Onrush

05.06.2018

Onrush je zběsilá arkádová sci-fi závodní hra, ve které se hráč může prohánět po rozlehlých offroad mapách na motorkách, v závodních autech nebo různých terénních autech.

Ve hře je v základu 8 vozidel, z nichž každé má své specifické vlastnosti a speciální schopnosti. Cílem každého závodu není dosáhnutí stupně vítězů, ale získání co největšího počtu bodů skrz demolici vašich soupeřů a různé kaskaderské kousky, za které také hráč dostává nitro, díky kterému může zrychlovat své vozidlo a dělat tak větší škody svým protihráčům. Ve všech závodech budete doprovázeni pěti dalšími spoluhráči, se kterými musíte spolupracovat, abyste dosáhli vyššího skóre než vaši oponenti.

Zavodni hry nesnasim (vc. NfS), nebavi me krecovite drzet pad a modlit se, ze spravne trefim kazdou zatacku, takze kdyz jsem tohle videl na PS+, tak sem byl otravenej. Pak me ale kamosi pozvali na multiplayer a stravil sem tim vikend, ikdyz mi na polici lezel neotevrenej Red Dead.

Princip je jednoduchej, "zavody" 6v6 s tim, ze cilem neni zajet kolo co nejrychleji, ale splnit cil jednoho ze 4 zavodnich modu a pritom idealne sundat nejvic souperu.

Single playeru jsem zatim moc nedal, ale je mi jasny, ze po case bude dost repetetivni. To asi postihne i multak, ale dokud mate s kym hrat, tak se u toho clovek zabavi :).

Pro: Super soundtrack, zabavnej multiplayer, navykova "arkadovitost"

Proti: Takedown soupere obcas funguje random, po case to bude dost repetetivni

Závodní hry úplně nevyhledávám. Jo, hrál jsem třeba Rollcage, nějaké Need for speed, Ford Racing, ale není to můj nejoblíbenější žánr. Občas si zajedu pár tratí a stačí mi to na delší dobu. V poslední době se mi ale docela líbilo Crew 2. To jen tak na úvod a teď zpátky k Onrush. Mám ho díky PS+ a myslel jsem, že to bude něco na způsob Rollcage.

Na výběr je z několika aut nebo motorek a za úspěšné závody dostáváte různé odměny od oslavných póz až po jiná vozidla. Ale tady nejde o to dojet jako první. Jedete v jednom týmu a proti vám je stejný počet soupeřů plus další no name vozidla, která můžete likvidovat a získávat tak nitro. Hlavní je samozřejmě likvidovat soupeře druhého týmu. V některých závodech musíte projíždět takové brány, které vám přidávají čas, jinde musíte s ostatními spoluhráči zabrat určité pole dřív než soupeř.

Tratě jsou plné různých skokánků (na motorce můžete dělat triky), ale i překážek, které váš stroj zničí. V takovém případě musíte počkat několik vteřin než se stroj obnoví a můžete pokračovat dál. To samé platí když vás zlikviduje protivník. Při použití rush už je to hodně nepřehledné a to ani nemluvím o nočních tratích.

Nejlepší je na hře asi soundtrack což o něčem vypovídá. Je to asi dobrá hra na odreagování, ale závody si představuji trochu jinak. A nejde o to jestli jsou arkádové nebo se snaží co nejvíc přiblížit realitě.

Pro: soundtrack

Proti: repetetivní