@Tulareanus (30.06.2023 11:24): Určitě, i v anime vypadá docela sympaticky (jsem zvědavý, kam se ten seriál vyvine, když už tam není Ash a děj se nezabývá dobýváním gymů. Aktuální námět s legendárním Pokémonem z DLC mě celkem baví).
@Tulareanus (29.06.2023 15:07): Ta Meowscarada je kupodivu dost OP na to, že je to travní startér. Když jsem ještě hrál v začátcích dost pvp double battles, tak se tam hodně objevovala a bylo nutné ji co nejdřív odstranit :)

Jak se mi husák moc nelíbí designově, tak nakonec s ním byla největší sranda ve společných raidech, kde pořád poskakoval na místě jako splašená husa, zatímco ostatní Pokémoni se prakticky nehýbali, což mě bavilo sledovat. A asi tím, jak irituje ostatní, se mi právě zamlouvá :)
@Tainaru (29.06.2023 11:40): Hej, súhlasím s tým čo píšeš. Ja som to bral ale hlavne v kontexte gymov a nejakých dôležitejších súbojoch prvej generácie a nie náhodným bojom s trénermi na cestách alebo divokých pokémonoch.

Husák mi inak prišiel taký, že ten jeho nekonečný tanec ma ešte iritoval. Ale nielen útoky ale aj kombinácia jeho typov mi príde dosť slabá v kontraste s Meowscaradou a Skeledirgom.
@Tulareanus (29.06.2023 11:15): To jo, ohnivý patří mezi obvyklé sázky na jistotu. Pokud ale porovnám počet typových slabin pokešů například z té první a druhé generace, pak travní jich má vždy nejvíc (Venusaur 4 a Meganium 5), ohnivý středně (Charizard 3 a Typhlosion 3) a vodní nejméně (Blastoise 2 a Feraligatr 2). Síla vodního startéra spočívá velkou měrou v tom, že jednu z těch typových slabin dokáže navíc slušně counterovat (ledový útok proti travnímu typu) - (nebo někdy i tu druhou, pokud se dokáže naučit zemní útoky proti elektřině a není proti němu létací typ - ale o ten se opět postará ledový útok), a protože bývá obvykle taky rychlejší, pak se jich ani nemusí moc bát. Pokud vím, tak ostatní startéři takto efektivně counterovat slabiny nedokážou, ledaže by se jednalo o nějakou kombinaci duálních typů (v 3. gen je famózní Swampert, kterému vůbec neublíží elektřina díky zemnímu duálnímu typu. Ale zase schytává ještě o to větší damage z travního útoku).

Naopak v šesté generaci bych už asi vodního nevzal, ale to kvůli nevyváženým základním statům. Greninja má zoufale mizernou obranu, takže pokud v druhé části hry nevyřadí protivníka na první ránu, obvykle sám skončí KO. Docela kontrast proti anime, kde z něj udělali neporazitelnou mašinu.

No a v SV si taky přichystali nemilé překvapení, protože ten husák se nedokáže naučit relevantní ledové útoky (Ice Beam/Blizzard). Hrát se s ním samozřejmě dá, jen to není tak moc pohodlné :)
Zajímavost speedrun: "Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 2 hodiny a 56 vteřin."
No a jak tak koukám i v dalších mainline hrách, tak často, ne-li pokaždé, si ti speedrunneři berou vodního startéra - Pokémona. Předpokládám, že ze stejných důvodů, jako si je vybírám i já pro rychlý postup hrou :) Skoro by se chtělo říct, že vodní Pokémon je cheat.