@Solidor (01.04.2024 13:12): To zní dobře no, trochu tu sérii někam posunout a nechat jí lehce dospět. Mě už tenhle kolovrátek střední školy nebaví, hlavně je to prakticky furt to samý, šikana, neopětování lásky, problémy s rodiči a když už pak ani ta stránka o přátelství či partě nefunguje, tak je to slabý no. Což u trojky to jde nejvíce cítit. Takže jo no, bral bych všemi deset třeba Personu o tom že čerstvě vystudovaný hlavní hrdina se musí zapojit do pracovního procesu v japonsku a do toho řešit právě shadows a tak, plus osobní život. Ale no, většina nových fandů série ani další moc JRPG nehrajou a tu sérii mají rádi hlavně protože dating a kompenzace školního života který nikdy neprožili, takže jo, Atlus by to schystal :D

Je to škoda že jediná verze hraní za holku je v té PSP verzi, která se mi ale hrát nechce protože mi do toho ten VN styl fakt nesedí.
@jones1240 (komentář): Sérii by asi prospělo přesunout se z toho středoškolského prostředí na nějaký univerzitní campus. Šlo by pak řešit jiné problémy a i postavy můžou dostat neokoukané starosti. Dobrý příklad byl Zenkichi z P5 Strikers. Autoři s ním dokázali dobře pracovat a i tím, že už měl vlastní dítě mohl vnést na všechno jiný pohled. Stejně tak v Soul Hackers 2. Obávám se ale, že cílovka Persony by to Atlusu neodpustila.

Nebo aspoň hrát za holku, ať je nějaká změna :)
K překvapení asi úplně nikoho vyjde Expansion Pass. Nejdřív OST z jiných dílů a nějaké oblečky. V září potom Episode: Aigis, tedy Answer kapitola z FES vydání.
Jej, na PC jsou rozmazané Persony a meníčka. Na konzoli je to asi defaultně tak to tolik nevadí, ale když je vše ve 4K a člověk otevře menu a vidí personu v 1080p hrozně to bije do očí. Škoda že to asi dohraju dřív, než to opatchují. :D
Dvojka určitě (aspoň teda remake, který jsem hrál) má několik love interestů na výběr.
@Charllize (22.02.2024 16:40): Hele jednička je úplně čisté SMT, tam je školní život jen prvních 20 minut a pak už se vydáváš na cestu a boj napříč dimenzemi a alternativními realitami :D

Dvojku jsem nehrál, ale ten příběh už je podle mě více školně ukotvený, ale jako dating atd tam rozhodně není,
@SilentWolf (22.02.2024 11:35): U trojky prostě skřípe ta snaha dělat ještě jakoby trochu to SMT a přesto preferovat školní Persona šablonu. Sám nevím jak to působilo u Persony 1 a 2 jelikož jsem je nikdy moc nehrál ale u trojky to trochu křeč je. U čtyřky už se té SMT zemnatosti začli zbavovat naplno. Fakt je že dokupy to moc nefunguje a P5 je už prostě čistá a na svojem.
Hraje se to podobně jako Persona 5, což je příjemné. Ten systém útočení na slabiny a předávání tahu svým parťákům mě stále nepřestává nudit. Snad se tam bude trošku měnit ta hudba, ale je to zatraceně návykové.
Horší je to se stále stejnými personami, ale to asi chápu.
Ještě o trochu víc horší je jakákoliv uvěřitelnost. 4 i 5 měl taky podobný problém, ale bylo to alespoň trochu postupné. Zde týpek v prvních minutách vidí rakve a nikde ani živáčka, po příchodu na ubytovnu vidí teleportujícího se kluka a poté ho přivítají slečny se zbraněmi.
A: Jaká byla cesta zde?
B: Hmm.. v pohodě..

Jsem rád, že je to v gamepassu, nevím zda bych se jinak odhodlal to vyzkoušet, zvlášť když nemám stále dohrané jiné díly.

Tak by mě zajímalo, zda podobným způsobem předělají i 4.
Tak jdu do toho. Asi blbost nejdřív nedohrát 4 nebo Royal. Ale hádám že o sejv ke 4 jsem už přišel. :/
Platinum jsem dal na nejvyšší obtížnost za nějakých 70 hodin s tím, že předchozí verze mám dost nahrané. Krom superbosse všechno splněno. Normal bych odhadl na 40-50h.

@jones1240 (14.02.2024 14:07): V zásadě souhlasím, ale příběh jako celek mají špatný všechny Persony. Spíše je to o těch jednotlivých kapitolách. A jak jsem psal, ty herní mechaniky mají už hodně vymazlený, proto vysoké hodnocení. Ale chápu unavenost sérií. Mě to samé potkalo u Trails.

Ale jako remaku P4 v tomhle stylu bych se určitě nebránil :)
@Solidor (komentář): Mně přijde z toho komentu že 90% se tomu dá dát jen když člověk se vyžívá v těch soubojích a aktivitách s tím provázané.

Mě tenhle díl zas tak moc nebavý (hral jsem i original) plytké postavy, pribeh jakž takž a ten daily life mi proste uz prijde šíleně stereotypní a nudnej. Porad to hraju a nemuzu rict ze me to vylozene nebavi to ne, ale krom cool mechanik v souboji mi prijde ze uz je to nuda jak tu serii znam.

Jinak fajn koment.
Série je na vzestupu, takže to není až takové překvapení. A očividně lidem nevadí si to zaplatit. Vlastně mám taky všechno od třetího dílu nahoru, teda vyjma P5 Tactica. Spíš u ní by mě zajímaly prodeje. Odhaduju, že to musela být docela tragédie.

Mezi první verzí P4 a P5 bylo devět let.
Čekám, že u P6 to bude podobné, takže někdy 2026. Navíc stejní tvůrci ještě dělají na ReFantazio, takže možná i později.
Mega prodaných, nejrychleji prodávaná Atlus hra i navzdory Game Passu. Že o třetí vydání stejné hry nebude takový zájem se nepotvrdilo zdá se. :D
@Solidor (05.02.2024 19:11): Tak hloupé to je, ale hodilo se do toho anime klišé/cringe scény balení holek. Ta scénka s opalovacím krémem v Reload mi teda přišla fakt sešitá horkou jehlou :D

To a nebo se scénou kde ta tlustá spolužačka rozsedne motorku. To si myslím že je taky pro západ nepřijatelný jako fat shaming.
Tak zrovna tahle scéna je hloupá v obou verzích a nějak mi tenhle styl humoru uniká.

Ale hodně by mě zajímalo, jak by se u případného remaku čtyřky vypořádali s Yosukeho homofobií :)
Jsem si rikal jak si poradí se scénou na pláži kde je takový typický transexuální vtípek. Samozřejmě nahrazen totálně bezpečnou scenkou.

Kluci balej holky a jedna oproti ostatním si to s nima chce užít ale samozřejmě zjistí že je to chlap. Coz je naprosto podle mě normální džouk poplatný filmům kde pubescenti balí holky atd a hodilo se to. No jedno. Ale zase chápu že to muze pusobit nenavistne :D Jen to cim to nahradilo mi prislo fakt debilni.

Jinak je to fajn, prakticky se drží trojky což je v něčem mínus a v něčem ne. Problém je že mě sám o sobě ten pribeh nebavil v originalu. Ale tady díky pridanim aktivit navic je to docela fajn. Ale ta serie uz me prestava bavit. Je to dost stereotypní.
@Solidor (05.02.2024 13:49): To taky ty parťáci ale i obecně to je boost obtížnosti až na hranici nehratelnosti. Hodně lidi skončí u nějakého bosse a nejde to. Což je pro mně lákavá vyhlídka to jakoby zdolat. Jelikož to samozřejmě jde :)

Jako ono kdybych tu FES neměl tak to Rko vezmu nejspíš ale takhle se mi fakt ty peníze vydat nechce :)
Tenhle rok mám v plánu za plnou cenu jen dvě hry zatím. Dogmu 2 a SaGa Emerald. A zcela úchylně a nepochopitelně toho Asasina velkyho z Japonska, když bude :D
@Charllize (05.02.2024 13:44): Ve FES ještě nešli ovládat parťáci přímo, pokud si vzpomínám dobře? O tom byla celá obtížnost :)

Ale finanční důvody jsou, samo sebou, zcela adekvátní a pochopitelné :)
@Charllize (05.02.2024 13:29): Hraju to teď na nejvyšší obtížnost a oproti P3P na nejtěžší to není o moc lehčí. Je pravda, že máš více možností, jak v bojích postupovat, ale pořád můžeš dostat snadno one-hit kill a game over :)
@Charllize (31.01.2024 13:46): dnes jsem zjistil, že jsem mylně žil v dojmu že Japonsko je tak TOP3 země v četnosti sebevražd. Není. Docela mě to překvapilo. Tak asi je v pohodě aby to tam bylo. :D

Každopádně jsem rád, že si na remacích dávají takto záležet. Ale kde je sakra ten 6 díl!? :D
Si tak říkám jestli fakt bylo nutný dělat čtvrtou verzi Persony 3. Zrovna dílu na který se nejvíc lidi dívá skrz prsty. Ale ok, mně už došlo že Atlus na SMT sere.
Navic co tak čtu po recenzích zase se vrátilo téma střelby do hlavy pro vyvolání Persony. Což je sranda že to citlivky po 20 letech stále trápí. Původně jsem si říkal že to tam Atlus nedá, ale dal :)