Outcast - A New Beginning

15.03.2024

Outcast - A New Beginning je přímým pokračováním hry Outcast (či jejího remaku Outcast - Second Contact) z přelomu tisíciletí. V této akční adventuře se hlavní hrdina Cutter Slade opět vrátí na planetu Adelpha obývanou mimozemskou rasou Talanů. Na této planetě se nachází vzácný minerál Helidium, které lidstvo hodlá vytěžit bez ohledů na místní obyvatele. Cutter je však bývalý člen speciálních jednotek, a nenechá domorodce a planetu napospas lidské hamižnosti. Ačkoliv je to pro Cuttera již druhá návštěva planety Adelpha, trpí ztrátou paměti, a tak i hráči, kteří nehráli první díl, mohou svět objevovat postupně společně s hlavním hrdinou.

První Outcast přinesl přelomový koncept otevřeného světa, a ani druhý díl od něj neodbočuje. Čekají vás různorodá prostředí jako jsou džungle, pouště či velehory, souboje s místní faunou i zástupci lidské rasy, rozhovory a úkoly pro domorodý lid. Hra obsahuje výraznou vertikalitu prostředí a k jejímu zvládání má Cutter dostupný jetpack a rozpínací křídla. Technologických hraček je dostupných mnohem více, včetně komplexních modifikací vašich zbraní.

teď jsem vůbec zaznamenal, že to je :-)
hrozně mě potěšilo, že " Music Composer Lennie Moore"

mám rád, když se nezapomíná na skladatele a že tvoří významnou část identity díla :-)