Věřte tomu nebo ne, ale já jsem od toho jakýs takýs realismus skutečně očekával. Já jsem nikdy žádnou hru z této série nehrál, a když to má být hra ze soudního prostředí, naivně jsem doufal, že to bude alespoň částečně simulovat nějaký průběh soudního přelíčení. Ale tohle je asi tak realistické jako skok z padesátimetrové věže do kupky sena nebo jako když v jediné misi zabijete tolik lidí jako Breivik v nejlepší formě.

No nic, dám šanci jiným hrám.
@účet smazán (27.11.2023 05:40): Nie je to právnický simulátor ale detektívka, kde ide primárne o odhalenie páchateľa a súdna sieň sa využíva iba ako setting. Tvorca série Takými dal nakoniec priamo najavo, že má iba laickú predstavu o fungovaní súdneho systému a o nejakú vernosť mu vôbec nejde. Ak ju teda z neviem akého dôvodu očakávaš, potom si na nesprávnom mieste. Jediné čo sa s vyššími prípadmi mení je prepracovanosť samotných zapletiek, ktoré sú komplexnejšie a zábavnejšie.
Včera jsem dohrál první dva případy a nestačil jsem zírat nad jejich absurditou a stupidností. Já chápu, že je to jen hra a ne právnický simulátor, ale tyto věci mi přišli absolutně postavené na hlavu:

1. V případu se objevilo hned několik důkazů, které znala jen jedna ze stran (státní zástupce, obhájce) a byly soudu předloženy, aniž by s nimi byla protistrana seznámena.

2. Svědek, jenž má ze zákona povinnost mluvit u soudu pravdu, čtyřikrát dost zásadně změnil výpověď, aniž by se nad tím kdokoliv (včetně soudce) pozastavil. A soudce vždy jen řekl, že takhle by to šlo a jedeme dál.

3. V jedné svědecké výpovědi dokonce státní zástupce svědkovi přímo napověděl, co má říct, aniž by proti tomu šlo vznést námitku.

4. To nejabsurdnější na závěr. V rámci jednoho jednání byl jeden obviněný nahrazen druhým a případ vesele pokračoval dál.

Proto se chci zeptat, jestli mám podobné nesmysly očekávat i v dalších případech? Protože jestli ano, tak já to balím.
@pajmič (22.11.2019 02:56): V Japonských hrách se všeobecně všichni chovají Over the Top a to že nic nedává smysl mi tak úplně nepřijde. Jasně že ty případy jsou schválně překombinované, ale vysvětlení vždy docela logické bylo.

Navíc chování postav jsou klasické tropy které doprovází Japonské hry od nepaměti. I tak ale se chovají dost v pohodě.
Čtvrtý případ a zdá se, že madam logika šla na špacír. Hlavně to vyslýchání svědků je uplně mimo.
Tahle série mě vždycky strašně lákala, ale vždycky jsem ji nějak nechal ležet ladem s tím, že má strašně hodně dílů a já jsem takový ten puntičkář, který když něco rozjede a líbí se mu to, tak chce hned všechny díly série. No a jelikož jsem propásl všechny NDSkové díly, tak asi pro mě už nemá význam se do toho pouštět od 3DSkových dílů, připadal bych si, že jsem do celé série vstoupil až na jejím konci.
Ta 3DS Trilogy vůbec nevyšla v krabičce? Že jsem nic nenašel na českých shopech, mě nepřekvapuje, ale i na Ebayi jsem našel jen nějaký custom case.