Overlord

1994

Ujmete se role pilota, který se nachází v severní Francii, kde má v brzké době dojít k vylodění Spojenců. Hra začíná 1. dubna 1944 a odehrává se v období probíhající ho dne D. Hra má v příběhové kampani i interaktivní menu, kdy na letišti vybíráte lokace podle budov, kdy se buď můžete vydat do hangáru, nebo do briefingové místnosti.

Briefing probíhá nastíněním situace, co bude vaším úkolem. Dále si budete moci prohlédnout na historických fotkách, co se skutečně v daný den stalo a co předcházelo vaší misi. Následně si budete moci vybrat, jaké letadlo budete pilotovat (např. Spitfire, Typhoon, Mustang či Ju88). Při ovládání letadla pak máte před sebou na ovládacím panelu několik ukazatelů stavu vašeho letadla a nad nimi dominuje zaměřovací kříž, pomocí kterého sestřelujete nepřátele.

@Richmond (13.04.2020 12:03): tak jak to, že jsi to ty milovník staré grafiky ještě nehrál? Hrozná škoda, že Rowan Software, mimochodem další ryze britské studio co dělalo simulátory stejně jako Digital Integration, Digital Image Design nebo Razorworks, zaniklo.

Britové měli na letecké simulátory neuvěřitelný talent v devadesátkách. Podle mě nejlepší kousek jaký kdy Rowan Sofware udělali byl famózní Mig Alley, letecký simulátor který u nás tak trochu bohužel zapdal.
Rowani vždy uměli dynamické kampaně, jejich dynamická kampaň v Rowan's Battle of Britain nebo Mig Alley je už legendární.