Painkillere, Painkillere ty ses nám moc nepoved! Copak se to stalo s našimi milovanými doomovkami? Tak takhle přesně vypadá hra bez duše, bez kapky originality a bez čehokoliv, co by mě motivovalo, ji dohrát. Střílení v Painkillerovi je takové obyčejné, nepřátelé tupější než motyka zabořená v zemi - většina mi jich ve hře skákala pod kulky a level design je... ne, není! Někde jsem tady četl, že hratelnost Painkillera je takováto: dám dlažební kostku na písmeno W a u kávy, nedávaje velký pozor na hru, občas zamířím a držím levé tlačítko myši (střílím). S tím se dá souhlasit, hra je to celkově nudná. Pár hodin jsem u toho ale vydržel - a nebyly pro můj organismus totálně devastující.

Pro: velký počet nepřátel

Proti: level design, nuda, žádná motivace hru dohrát

Ó, Painkiller, ohromný to spasitel žánru. Ach tak.

Houby s octem, přátelé.

Už z každé (lepší) recenze šlo totiž v pohodě vydedukovat, že PK ponejvíce silně zdržoval a celkově nevěděl co chce. Mluvím o (v rámci žánru, ke kterému se tak hrdě hlásil) chybách jakými bezesporu bylo otravné smírání penízků a tím pádem i přes nudu/skutečně trapný ústupky řešený systém tarotových karet (používaly se na bosse, pamatujete?), nebo podivné, přespříliš bujně zpracované zbraně. Tyto zbraně možná "měly charakter", ale zároveň fungovaly srandovně a nelogicky (granátomet, co se tvářil jako kulomet), některé nudily a jiné se zase navzájem pletly.

Naštěstí měl ale PK v ruce zopár esíček. Mohu tak konstatovat díky cool architektuře většiny levelů (ach ty oblíbené Benátky...), pro mě dodnes dostačující grafice a fyzice (pokud se nepletu, jednalo se o jednu z prvních nebo vůbec první hru částečně využívající DX9-compatible grafárny) a snad největším bossům, co kdy moje proradný oči viděly.

A abych nezapomněl, multiplayer PK = celkem statečně obšlehnutý multiplayer Q3 a spol., jen na poněkud nižší úrovni. Což přesto nezabránilo jistým človíčkům ve sféře progamingu udělat danou hru sezónně slavnou.
painkiller se hreje svižně,grafika supr,ovládání jednoduché,vcelkem povedená hra , akorát děj je nesouvislý,chyby trochu navazností ale jinak dobrý.Byl jsem trochu zklamán konci ale pokračování mě to vynahradilo.

Pro: svižnost,ovládání,propracovanost grafiky,nepřitelé,postředí,bossy

Proti: trochu krátký , místy moc jednoduchý

-12 +2 −14