Pinball Dreams II

1994

Pinball Dreams 2 je přímým pokračováním úspěšného Pinball Dreams a předchůdce slavných Pinball Fantasies a Pinball Illusions od Digital Illusions CE. Jak je u Pinballů zvykem, vaším úkolem bude pomocí několika „pálek“ odrážet kuličku a trefováním aktivních míst a všemožných bonusů na herním stole se dopracovat k co možná nejvyššímu počtu bodů, které si následně můžete zapsat do tabulky „high score“.

Samozřejmostí je možnost hrát až v osmi hráčích na střídačku, přičemž hra indikuje, který hráč je zrovna na řadě a v závěru vyhodnotí nejlepšího hráče. Ovládání je stejné jako u předchozího dílu pomocí kláves „Lctrl“ (pro levou pálku), „Rctrl“ (pravá pálka) a šipka dolů pro vystřelení kuličky, F1-F8 pak pro výběr počtu hráčů.

Stejně jako u předchozího dílu, i zde máme na výběr 4 herní stoly. „Neptune“ nás zavede hluboko pod mořskou hladinu, ve „Stall Turn“ se proletíme v letadle, „Revenge of the Robot Warriors“ se svou sci-fi tématikou a poslední „Safari“ nás nechá nahlédnout na trochu té Africké fauny a flory.

Hra vyšla později i v Deluxe edici sjednocující první a druhý díl pod jeden spouštěcí soubor. Nyní si tedy jednoduše vyberete jeden z osmi stolů bez nutnosti spouštět každý díl samostatně.