Zajímavosti

Vývoj

Scénář obsahoval 550 stránek, čtyřikrát více než obvyklé Hollywoodské filmy. Dalších 100 stránek připadlo storyboardu, který obsahoval 800 scén. Natáčelo se přímo v sídle Sierry v Oakhurstu v Kalifornii po dobu čtyř měsícu, 12 hodin denně, 6 dnů v týdnu.

Easter eggy

Ve hře je dopis adresovaný herní postavě - panu Malcolmovi - od R. Williams z Kalifornie ( Roberta Williams - autorka scénáře hry );
Hlavní hrdinka hry - Adrienne - je údajnou autorkou knihy Blue Moon Rising ( vycházející/stoupající modrý měsíc) - tato kniha opravdu existuje ale její autor je: Simon Richard Green.
Jakmile Adrienne objeví tajnou místnost v první kapitole, musí se do ní dostat postupným odděláváním cihel. Vzniklá díra, kterou projde do místnosti je ve tvaru loga Sierry.
Poté, co se Adrienne dostane do tajné místnosti v první kapitole, je možné si v zadní části na polici všimnout Holy Hand Grenade of Antioch z filmu Monty Python a Svatý Grál (Monty Python and the Holy Grail).

Ostatní

Prvotním záměrem Roberty Williams bylo vytvoření hororové série s názvem Scary Tales. Výsledná Phantasmagoria s tímto záměrem nemá vlastně už moc společného kromě jednoho drobného odkazu. Při instalaci si hra totiž podle některých zdrojů vytváří dočasný instalační adresář s názvem "Scary". Musím ovšem podotknout, že při instalaci GOG verze jsem žádný takový adresář nenašel. Nicméně GOG verze je pravděpodobně modifikovaná, takže je možné, že původní verze skutečně tento adresář vytvářela.