Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oxygen Not Included

30.07.2019
90
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Oxygen Not Included je simulátor vesmírné kolonie od kanadského studia Klei Entertainment, tvůrců her jako například Don't Starve nebo Mark of the Ninja. Cílem této hry není jen přežít, ale hlavně vybudovat prosperující kolonii se spokojenými obyvateli uvnitř létajícího asteroidu. Na dění ve hře hráč nahlíží z bočního pohledu připomínající 2D plošinovku.

S novou hrou dostanete nově vygenerovaný svět, skupinku kolonistů - duplikantů a omezené zdroje. Duplikanty neovládáte přímo, ale za pomocí prioritizovaných příkazů jim zadáváte úkoly, které mají plnit. Ze začátku je třeba především hloubit tunely, získávat suroviny a budovat základnu prostřednictvím propojených místností s rozvodem vody, elektřiny, kyslíku a tepla. Jednotlivé místnosti pak mohou plnit různé funkce, od zajišťování základních životních potřeb, po laboratoře pro výzkum, noclehárny, rekreační a sanitární prostory nebo potravinové farmy.

Každý kolonista má odlišné skilly, které lze v průběhu hry vylepšovat a také celou škálu vlastních potřeb. Nejen že je třeba zajistit duplikantům kyslík, teplo, jídlo či hygienu, ale je nutné je opečovávat i po psychické stránce. Stres, stejně jako nuda vašich svěřenců může mít negativní dopad na růst kolonie a je třeba předcházet a léčit celou řadu nejrůznějších nemocí, ať tělesných nebo psychických. K tomu jsou určeny například zajímavé volnočasové aktivity v k tomu určených místnostech nebo výběr oblíbených jídel.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.