@Tainaru (30.04.2022 16:07): To je v pohodě. Ja se jen lekl ze Switch verze je nějak orezana, třeba z důvodu ze některé úkoly nesedeli do nynější sociálně politické mapy světa a podobne. Jeden nikdy neví. :)
@Tainaru (komentář): Teď jsem si všiml ze mas v te kompletacni tabulce splnění všechny vedlejsi úkoly 138/138. Ale já se zrovna nedavno koukal do ofiko příručky a ta uvádí ze tech úkolu je 170. Bez dlc. Switch verze jich má min nebo jak to je. Dokonce i PS a steam verze má achievment za splnění 150 vedlejších úkolu.
Tim nechci snižovat tvou schopnost kompletace, ale jen mi to nesedí :)
@Tainaru (19.01.2022 19:53): Mne kreslená grafika nijak nevadí, však hodně jrpg to tak má. A hraju rad věci jako Neptunia nebo Mary Skelter kde to je ohledně stylizace pro většinu hráčů crazy level. A tam člověk mlátí po hlavě růžový kraliky a puf puf slizovky :)
Ale na kreslený seriály a filmy nekoukam, nějak mě to tam netáhne.
U te infantilnosti mi ještě nevadí třeba Dragon Quest ale to Kuni je ještě víc. Ono to je hezky, já to jasne vidím ale můj starý mozek už z toho nic moc nemá :)
@Charllize (19.01.2022 17:38): Tomu celkem rozumím a ani bych nečekal, že by tě hra mohla nějak víc vtáhnout, zejména když už máš z RPG všechno nahráno :)
Já jsem naopak od Level-5 kromě prvního Ni no Kuni nic nehrál (ani většinu jiných RPG), takže pořád objevuju něco nového. Ghibli naštěstí není jen o infantilnostech. Myslím, že filmová Naušika nebo Laputa by ti třeba mohly sednout lépe, pokud jsi je neviděl? Kvalita Ghibli animací spočívá nejvíc v tom, že se na obraze stále něco plynule originálně hýbe (tedy ani nikoliv v cyklické animaci), a to včetně obrovských davových scén. V kombinaci s tou fantazií jde o atraktivní prvek. Ale i postavy mi přijdou sympatické.
Tady jde podle mě asi o to, že na tyhle dětštěji zaměřené hry nejsi cílovka. Máš nějaké očekávání a ono se to vyvine jinak, je to pešek :) Kdyby z pokešů udělali soulsovku, tak bych z toho asi byl taky zklamaný, zatímco tebe by to třeba naopak začalo bavit :D
Ale s postavama ve hře v podstatě souhlasím. I když jsem teda hrál vlastně jen za Evana.
Co jsem četl, tak Ni no Kuni 3 byl už kdysi oznámen, ale už dlouho jsem o tom nikde nic neviděl, tak to buď úplně zmizelo, nebo to vyšlo jen pro Japonsko nebo na mobily. Ale podle mě je to škoda, teď už ten svět má nějaký větší potenciál a dal by se využít k velkolepým účelům :)
@Tainaru (komentář): Takže líbilo , fajn:)
Me moc ne a ackoliv jsem vzasade na konci nejsem schopen to dotáhnout. Kupodivu jak jsem ti rozjížděl podruhé tak mě ty skirmish bitvy přestali vadit, asi proto ze jsem už nikam zvedave nespechal.
Kdyz jsem poprvé narazil na stavbu kralovstvi tak jsem si říkal: Už zase? Level 5 to snad kromě prvního Kuni má úplně ve všech svojich hrách a už to je uchylnost. Ne ze by to bylo špatne, ale je to trosku pořad dokola.
Me absence Ghibli nijak nevadila, jelikoz jsem v tom moc rozdíl neviděl. Infantilní nedetailni styl který se mi nijak zvlášť nelíbí. I když sláva studia asi pro nic za nic nebude a je jiste ze se to plno lidem líbí.
Vzdycky když vidím Evana jak mrska ocaskem a je cute jak miminko v kočáru, rozpoustim se jak mýdlo ve vane s očima v sloup :)
Pro mě osobně je cele Ni No Kuni problém jelikoz jsem od Levelu 5 čekal velké věci, v dobách ps2 patřily mezi tu špičku japonské tvorby a po Rogue Galaxy a pak třeba i White Knight Chronicles jsem necekal ze se daji na cestu infantilnich pohádek, které jsou sice taky kvalitní ale pro mne to byl krok zpět.

Hra má určitě nálož obsahu a včetně dlc to je fakt něco. To se mi líbí.
Postavy až na prezidenta jsou celkem o ničem, obvzlast to tribe duo z kterých jsem měl občas psotnik.Povazuju je za snad nejmíň zajimave postavy v historii jrpg.
Grafika je super, obvzlast má jedno z nejlepších HDR co jsem ve hře zatím viděl, využít ho v te kreslené grafice je celkem solidní výkon. Ale ta stylizace, hrmpf :)
Hra trpí hodně tím ze nemá skoro žádný dabing, u AAA jrpg je to trestuhodné zanedbání. A je to jeden z důvodu proč hra vzasade propadla.
Jsem zvědav co Level 5 bude dělat dal, doufám ze ne NiNo Kuni 3 :)
@Tainaru (18.01.2022 17:17): Ano, mám doufám komplet vše, jak podle hry, tak podle achievementů. Koukal jsem, že jsi přidal DLC, ale nevím zda psát komentář. Asi už si na tolik věcí týkajících se DLC nevzpomenu.
@jvempire (18.01.2022 17:12): Díky, a dohrával jsi třeba Solosseum Slog? Já chci právě k tomu DLC připsat, že jsem ho nedokončil celý, jinak jsem si jist, že by se mi to ještě extrémně protáhlo, možná i o těch 20 hodin :)
@Charllize (18.09.2021 13:15): Ale to by byl vtipný název:
"Ni no Kuni II: DLC - takové grindovací dungeony s dost šílenýma mechanikama."

Ne, teď fakt nevím. Až na to dojde řada, tak to budu řešit a možná tady zas budu otravovat :)
@Charllize (18.09.2021 12:37): Ale jo, celkem se na hru těším. Po stránce vizuálu a animací mě to láká, o obsahu a příběhu si raději moc nezjišťuju.

A už se těším, že se budu jako oslík ptát u dalších a dalších her, a plýtvat časem všech zúčastněných :D
Ale je fakt, že jsme vstoupili do časů, kdy těch edic bude dost přibývat, a kolikrát bude těžké vůbec určit, jestli je hra víc remake nebo remaster (třeba XC1), a určitě se vyskytnou další přidané nejasné faktory. Proto můj názor je, že by se už teď mělo začít s odlišováním edic.
@Tainaru (18.09.2021 12:29): Jasne ze to tak je. Ale ono by se muselo ozvat vícero lidi ze to je nepřehledny bordel, do ty doby se bude dělat ze slučování různých edic jedné hry je výborná věc :)

Kazdopadne jsem zvědav co na to budeš říkat, stylově to asi sedne, si myslím, tobě.
Já ke hře přistupuju jako někdo, kdo ji nehrál, takže do toho prd vidím :) Ale kdybych ji tu hledal na DH jako úplně nový uživatel, tak bych byl úplně ztracený, i díky té absenci důležitých záznamů nebo i jenom zmínky na profilu hry, že je něco jinak. Ostatně už jsem se musel u řady jiných edic doptávat, jak to s těmi hrami vlastně je. Celkově trošku gulášek :) Tak to tu zkusím aspoň nějak doplnit o ta DLC, až to někdy dohraju.
Tak ona je otázka jestli tam něco nezmění, ale podle mě by to spis byli nějaké minoritní systémove věci než nový obsah, ten by určitě promovali kdyby byl.

Jinak by to samozřejmě separátní profil mít mělo, ale to je jak házet hrách na zeď :)
Koukám, že ta hra na Switch je nazvaná Prince's edition a má asi hodně přidaného obsahu. Bude nový profil?
@Tainaru (20.05.2021 23:43): Ono jde o subjektivitu samozřejme. Takže hry jako Rogue Galaxy nebo White Knight Chronicles mi přišly pro můj vkus jako lepší cesta než Ni No Kuni.
A je stejne jasne ze si to na ten Switch koupím taky :)
@Charllize (20.05.2021 23:22): Inu, moc mě netěší, že už na tomhle díle nespolupracovalo Ghibli, ale kdysi jsem někde psal, že pokud dvojka vyjde na Switchi, tak si ji zahraju. A já jsem zvyklý svoje sliby plnit :)

Já tě neberu zle, názor si udělám po dohrání dvojky.
Zatím po dohrání prvního dílu mi nepřijde, že by byl nějaký úpadek, na Ni no Kuni se mi vlastně dost líbí, že si jde svou vlastní cestou. FF her jsou beztak mraky :)
@Tainaru (20.05.2021 23:06): To je hra ktera by se ti mohla dost libit :)

Ja tomu nedavno dal druhou sanci a bylo to o dost lepsi, jak pridali ty vyssi obtiznosti a i ty skirmish bitvy me trochu zacli bavit. A DLC me bavily teda hodne.
Ale obecne celou serii Ni No Kuni (ackoliv svet vidi opak) povazuji za upadek Levelu 5 :) Meli naslapnuto na uroven Final Fantasy !

neber me zle, Ni No Kuni jsou kvalitni hry :)
@Charllize (23.10.2019 21:04): Je to nejslabší část hry, ale není jich zas tolik a pokud netrváš na všech achievementech tak není nutné hrát všech 50. Obtížnost některých(časové, ty s monstry) je bohužel vyšší a musel jsem trochu levelovat armády, ale nic co by byl vyloženě problém. Jinak hra určitě stojí za to a i ty DLC jsou povedené(ještě se musím dokopat k přidání a okomentování :-) ).
Tak mám rozehráno na Experta - 11h. Obtížnost se zdá tak akorát a zatím mě to docela chytlo, tak uvidíme dále. Zatím jsem teprve ve 3 kapitole. Nevíte jestli to po dohrání zůstane odemčené na plnění vedlejších questů...?
@pajmič (16.12.2018 16:04): Ja to hral kdyz to vyslo a bylo to extremne snadne, az tak ze jsem to nedohral, pac me to prestalo bavit. Zkousel jsme to asi dve tri hodky na nejvyssi obtiznost co tam pridali a bylo to celkem dost obtizne, ale tezko rict jak to bude dal. Kazdopadne ty dve DLC co vydali maji obtiznost o dost vyssi samy o sobe, aspon dle ohlasu. Ale hrat se mi to moc nechce, dle meho je ta hra nic moc sama o sobe, obtiznost neobtiznost (mozna kdyby daly uplne do pryc ty skirmish bitvy, pac nic vic nudnejsiho a debilnejsiho jsem uz dlouho nevidel)
@pajmič (15.12.2018 14:27): Ta hra je prostě snadná. Snad jedině vzácné příšery mě dokázaly trochu potrápit. Akorát mají stejný moveset, jako ty obyčejné, takže po jeho naučení nedělají problém.
@Charllize (05.09.2018 21:15): Možná je to i vina distributorů, kteří se snaží dneska všechno cpát i na PC. Uvidíme, jestli si Sony zajistí na launch PS5 nějakou velkou JRPG hru.

A teď mě ještě napadá, že Ni No Kuni II vlastně nemá ani jednu vokální skladbu.? Ty má dneska i kdejaká béčková VN. Tady se vážně šetřilo úplně všude.
@Solidor (05.09.2018 21:09): me prijde ze Sony dala od jrpg ruce pryc uz davno, a je to podle me skoda Mohli by treba udelat Legend of Dragoon II, hehe. U Nintenda je mozne vse :)

Trochu doufam ze uspech DQ 11 trochu pohne stojatymi vodami a jrpg se navrati do starsich koleji v modernich kabatcich, tech pokusu uz bylo dost:) Bohuzel remake FF 7 jeste bude dojizdet na hokus pokus vlne. Komu by vadila tahova FF 16? Mne ne..
@Charllize (05.09.2018 21:01): Přesně to jsem si taky říkal. Koho zajímá Evan? Roland se jeví mnohem zajímavěji.

White Knight jsem jenom krátce zkoušel, ale moc mě nebavilo. A RG už dnes nemá co nabídnout. A hlavně si mylím, že pro Level 5 jsou velké RPG už jenom taková bokovka a vydělávají hlavně na hrách typu Yo-kai Watch a Inazuma Eleven.

Troufnu si ale odhadnout, že Ni no Kuni III jen tak nebude. Ledaže by si ho snad Sony nebo Nintendo zaplatilo jako exkluzivitu.
@Solidor (05.09.2018 20:55): bylo by asi zajimavejsi kdyby ta hra byla z pozice Rolanda v navaznosti na udalosti z intra. Jsem zvedav co bude Level 5 delat dal, podle me se v tom uz leta placaji a nevedi kudy kam. White Knights Chronicles byla samozrejme spis prusvih, i kdyz ta hra nebyla uplne spatna. Prvni Ni no bylo slusne, ale z mojeho pohledu taky zadna extremni hitparada. Pro me tak zustava jejich nejlepsi hrou, nedavno probirana Rogue Galaxy.
@Charllize (05.09.2018 20:47): Všechny postavy, vyjma právě Evana a Rolanda, tam jsou jenom křoví a že sis je stihl neoblíbit je tak vlastně úspěch. I záporák byl o ničem, v porovnání s White Witch z jedničky. A malé množství cut-scén, kdy se i poměrně důležité rozhovory vedou in-game (a bez hlasů) ukazuje, že byl při vývoji někde asi problém.

Když to porovnám s takovým Xenoblade Chronicles 2, tak je těch 70% ještě dost pozitivních.
@Solidor (05.09.2018 20:37): Roland vypadal ze zacatku zajimave a mel v prubehu par dobrych momentu, ale proste jak pises, promrhany potencial. Me nejvic stvaly ti dva neandrtalci Tani a Batu a Evana jsem si taky zrovna moc neoblibil. Pritom ta hra vypada ze by vsechno melo byt v poradku, ale neni. Akcni souboje se tam nehodi, to zpracovani a system hry spis evokuje klasicke tahove souboje a sedly by tam lip. Souboje armad bych vyskrtl a tak dale...
Mozna by to byl celkem dobry animovany film, ale jako hra nic moc.

ja to ani nedohral, skoncil jsme nekdy po 50 hodinach. Ale snad se diky te vetsi obtiznosti k tomu jeste nekdy vratim.
@Charllize (05.09.2018 20:28): Hlavně mě překvapilo, jak moc je cítit ten menší budget. Čím déle jsem hrál, tím více to bylo patrné.

A třeba Roland, jako druhá nejdůležitější postava, je zcela nevyužitý. Z jednoho popisu v library se dozvíme, že má doma vážně nemocného syna, o kterém za celou dobu, až do samého závěru, nepadne jinak ani zmínka. Vždyť už tohle mělo větší potenciál.
@Charllize (19.04.2018 12:29): Po Sleeping Dogs bude moji hlavní hrou Ni No Kuni II, tak uvidím více :).

Prý je to ve všem lepší jak první díl, plus ideální pohádkové a bezproblémové. Vhodná terapie po zkoušení šíleného Niohu... a RG a DQ VIII bych někdy rád dohrál, super hry.
@Drolin (19.04.2018 12:26): myslim ze ne...krome grafiky je to prumer uplne ve vsem.

@Ronik (19.04.2018 12:29): ne nedohral. Tim dohrano mam na mysli ze jsem s tim skoncil. Ale byl sem nekde na konci. 7 kapitola z osmi. Cca 50 hodin:)

Ja nevim co ten level 5. Takova nadejna firma to byla. Rogue Galaxy byla super. Pak se ztrapnily s white knight chronicles kde po dvou letech radsi vypli servery a pak delaji infantilni hry s nalepkou umeni ktery me nebavi..
Prvni ni no melo aspon nejak lepsi ten pribeh, ale ve dvojce nestoji ani ten za moc.