Z odkazované recenze:
"Běžně se stává, že se spustí bitka i 3x za třetinu a občas dojde i k tomu, že se pobije třeba 5-6 dvojic naráz a vy každý souboj absolvujete po jednom. Bitky jsou navíc extrémně nudné. Soupeře skolíte většinou na tři rány a nejlepší způsob, jak ho složit je spamování tlačítek. Poprvé, podruhé fajn, ale po desáté opravdu nuda a otrava."

a klávesnice je zatím nepodporovaná.
@Všivák (30.03.2017 10:34): ja som hral len cez gamepad. Ak som nemal zapojený gamepad v PC, hra mi stále ukazovala iba tlačídla gamepadu. Takže buď nepodporuje klávesnicu (čo je dosť fail), alebo to bol nejaký bug. Nepomohol ani reštart, nič. Celkom divné. Takže som hral len na gamepade.
@rikuhahl (30.03.2017 10:42): ja som sa tešil na to naozaj, ale je to celkom nuda. Príbehový režim, keby nie je tak otravný by sa dal prežiť, ale je naozaj prapodivný. Ono - mňa napríklad na starom NHL 93 bavilo sledovať tabuľky a tieto hlúposti okolo toho. Tu som na to ani nemal náladu, lebo ak som vyhral - nezvládol som úlohy a naopak. Naviac - príbehový režim nevieš hrať pomocou iného ovládania ako advanced - to je ovládanie ako v NHL 2017 (na PS4). Klasické dvoj-tlačítkové ovládanie, alebo to "pivné" ide ovládať len v exhibičných zápasoch.
EDIT: ovládanie naviac trpelo "lagom" a nebolo vôbec presné (aspoň pre mňa).
@sgtfury (08.03.2017 17:29): Vůbec netuším. Z konzolí mám jenom Wii, kterou jsme se ženou dostali a hráli na tom jen Maria, takže se o konzolové hry moc nezajímám. Z mého pohledu bude NHL 18 lepší než NHL 17 pouze v případě, že vyjde i na PC :)
@rikuhahl (08.03.2017 15:58): Já to jako konkurenci NHL neberu, je to jen můj stesk po pořádnym hokeji na PC. Díky novýmu enginu Frostbite 3, kterej bude nejspíš pohánět NHL 18, by se mohlo NHL na PC vrátit (viz Hrej), ale moc tomu nevěřim. Stylový by bylo NHL 19, aby se mohlo všude psát, že se NHL vrátilo na PC po dlouhých deseti letech.
@Jumas (08.03.2017 15:46): Tohle nemůžeš brát vážně jako konkurenci k NHL hrám, spíš jako srandu a alternativu + drobnej exkurz do historie hokeje. Já tomu šanci dám ;)

Navíc je to možná absurdní a zároveň smutný, ale kvůli tomu, že NHL hry už od roku 2008 na PC nevycházej je (bude) tohle jedinej hokej na trhu :)
Já chci NHL a ne nějakou vymyšlenou ptákovinu ze sedmdesátých let.