexu, nebo co já vím :) No, co už. Zábavné je to i tak.

S tím shiny charmem to bylo vtipné, protože hned vzápětí po jeho obdržení jsem v prvním outbreaku našel shiny Magbyho a o něco později ještě Gardevoir. A samozřejmě, i během hry předtím jsem našel několik dalších. Strašně super je ta funkce, která tě upozorní na přítomnost shiny, protože nebýt jí, tak bych si kolikrát ničeho kolem ani nevšiml.
Pvp docela chybí, ale tuhle hru beru jako testovací subjekt pro další core hru, tak doufám, že řadu věcí vylepší.
Ale už během tradování jsem si všiml, že hledání spoluhráče trvá jen chvilku, narozdíl od SwSh, takže to určitě beru jako klad.

Taky jsem si vzal Oshawotta, je to takové moje nepsané pravidlo, že si beru vždy vodní. Ale Typhlosion mi přijde taky fajn s těmi plamínky a Decidueye zase při boji roztomile vrká :D Myslím, že každý z nich dokáže něčím zujmout. Poprvé se mi moc nelíbili, ale už jsem si zvykl. Akorát Enamoruse pořád nesnáším :D

Jsem zvědavý, co ohlásí 27. února. Podle mě by tento rok mohla být už gen 9, nebo třeba nějaký remake Johto. Ale netroufám si takhle nic napevno odhadovat.
@stromz (08.02.2022 12:49): myslis hisuian samurott, ale suhlasim, ze sa mi paci, toho typhlosiona som este poriadne neokukal, ale ten decidueye sa mi tematicky paci do toho obdobia, ako davni roninovia v davnom japonsku (ano, ghost of tsushima fan :D) myslite, ze gen 9 bude uz tento rok alebo az o rok?
Tak uz postgameuju a musim rict, ze mi to kombo Braviary + Sneasler prijde v poho :) jasne, ze nedava smysl, ze ten birb nemuze vzlitnout vejs (narozdil od paraglideu v Breath of the Wild), ale z hlediska exploringu by to tim bylo az moc easy, takhle je tam furt urcitej challenge a zaroven to neni frustrujicne zpomalujici.

Zatim se v postgame dobre bavim, ale jj, holt tohle je prvni maingame-ish hra v serii bez PVP - takze pokud opravdu funguje ten system "cim lepsi dex entry tim vetsi sance na shiny", bude me to motivovat, ale zaroven jako hrac Competitive jsem ve schizofrenni situaci - doufam, ze novou Gen 9 hru neuspechaj a zaroven mi ted bude dost chybet hra pro Ranked battles (resp. SwSh porad funguje, ale uz je to nuda).

Ps: tak koukam, ze vyber Oshawotta byl esteticky spravnej - Galarian Samurott vypada skvele, zatimco ti dva zbyli - co to jako je :-O
Vyběhal jsem ten shiny charm a vytáhl jsem rank na 10 hvězd. Škoda, že ve hře není nějaké pvp, aby se dala udržovat nějaká činnost, takhle to je spíš už jen o shiny huntingu.
@stromz (05.02.2022 13:25): Když stojíš na místě na zemi a přepneš na Braviary, tak se vznese kus nad zem a odtamtud můžeš letět, nebo spíše doplachtit někam jinam, jenže taky velmi nenápadně v letu klesá, takže pohyb na větší vzdálenost letem je spíš přerušovaný let, kdy střídavě vzlétáš a přistáváš :D
Ale jinak je to moc fajn. Nerozumím tomu, proč za letu nejde změnit výška směrem nahoru, stačilo by jedno tlačítko nebo směrování pohybem.
Safra pes já se furt těšim na lítání s Braviary a ono to nejde????

Tak to je teda taky podle mě fail. No na konci zhodnotím, jestli to má aspoň trochu smysl z hlediska herního designu.

Hej jako ty úvodní bojový animace já skoro nevnímám, protože ten upgrade od prehistoricky pomalýho BDSP je furt naprosto neskutečnej :)) spíš mě už začíná nudit to neustálý házení pokéballů na stromy a kusy šutru.
@DosRatas (04.02.2022 14:14): No, z ukázek by mě nenapadlo, že by nešlo lítat směrem nahoru :D Přitom to vypadá, že létá.

Jinak Arceus chycen, teď se asi zaměřím na shiny charm a pak asi možná budu trošku shiny huntit.
@Tainaru (04.02.2022 12:37): rad by som potvrdil nejake tie chyby, to ze sa neda LIETAT s Braviarym je fakt na palicu a velke premrhanie naozaj volneho pohybu po lokacii a taktiez by sa mi viac pacila varianta jednotnej mapy nez "mensich" lokacii
pozeral som, ci sa v nastaveniach neda vypnut battle animacka ale nic take tam nie je ako v predoslych hrach, mozno tiez mensia skoda, ale ziadny gamebreaker
no jo, BDSP snad raději nezmiňovat, to jsou nebe a dudy :)
To farmení shiny pokešů v outbreacích je nějakým způsobem docela zábavný. Dřív by mě ani nenapadlo se tomu věnovat, ale ty nové formy mě kupodivu lákají. K shiny Zoruovi nakonec přibyl ještě Zoroark a mám i pár dalších. Stejně tak snaha získat nějaké alpha (vidět různě velké velikosti pokémonů je mimochodem paráda) pokeše má na mě podobný efekt, protože třeba Voltorb nemá fixní alphu a hráč musí mít pořádné štěstí na jeho náhodný spawn. Takže alpha Electrode v týmu je prostě mazec. Ale zase prý platí, že plněním tasků se šance na encounter zvyšuje.
Občas narazím na nějaký odkaz na jiné regiony a pokaždé mi to vyloudí zasvěcený úsměv.

A zmíním tedy už nějaké ty mušky.
Celé území Hisui jsem si představoval o dost větší, než je. Je sice velké, je tam stále co dělat a na každém kroku něco živého. Ale přál bych si mít ještě větší pole působnosti. Líbí se mi, že hráč má volnost a může si dělat, co chce, stejně jako v BOTW. Je pouze limitován postupně se odemykajícími oblastmi a možnostmi mobility. Doufám, že DLC přinese nějaké další oblasti.
Nelíbí se mi fakt, že nejde přímo cestovat z oblasti do oblasti a vždy se musí nejprve do vesnice, to je na hlavu.
Pták nedokáže lítat směrem nahoru, i když pořád mává křídly. Tak nevím, jestli je to let nebo jen gliding.
Nakupování rozšíření báglu je podle mě největší fail. Malý obsah inventáře jsem vždy nesnášel. Tady je první upgrade za 100 peněz a poslední za 1,000,000, ty částky jsou po první třetině nesmyslně enormní.
Uvítal bych nějaké zrychlení nebo přeskakování bojových animací, zejména během farmení v outbreaku pořád dokola už je to velmi nepohodlné.
Strašně moc se mi nelíbí Pokémon Enamorus, je to hnus a chci ho zrušit :D Fuj. Pro mě jednoznačně nejošklivější Pokémon. Nechávám ho raději v druhé formě.
@Tainaru (02.02.2022 12:41): To rád slyším! Jedna z věcí, proč jsem rychle přestal hrát postgame BDSP je příšernej systém získávání shiny nebo max-IV monů přes PokéRadar - podle všeho tam ILCA normálně zmrvila nějakej výpočet, takže je ten grind mnohem horší než třeba v ORAS... typický BDSP...

Já si to kouskuju a teprv teď brázdim vlny Basculegionem. A zcela souhlas s dojmy, že to má svý mušky, ale převládá dost velká zábava (a furt trochu šok pokaždý, když se při spouštění hry zobrazí slovo "Gamefreak").
Pořád jedu post game a stále se velmi bavím, výborná hra, asi přesně pro mě.
Líbí se mi, že plnění výzkumných tasků pro jednotlivé pokeše není jen samoúčelné, ale zvyšuje se jím šance na shiny encounter. Potkat shiny v téhle hře proto vůbec není tak těžké jako v minulých hrách. Můj nový shiny Zorua je parádní. Ale samozřejmě jsem taky zvědavý na Arceuse.
Jinak nějaké mušky to určitě má, ale prostě bavím se.
Zatím mám dohraný hlavní příběh a vrhám se do post game. Slušná návykovka, určitě v tom utopím ještě hodně času :)
@Kunick (29.01.2022 13:37): Však to já respektuju. Já mám bohužel srovnání s minulejma MNOHEM lepšíma remakama a v porovnání s nima BDSP naprosto bledne. A vzhledem k tomu, že je to hra za plnou cenu, žádný omluvy, proč neni tahle hra stejně dobrá jako HeartGold nebo OmegaRuby, neberu.
@stromz (29.01.2022 13:26): Hranice remake/remaster je nejasná ale to není point. Já to beru tak, že jde o verze pro lidi, kteří to nehráli/chtějí nakrmit nostalgii. A asi proto to hodnotím jinak.
@Kunick (29.01.2022 00:10): To cos popsal se jmenuje remaster, nikoli remake :-)

A po remaku famóznim (HeartGold), velmi dobrym (Omega Ruby) a aspoň graficky povedenym (Let's Go) je BDSP jednoznačně na chvostu - nejen, že vylepšuje minimum, ale ještě pár věcí mrví (Contesty, Secret Bases, difficulty curve).

(Což všechno neznamená, že si to hlavně někdo, kdo původní titul nehrál, nemůže slušně užít.)

Detailněji shrnu v převážně nelichotivym komentáři :-)
Dost dobré. Mám za sebou Liligant, startéra na finální evo a víc se teď věnuju průzkumu.
@stromz (28.01.2022 23:24): tak remake je od toho aby jen posunul hru na novější system. Tohle to vytykani BDSP úplně nechápu. Ale je super slyšet pozitivní hodnocení. Já se k tomu dřív jak. březnu nedostanu ale je dobré se mit na co těšit
Tyjo.

Musim říct, že prvotní dojmy (jsem někde před Kleavorem) jsou celkem šokujícně výborný :-)

Pokud se něco nezkazí (recenze tomu nenapovídaj), Gamefreak se naprosto překonal a po osmi generacích neskutečně identickýho gameplaye přišla skutečná revoluce.

No nic, hrajem dál.

Ale už jsem během hraní asi 5x zvolal "tyvole to je super" :))

Už ten základní gameplay má tolik pozitiv a zvládnutejch věcí, že se furt štípu do ruky, jestli je tohle fakt hra od Gamefreaku.

Nedávno vydaný BDSP rigidně kopírující milion chyb originálu (a pokéher celkově) a odmítající se posunout byť o milimetr dál je proti Legends opravdu neuvěřitelnej protipól.
Ten poslední týden před vydáním je plný leaků a všeho možného kolem Arceuse. Jako vždy, i tentokrát mám rozporuplné pocity ohledně podoby nových pokešů, ale určitě si časem zvyknu.
Grafika vypadá hrozně plasticky a světlo/stín hází prapodivné rušivé akcenty, tam je teda určitě co zlepšovat.
Ale gameplay vypadá famózně, mám velký hype. Je tam spousta inovací, na které se můžu těšit. Zatím to vypadá na moji osobní Game of the year, jestli všechno dopadne dobře (i když, během roku něco určitě ještě vyjde). Je zajímavý, jak krátce po sobě vychází jedna z imho nejhorších (nedávné BDSP) a jedna z nejlepších poké her.

Taky už padají první recenze:
Nintendolife (9/10)
Shacknews 8/10
Gamereactor 7/10
Metro 8/10
Polygon (Recommended)
@stromz (28.09.2021 23:40): Vidím, že tam toho chybí víc, nature, held item třeba taky. Přemýšlím, co s tím. Tak buď se to jen skrývá v jiné záložce infa, nebo to tam fakt nedali - buď proto, že v těch dobách ještě o abilitách neměl nikdo ani ánunk, nebo mají nějaké hidden abilities a odkryje se to později ve hře, nebo by se to prostě jen špatně převádělo do gameplaye ve wildu (napadají mě ability závislé na počasí?), a tak se to z toho vystřihlo. Možná, že všechny ty noble a alpha to nějakým způsobem nahrazují.

Ta ikonka, kterou zmiňuješ, mi přijde stejná jako v té prezentaci bojové mechaniky ve wildu. Jestli to tak je, pak by to mohla být ikonka svitku, která označuje útok při změně stylu použitelný proti divokým Pokémonům.
@Tainaru (28.09.2021 22:34): Bohužel ze screenshotů na stránkách hry to vypadá prakticky jistě, tady ve videu cca 1:38.  https://www.youtube.com/watch?v=CUhP8-uA5vc&lc=UgzStlQzJHQODrFW-b94AaABAg.9Sq7AsUOu989SqgwAa3WDs&ab_channel=GameSpot

Taky se mi to nelíbí, ale zase pevně doufám, že to bude jen dočasný, protože abilities (nebo nějaká obdoba) jsou pro pestrost pokémonů strašně zásadní.

Na druhou stranu je tam docela zajímavej detail - u 3 ze 4 moves Drifblima je tam vidět zvláštní ikonka.
@stromz (28.09.2021 19:22): Úplně jsem nesledoval ty pokémoní staty z ukázek, ale je to potvrzené, že chybí abilities? Upřímně by byla škoda, kdyby ano, protože je s nimi sranda.

Na gen 9 jsem taky zvědavý, hlavně asi to, jak si poradí s implemetací těch nových pokešů z Arceuse. Moc by se mi nelíbilo, kdyby ti noví Pokémoni tady byli jen Arceus only, tak to se snad nestane.
PS: mrzí mě, že chyběj abilities :-(
jako chápu, že v součtu s tim opravdu dost revolučnim novym battle systémem by to možná bylo neslučitelný, resp. potřebujou víc času to doladit
Ale pevně doufám, že se v Gen 9 abilities vrátěj, aby každej poke byl unikátní(-ejší).

Co si do tý doby počne Shedinja netuším :P
@Tainaru (28.09.2021 17:14): Jo, chytání z mountů další z mnoha detailů, který určitě potěšily. Celkově to aktivní chytání je potenciálně strašně velkej krok kupředu, hráč má z úlovku pak mnohem lepší pocit. Jsem teď rozchytanej z překvapivě velmi dobrýho New Snap-u, tak snad na něj v tomhle Legends úspěšně navážou :)

(Ještě kdyby se na to taky dalo koukat jako na ten Snap... :P )
@stromz (28.09.2021 16:53): U Gamefreaku je to doufání vždy tak nějak součástí toho čekání na novou hru. Takže taky doufám, že doufání nevystřídá zoufání :)
Každopádně s každým novým trailerem z toho mám lepší pocit. Teď se mi dost líbí i to, že se dají pokeši chytat i z mountů.
Nový trailery naštěstí opravdu vypadaj jako po neskutečně dlouhý době čerstvej závan do světa pokémonů s některejma naprosto zásadníma změnama - věci jakože trenér může obdržet zranění, to je v rámci pokésvěta skutečná revoluce a i to házení pokéballů po tom prvním traileru (plným příšernýho frameratu) už vypadá jako velmi lákavá změna :)

Graficky je to bohužel prostě naprosto nedůstojný switchový mainline hry v roce 2022. Zelda BOTW vypadá stokrát líp a to byla prosím pěkně hra, která částečně vyšla i pro Wii U! V tomhle ohledu od Gamefreaku zoufalost, prostě neexistuje žádná rozumná omluva, že jeden z hlavních taháků Switche od takhle obrovský značky může v roce 2022 vypadat jako nějakej fan produkt nebo hra pro o 1-2 gen starší konzole.

Ale na ten gameplay se opravdu těšim, podle webu Legends nebudou chybět (byť asi méně frekventovaně) ani trainer battles (yay), furt mám trochu obavu z toho prázdnýho světa s jedinym městečkem, ale lze jen doufat, že co nešlo do grafiky, šlo do všeho ostatního.

Psal jsem po zkušenosti se Sword/Shield a celkově reputací Gamefreaku v poslední dekádě, že jestli to bude skvělá hra, sním svůj klobouk, sice stále platí odhad, že to na jeho konzumaci nevidim, ale zároveň už se na Legends docela slušně těšim, což je od prvního dost tragickýho traileru aspoň hodně velkej posun vpřed :-)

Tak snad ten (částečně dost zaslouženej) backlash proti Sword/Shield byl k něčemu dobrej, byť Buneary (mno zajíc to neni, ale budiž) budem počítat až po honu.
@Kejtee (21.08.2021 10:20): Laciný humor stranou :) Jsou jisté náznaky, že Arceus bude mít taky nějakou spojitost s Dialgou a Palkiou. Proto doufám, že se tam tyhle legendy taky objeví, ostatně by to dávalo smysl. Ale budeme si muset počkat na výsledek.
@Tainaru (20.08.2021 22:01): ono este nie ke vobec iste, ci si to kupim. Urcite pockam na recenzie. To vies, clovek by si to aj skor kupil na nintendo ds ale tie hry stoja take palky, ze to uz si kupim rovno remake :)
@Kejtee (20.08.2021 21:35): On to má každý nějak jinak podle osobních preferencí a myslím si, že je to celkem jedno. Jestli s tou generací ještě nemáš zkušenosti, tak se rozhoduj podle toho, co se ti líbí víc :D Já osobně se podle tohoto jednoduchého triku rozhodnu pro Dialgu (Brilliant Diamond).
Ale být tebou, určitě si nejdřív počkám na recenze, protože moc těmto titulům BDSP nevěřím.
@Tainaru (19.08.2021 19:56): inak celkom sa mi paci aj ten remake pokemon diamond a perl. Ak by som sa rozhodovala, ktory z nich si kupit, ktory je lepsi? Ked mne sa obaja ti legendarne pokemoni nejak graficky nepozdavaju. :)
Mě ten včerejší stream jen utvrdil v tom, že remaky Gen4 jsou něco, co si s klidem nechám ujít, ale Legends vypadá víc než slibně. I když graficky žádný zázrak. Takže v podstatě žádná změna od posledního streamu :)

Snad bude mít hisuiský Arcanine lepší typování než Growlithe s Fire/Rock, takové špatné kombo si nezaslouží :(
@Charllize (19.08.2021 10:51):
@Kejtee (19.08.2021 12:02)
Myslím, že diskuze je na místě, i vzhledem k tomu, že se půl roku čekalo na nějaké další novinky. Normálně by se něco objevilo už na E3, ale letos to mají pokeši celé nějak jinak, jelikož mají 25. výročí. Takže fanoušci udržovali hype, ale teprve včera byl vysílán očekávaný Pokémon presents s novými informacemi o připravovaných hrách nebo eventech. Zatímco remaky Brilliant Diamond/Shining Pearl neznatelně zlepšily dojem, vedle Arceuse jsou pouhým stínem a podle mě se na ně rychle zapomene. Takže až Arceus nejspíš bude stát za zahrání. Já osobně se docela těším. Kejtee si to bude moct přát k Vánocům, i když to vychází až koncem ledna :)
Oooooo, to bol skvely trailer. Doteraz som nebola nijak zvlast tymi novymi pokemon hrami ohromena ale toto ma nejak namotalo...kruci :D
To zas bude palka :)
@Charllize (19.08.2021 10:35): Já mám dojem, že už ses k tomu přiznával víckrát někdy dřív, tak už nemusíš :)
Tak určitě to nebude nějaké must-have, ale poslední dobou jsou ty pokémoní tituly lepší mimo hlavní sérii, takže pro fanoušky to bude určitě vítané zpestření. I když já osobně bych si přál i nějakou atraktivnější grafiku.
A příští rok by mohli snad ohlásit plánovanou devátou generaci :)
@Tainaru (19.08.2021 10:29): Já se přiznám ze ackoliv je mi zcela jasne ze pokesi mají dobry system a gameplay, tak mě vždycky odrazovala stylizace a to ze to byla handheld záležitost. Tím nemyslím ze to není kvalitní, spis moje herní buňky to odmítají, tak trochu.
Arceus sice tu stylizaci moc nemění ale už se to podoba víc hře kterou bych si i zahrál.
@Charllize (19.08.2021 10:22): Tak určitě to bude pro sérii nový svěží směr, ale už jsem četl nějaké čerstvé dohady o tom, že ten otevřený svět bude rozkouskovaný na instance a nejspíš i o dost menší, než jak by se mohlo zdát. Tak to jsem zvědav.
První!! ( lol )
Tak ta nová ukázka ze hry vypadá o dost lip než dříve? Mě to tak přijde. Možná to budou moji první pokemoni :)