@Tulareanus (23.09.2021 12:19)
@Kunick (23.09.2021 12:29)
Inu, celkem věřím Sugimorimu jeho slova, když tvrdil, že jeho nejoblíbenějším, avšak nejhůře kreslitelným je Venusaur. Ale kdyby měl prostor, určitě by si ho dokázal nacvičit a nakreslit nebo namalovat i poslepu. Ostatně od druhé verze v Blue už mu to šlo líp.
To hledání kresby je na tom všem celkově rozhodně zajímavé sledovat.

Jako první jsem hrál taky Blue, ale musel jsem si ho půjčit od kamaráda ve škole. Pamatuju si, jak jsem si vybral prvního startéra na stole profesora Oaka a když si Blue/Gary vzal druhého, tak jsem se začal vztekat kvůli tomu, že jsem ze stolu nemohl sebrat ten zbývající pokéball :D Vždyť ho profesor nepotřeboval!
@Tainaru (23.09.2021 11:33): PRvá pokémon hra, ktorú som hral bol Blue a teda už som vtedy poznal Sugimoriho klasické stvárnenie 150tky a teda v hre niektorí pokémoni vyzerali častokrát viac ako svoje zvieracie predlohy, napr. Caterpie alebo Pidgey a jeho vývojové fázy. A Pikachu ako prežratý potkan ma bude asi navždy strašiť. :D Ten vizuálny skok z hľadiska zobrazenia pokémonov v pokédexe pri a boji bol v Yellow fakt veľký.
@Kunick (23.09.2021 10:14): Taky mi to tak přijde. I když většinu těch spritů jsem si už vyryl do paměti z Yellow.
Z Red a Blue si pamatuju hlavně toho Golbata, ten mi přišel vždycky vtipný.
Jelikož jsem Green předtím nehrál a ani jsem nebyl obeznámen s jeho sprity, tak mě občas překvapilo, co to na mě vykouklo za pokeše :) Z tohoto pohledu to byl celkem kuriózní zážitek.
@Londo Mollari (22.09.2021 21:57): Snad tě na tom něco zaujme, budu jedině rád :)

Je občas zajímavé mrknout na srovnání spritů do obou verzí her. Přidám to taky do komentáře, ale našel jsem celkem pěkné vyobrazení prvních herních pokešů v tabulce. Vždy jsou vedle sebe verze z prvních Red a Green nalevo, a vpravo vedle verze pro západní mezinárodní hry Red a Blue (a první japonské Blue). Tyhle jsou sice kolorované, ale aspoň líp vyniknou. Originály ve hrách jsou pouze černobílé: odkaz.
Ještě pro zajímavost sprity v pokémon Yellow: odkaz.
@Londo Mollari (22.09.2021 21:57): Tím líp! Třeba větší množství komentářů na zapadlější hry a hry pro méně populární konzole zvýší i zájem zdejších uživatel. Za mě by to DH rozhodně prospělo. Tainaru tak dělá velmi záslužnou práci ve výsledku. :D
@Fritol (22.09.2021 20:40): Rád si přečtu Tainarův komentář. Sice je na hru, která je úplně mimo můj "obor", ale nadšení obsažené v tom komentáři je nakažlivé :) . Například jsem si hned kvůli komentáři vygooglil, jak vlastně ten Mew vypadá.
@Tulareanus (22.09.2021 21:34): Super, moc díky za upozornění a zároveň máš pochvalu za pozornost! Již jsem to opravil :)
Je pravda, že většinu toho už fanoušci znají. Ale třeba na ten první glitch s Mew jsem narazil asi teď poprvé, když jsem hledal informace a náhodou jsem si všiml stránky v japonštině, kde je část rozhovoru s Ishiharou (myslím, že to byl Ishihara, teď už si nejsem jistý) a projel jsem to celé translatorem do angličtiny.
Držím palce k dohrání HG :)
@Fritol (22.09.2021 20:40): Nie je nás síce veľa, ale máme veľa chytených pokémonov...ehm! :)

@Tainaru (22.09.2021 21:21): Pekný rozpis histórie. Niektoré veci som vedel (kedysi som kupoval český pokémon magazín, ktorý v prvých číslach priniesol dosť veľa zaujímavých informácii o hrách, tvorcoch a nintente, ale išlo to s ním dolu vodou pomerne rýchlo) a niektoré boli celkom novinky. btw: máš tam malú chybičku v 4 odstavci, kde máš napísané Ken Sugimoto miesto Ken Sugimori, ďalej v komentári máš už jeho meno správne.

btw: ja som pred pár dňami znova na cca hodku a pol zapol Pokémon HeartGold Version a aj tento komentár vo mne vyvoláva nutkanie pokračovať. :)
Vy lichotníci :D Inu ano, myslel jsem, že to tu čte třeba jeden člověk (kromě sebe :)) a považoval jsem to za úspěch. Ale z dlouhodobého hlediska věřím tomu, že v budoucnu budou přibývat noví zájemci (hlavně o pokeše), jelikož my "pamětníci" (nevím přesně, jaké slovo použít) už odrůstáme, a že vždy se najde někdo nový, kdo takové informace ocení.
A samozřejmě si komenty píšu zcela sobecky hlavně pro sebe, abych si kdykoliv dokázal oživit vlastní vzpomínky :) Nicméně, přiznávám, že všechny pozitivní reakce mě potěšily a rozhodně mě to motivuje k dalšímu sepisování podobných análů, takže děkuji :D
Souhlasím, to jsou snad jediné komentáře, kde jsem ochotný scrollovat abych je přečetl :D A to už je Echt pochvala
Mně je vždycky líto, jak si Tainaru s těmi komentáři dává práci a přitom jsou ke hrám, které zdejší komunitu skoro nezajímají. :D