Hoši dotaz. Googlil jsem si požadavky pro true ending a tam píšou, že musím do listopadu stihnout vyrankovat confidant s Marukim. Stihnu to, když ho mám teď na ranku 4 a ve hře je 12. Června? Dotyčnou personu pro boost zatím nemám.
@Solidor (15.05.2023 08:31): To píše něco jako "Your bond can be stronger thanks to persona XY". Tak jsem to vždycky zrušil ten dialog a nasdil si tu personu. :D

A zrovna v 5 jsem promhral dost dnů tím, že jsem se nesnažil zvyšovat link, protože mi to psalo že se ještě nezvýší a dělal jsem místo toho plonkové akce. Až pozdě mi došlo, že i takové aktivity dělat musím, protože se linky zvýší časem. Myslel jsem, že se jedná o story lock, a aby toho nebylo málo, ty story locky tam jsou taky, jen je tam trochu jiná hláška. :D Ale je možné že to hra někde řekne i nešifrovaně, ale já jsem nepozorný mileniál.
@SilentWolf (15.05.2023 08:26): Když jdeš za Igorem a poprvé ti dá možnost summonu nových person, tak jsem tam měl na výběr asi z dvaceti, které byly zdarma. A mezi nimi i levely 50, 70, i 89 tam je myslím. Jména si bohužel nepamatuju, ale ta persona na levelu padesát, kterou občas použiju v bitce se jmenuje Athena.
Úplně nejdůležitější je mít při komunikaci u social linků VŽDY u sebe Personu s arkánou té konkrétní postavy. To šetří nejvíce času.

Mementa by měla stačit jednou měsíčně (ke konci období, kdy už člověk bude mít většinu questů zadaných) a navíc jsou později potřeba k postupu v social links.

Jinak mám vyzkoušeno, že v Royal se dají vymaxovat všechny social links i bez návodu, pokud člověk ví, co dělá. V základní verzi je to mnohem obtížnější.
@kristmeister (14.05.2023 19:06): Nemělo by se stát nic. Plno návodů to takhle doporučuje. Ale asi to chce nenechat vše na poslední chvíli. Jakoze třeba dělat všechny na jeden zátah. Třeba tam jít jednou za dva měsíce ve hře, tři ?
@kristmeister (14.05.2023 17:37): Ideální čas jít do mementa je když prší nebo je proste hnusne. A Ideální postup je sesbirat co nejvíc úkolu do mementa a pak je všechny udělat na jeden zátah v nějaký dešťový den :) Aby jsi tím ztratil co nejmíň času. Jinak když už tam jsi můžeš tam být jak dlouho chceš. Ty úkoly tě tím pádem pustí až tam kde je třeba je udělat.
@kristmeister (14.05.2023 17:37): myslím že se odemykají postupem v příběhu, ale zpětně tam pak jde plnit víc vedlejšáků najedou. Já to memento docela zanedbával a vždycky v něm pak nechal spoustu času a splnil co se dalo.

Každopádně platíš hlavně tím časem. Kdykoliv jdeš do mementa, tak ten den neuděláš už nic. A i když se zdá že času je dost, tak těch aktivit je zde tolik, že na vymaxování všeho jedině s příručkou. Ale je pár tipů jak co nejvíc vytřískat z různých aktivit a podmínek daného dne, například taková nejzákladnější v dešti se líp učí.
Jsem rád, že jsem do toho šel. Mám zatím odehráno sice jen 15 hodin, protože není tolik času, ale chytlo mě to neskutečně. Je to taková krásná chillovací hra, ale ta absence mluvení hlavního hrdiny mi drásá nervy :D
@kristmeister (27.04.2023 18:02): Problém je ze v ty hře vzasade běží čas a abys dosáhnul dobrých výsledku potřebuješ to co děláš optimalizovat. Co vynechat a co udělat. Na slepo to nedáš. Samo není to nutný, dohrajes to i tak, ale v zájmu achievmentu a nějakého dobrého průchodu se ti návod bude hodit. Pokud to nechceš hrát víckrát :)
@kristmeister (27.04.2023 17:07): Tak Shin Megami Tensei, z toho to vychází. Jinak asi nic. Persona a SMT jsou v tomhle dost svoje. Ale v základu to je proste srandart tahový soubojak. Snad te to chytne, je to dobra brána do typických jrpg.
@kristmeister (27.04.2023 17:00): Hodně štěstí :) Jsi rychlejší hráč tak to budeš mít za 100 hodin za sebou. Dej si vyšší obtiznost at z toho něco mas. A vem si tužku a papír kam si napis jak se to hraje protože v těch hodinových kecacich pasážích zapomeneš jak se ten soubojak hraje :)
Delam si srandu, je to fajn hra :)
@pajmič (22.10.2022 13:15): O kvalite anglického dabingu dosť vypovedá aj fakt, že sa na ňom podieľali herci ako Laura Bailey, Troy Baker, či Yuri Lowenthal, čiže spička videohernej dabingovej scény.
Zapomněl jsem se zeptat - jak je to s Anglickym dabingem u čtyřky? Slyšel jsem jen útržky, ale nezní to úplně blbě. Neměl bych však zůstat u originálu?
@pajmič (21.10.2022 19:33): Ja to trochu zvelicuju pac je pro mne ta hra trosku těžce zkousnutelna a zabíha to taky dost do moji revnivosti ze SMT sérii.
Ale toho kecání a adventureni tam je fakt hodně ale dá se celkem přiměřeně prokladat akci pokud budeš navštěvovat memento dungeon. Což ale muže být kontraproduktivní vzhledem k tomu jaký má ta hra flow. A fakt se ti to stát pak muže ze si třeba 15 hodin hry na souboje ani nesahnes :)
@Charllize (21.10.2022 19:18): "Soubojak je hlavně problém v tom ze ho zapomenes než se po 20ti hodinách kecání a adventureni k nějakému souboji zase dostaneš"

To zní dobře. Třeba takovej Dragon Quest, tam se mi líbil příběh, art style a vlastně všechno, až na ty tradiční JRPG souboje, kterých tam bylo opravdu hodně. Pokud to má persona takle vypalancovaný, myslim že se u toho nudit nebudu, tak ti vřele děkuji za info :)
@pajmič (21.10.2022 18:56): Jo Jo, budeš hykat nadšením až budeš pojidat hamburgery ve velkém v domění ze ti pak doktorka vyšetří třeba pindoura protože mas už na to guts :)

Soubojak je hlavně problém v tom ze ho zapomenes než se po 20ti hodinách kecání a adventureni k nějakému souboji zase dostaneš :)

Jo a když si k tomu nevezmeš návod uvidíš tak půlku hry, má to velkou znovuhratelnost :)
@SilentWolf (21.10.2022 18:27): Mě stáří nijak neodrazuje. Nejvíc mě láká to propojení školního prostředí a mystery/fantasy (?) a fakt, že je to z příběhového hlediska vlastně interaktivní vizuální novela. Souboják je něco na co se netěšim, ale stejně tu čtyřku prubnu, když už mi leží ve steam knihovně, bylo by divný na ni nesáhnout :D

@Charllize (21.10.2022 18:16): Tomu věřim, ale když už jsou obě na PC, tak proč nedat obě. Yakuzu jsem taky prošel prakticky celou :)